Akumulatory

Mam takie pytanko. z jakich sposobów korzystacie żeby wiedzieć kiedy trzeba przestać strzelać i naładować akumulator? I czy rozładowujecie go po strzelance? Chodzi mi o akumulatory LI PO. Z góry dziękuje za każdą odpowiedź :grinning:

Na tawian gin jest dostępny za niecałe 30 zł alarm do lipo. Podłączasz do baterii i informuje kiedy się rozładuje do stanu aby przestać używać. Jak i czy działa dam znać po strzelanie bo jeszcze nie używałem

Spoko kupie sobie, przyda mi sie

i jak to działa ? daj znać.

zależy który.
Bez ekranu piszczy jak jest za mało.
Z ekranem pokazuje ci w czasie rzeczywistym ile masz nabite.

ale to masz w replice podczas meczu ? między repliką i baterią ? wydaje się, że piszczące fajniejsze

jak używasz lipo to i tak powinieneś sobie takie załatwić aby nie skopać aku.
Ten z ekranem będzie piszczał za każdym razem jak zmieni się napięcie, ten bez niby tylko jak będzie za niski, no i możesz mieć za mało miejsca aby to wcisnąć wraz z baterią w replikę.
Lipo mają 2 złączki. Podającą prąd aby replika robiła pew pew i sterującą. To się podłącza pod sterującą.

A i ładowarkę też od razu proponuję na full wypasie z ekranem itd aby wszystko widzieć. Ona też pokaże jak naładowana jest batka.

1 polubienie

Kupiłem sobie ten z ekranem co pokazuje napięcie i pika i wszystko działa :wink:

Doszło. Powiedź jak się z tym obchodzić. Mam bat lipo 11.1. Pokazuje na nowej bat łącznie 12.2; 1cela4.07; 2cela 4.06; 3cela 4.16. czy ja mam to mieć wpięte do baterii kiedy leży na półce? Zgodnie z opisem urządzenie jest regulowane. Rozumiem, że reguluje się wartość minimalną napięcia poszczególnych cel. Jest ustawiona na 3.3v - czy to jest ok ? Dalej to ma dużo pinów ale rozumiem, że można podpiąc jedną baterię.
2222
1111

mam jakąś prostą ładowarkę IP 3025 25w/3A. przy ładowaniu lipo 11,1 ładowarka się nie grzeje. ale mam druga baterię- lipo 7,4 V i ładowarka ładując grzeje się cholernie. to normalne ?
czy można przerywać ładowanie lipo ?

z góry dzięki

Pokazuje ci to na ile naładowane jest lipo, nie zostawiaj wpiętego gdy nie uzywasz

a wiesz jakie napięcie powinna mieć bateria lipo 11.1V i 7,4V po ładowaniu bez obciążenia ?

Jeżeli dobrze pamietam max to chyba 12.6

1 polubienie