AEGIS: SpecOps - 25-27 sierpnia 2017

AEGIS: SpecOps

Zapraszamy na IV edycję leśnych manewrów z wykorzystaniem replik ASG „AEGIS” organizowanych przez Legion of Pretorians.

Tym razem gra będzie organizowana w odmiennej od poprzednich formule (zwykłe symetryczne milsimy pozostawiamy na edycję majową na którą zapraszamy już za rok).

Gramy w formule zbliżonej do legendarnego BlackOpsa, czyli czeka Was starcie całkowicie niesymetryczne. > Po jednej stronie zorganizowane siły zbrojne broniące własnego terenu, po drugiej małe (do 6 osób) oddziały bojowe najemników, mające przeniknąć na teren nieprzyjaciela, wykonać szereg zadań i opuścić teren operacji (najemnicy konkurują i walczą także pomiędzy sobą). Najemnicy nie posiadają żadnej bazy i po wejściu na teren gry są zdani tylko i wyłącznie na siebie.

FABUŁA GRY
Nazew po rozniesieniu w pył regularnych formacji Bałucji osiągnął pełną dominację w regionie.

Z uwagi na zatargi Bałucji ze społecznością międzynarodową (wybryki z bronią chemiczną, pogwałcenie konwencji genewskiej itp.) uzyskanie wsparcia militarnego na drodze oficjalnych kanałów dyplomatycznych wydaje się być niemożliwe.

W obliczu nieuniknionej już inwazji Nazewu na stolicę Bałucji – Sovetskoye (Советское), Prezydent Bałucji, ekscentryczny miliarder z mocnymi, agenturalnymi korzeniami decyduje się na wynajęcie najlepszych zespołów psów wojny z całego świata, aby te przeprowadziły precyzyjne i zabójczo skuteczne operacje specjalne na terenach opanowanych przez Nazew.

Pikanterii zleceniu prezydenta dodaje fakt, że zespoły po wykonaniu zadania dostaną do podziału pomiędzy siebie okrągłą sumkę 100.000.000,00 zielonych. Nie trudno się domyślić, że nie wszystkie grupy najemników dotrą do upragnionego celu…

KIEDY
1800 25AUG2017 - 0800 27AUG2017 (godziny orientacyjne)

GDZIE
Potwierdzimy w najbliższym czasie - trwa dogrywanie terenu, który w tej grze będzie prawdopodobnie liczył kilkadziesiąt km^2.

STRONY
W grze występują 2 strony:

 1. Siły Zbrojne Bałucji - walcząca jako zorganizowana sił, której zadaniami będzie:
 • poszukiwanie i eliminowanie oddziałów najemników,
 • wykonywanie zdań patrolowych,
 • obrona własnych obiektów w tym HQ, które NIE JEST strefą bezpieczną (może być atakowana przez przeciwnika).
 1. Najemnicy:
 • każdy oddział walczy przeciwko wszystkim,
 • brak jakiejkolwiek bazy terenowej - oddział musi być w stanie przetrwać w terenie tylko z wyposażeniem które wnosi na teren gry (brak możliwości doładowania magazynków w inny sposób niż zdobywając je na przeciwnikach),
 • celem jest przetrwanie oraz realizacja maksymalnej liczby zadań,
 • zwycięża zespół który skutecznie się ewakuuje jednocześnie wykonując określoną liczbę zadań w trakcie rozgrywki.

MECHANIKA GRY

 • uproszczony RED system,
 • system KIA: Najemnicy = koniec gry, Bałucja = kara czasowa 4 godziny (8 godzin jeśli nie zostanie wykonana procedura MEDEVAC)
 • możliwość brania jeńców (szczegóły zostaną dookreślone w regulaminie)
 • osłony balistyczne nie grają
 • limit amunicji real x1,5, broń wsparcia max. 500 kulek per box (dodatkowa amunicja przenoszona tylko w boxach)

POJAZDY W GRZE + REFUNDACJA KOSZTÓW PALIWA

 1. Drużyny występujące w grze po stronie Bałucji mogą zgłaszać pojazdy do udziału w grze. Ponadto w grze będą brały udział samochody organizatora. Liczba samochodów będzie limitowana.
 2. Każdy pojazd, dla którego gracze zadeklarują że będą gotowi udostępnić go również dla innych graczy (w granicach rozsądku - nie chodzi o “oddanie” samochodu) otrzyma od organizatora ryczał na pokrycie kosztów paliwa (1,5zł x przejechane kilometry, minimum 100 zł).
 3. Limit kilometrów na grę wynosi 200 km.

JAK MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ
Bałucja: > AEGIS IV: SpecOps
Najemnicy: zapisy tylko przez wysłanie maila na > aegissf2015@gmail.com > - liczba oddziałów Najemników ograniczona, organizator zastrzega sobie prawo selekcji zgłoszeń.
W zgłoszeniu należy podać: nazwę drużyny, listę zgłaszanych operatorów (2-6 osób) oraz ich imię, nazwisko, nick, dane kontaktowe dowódcy (telefon, mail).

DO KIEDY MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ
Najemnicy: 14 lipca 2017 (wpłaty do 21 lipca)
Bałucja: 4 sierpnia 2017 (wpłaty do 11 sierpnia)

WYMAGANIA WOBEC NAJEMNIKÓW

 1. Liczebność 2-6 osób (zgłoszenia mniejszych i większych oddziałów nie będą rozpatrywane)
 2. Wymagane wyposażenie: aparat fotograficzny, wyposażenie potrzebne do przetrwania 2 nocy w lesie bez uzupełniania zapasów oraz możliwości bezpiecznego noclegu, repliki
 3. Zalecane wyposażenie (dodatkowe względem pkt. 2): aparat fotograficzny z zoomem optycznym, replika broni snajperskiej

Zapisy dla obu stron NIE SĄ JAWNE - prosimy o kontakt z organizatorem w celu potwierdzenia czy poprawnie się zapisaliście.

KOSZT
100 zł / osoba

WPISOWE OBEJMUJE

 1. Koszty przygotowania scenariusza i zadań, terenu gry, map i wyposażenia uczestnika
 2. Ubezpieczenie NNW
 3. Identyfikator
 4. Odznakę potwierdzającą udział w manewrach
 5. Kamizelka odblaskowa do oznaczania KIA

Źródło: WMASG - Airsoft & Guns

Jako miejsce imprezy wybrano okolice Olsztynka i Lubawy na Warmii, czyli ok 7 godzin drogi ze Szczecina.

Ch im w d. Mialy byc Bory Tucholskie :imp: