31.05.2015

Gdzie strzelamy?

  • Dobra cqb (350fps!)
  • Krzekowo
  • Mosty
  • Prochownia
  • Warszewo I
  • Wielgowo
  • Wiskord (350fps!)
  • Nie będzie mnie

0 głosujących

Zapraszam do głosowania!

Ankieta zakończy się w sobotę 30.05.2015 r.
Spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami forum TaktycznySzczecin!

****REGULAMIN SPOTKAŃ
Na spotkaniach obowiązuje ograniczenie wiekowe od 15 roku życia ze zgodą od rodzica:

****WZÓR ZGODY OD RODZICA
Osoby, które w dniu rozgrywki nie będą dysponowały pisemnym pozwoleniem od rodzica nie zostaną dopuszczone do gry!

Jeżeli nie wiesz, gdzie i jak dojechać na miejsce spotkania przejdź do:
****MAPA DOJAZDU DO MIEJSCÓWEK
******ODNOŚNIKI DO OPISÓW MIEJSCÓWEK (pirotechnika, opis terenu itp.)**Przypominam, iż wszyscy gracze bez wyjątku zobowiązani są do posiadania oznaczenia trafień w postaci czerwonego materiału! Materiał w innym kolorze nie może być używany do oznaczeń!

Opłata za taśmę (oznaczenie stron) 1zł. Każdy kto nie ma znacznika - płaci, niezależnie czy jesteś w drużynie oznaczonej czy nie.

Oczywiście w pełnej gotowości na godzinę 10:00 :wink:

Zapraszam również wszystkich do zapoznania się z możliwościami i działaniem atrap bomb:

Im szybciej wszyscy ogarniemy o co tam chodzi, tym szybciej nie będzie żadnych niedomówień i będziemy mogli robić ciekawsze gry :wink:
Bomby najprawdopodobniej pojawią się na kolejnej strzelance - jeśli ktoś ma czas, niech wymyśli pod nie jakiś scenariusz :smiley:

Wiskord 4ever <3

A co do scenarusza to można połączyć klasycznego cs’a z vipem.
Mam na myśli dwa bs’y, pake ma jedna drużyna, ale kluczyki do paki ma vip chroniony przez drugą drużynę.
Ale to tylko propozycja. :smiley:

Nie głosuję póki nie mam pewności że będę ale Wiskord wygląda dla mnie najciekawiej w tym tygodniu.

O.o Herod nie masz gorączki ?! :smiley: Może w końcu będzie jakiś dobry materiał :wink:

COOO??? Takie brednie z pod twoich palców? Tak to musi być gorączka.

Dobra CQB jeśłi już cqb :smiley:

spokojnie spokojnie dobra będzie za tydzień :wink:

Powiem tyle :smiley:

Nie wiem czy będę zależy czy ogarne transport i replikę do cqb

To nie gorączka :slight_smile: Jak się dobrze rozkłada miejsca na strzelanki to i ochota na cqb wraca. Dla mnie idealnym układem jest las - las - cqb, wtedy nie tracę ochoty na łażenie po Wiskordzie. A cqb na Dobrej to szczerze mówiąc straszna nuda.

chyba że umiesz przenikać na 1 piętro nie używając schodów :sunglasses:

Umiem podskoczyć i wtedy szybko mogę się przemieścić z 2 piętra na 1 :smiley:

:smiley: musisz mnie tego nauczyć :smiley: :*

Dlaczego strzelanie na Wiskordzie musi się wiązać z limitem FPS dla wszystkich? Przecież dookoła jest teren, który również może służyć zdobywaniu przewagi. Weźmy chociażby snajperów strzelających z zewnątrz w okna, możliwość obejścia budynku od tyłu itp.

Już nie wspomnę, że punkty kluczowe można umieścić tuż przy budynku zamiast wewnątrz, co sprawi że i fani CQB i reszta znajdzie coś dla siebie. Podczas mojej pierwszej strzelanki na Wiskordzie tak właśnie było i było super. Szkoda marnować tak duży i ciekawy teren wyłącznie na czarną taktykę, gdzie wiele osób nie przyjdzie na strzelankę bo jej nie lubi/nie ma repliki.

Oczywiście zakładam, że w budynku strzelać będą tylko osoby faktycznie mające <350 FPS, co można skontrolować i wyegzekwować. Przy czym pozostaje możliwość strzelania na zewnątrz z mocniejszej repliki.

Pisząc to przygotowuję sobie na tą niedzielę dwie repliki <350 FPS.

Hmm… Nie wchodziłam na forum od piątku, a tu nagle okazuje się, że głosowałam na Wiskord. Kubuś, wiesz coś o tym? :smiley:

Nie lubię CQB, ale niech Wam będzie. :slight_smile:

Problem nie jest nowy, to samo dotyczy Dobrej. Przerabialiśmy ten temat i nie byłoby problemu, gdyby nie częste - choć nie mówię, że stałe i nagminne - łamanie zasad odnoszących się do bezpieczeństwa użytkowników. Byli delikwenci, którzy strzelali w budynku z 450 fps - aż się jeden z graczy dosłownie krwią zalał - i mieli w d**** uwagi w tym zakresie. Sam dostałem w budynku na Dobrej w pomieszczeniu ze… snajperki. Moim zdaniem zmiana obowiązujących zasad jest złym pomysłem. Powody są dwa. Pierwszy - ludzie będą strzelać z replik o mocy pow. 400 fps na bardzo bliskim dystansie - od razu mówię, że kto strzeli do mnie z takiej repliki w budynku, ten ją przy mnie zje kawałek po kawałku. Po drugie - od kiedy mamy limit na CQB na budynki oraz otaczający je teren rozgrywki są coraz ciekawsze - taka jest przynajmniej moja opinia. Jest większa dynamika, bardziej przemyślane ruchy, nie zwycięża ten, kto ma więcej fps, tylko ten, kto gra z głową. Wolałbym, by tak zostało.

Od razu dodam - argumenty przeciwko są według mnie bardzo słabe. “Bo my będziemy teraz uważać” to oklepana śpiewka - serio, wszyscy? Z kolei “Bo ja nie mam repliki do cqb” jest banałem. Nie masz repliki do cqb? To nie wpadaj na strzelanki z cqb! Ja nie mam bolida F1 i nie jeżdżę w wyścigach. Na rynku jest dużo replik, wiele z nich nadaje się do cqb tuz po wyjęciu z pudełka i podłączeniu baterii. Ponowna dyskusja na ten temat jest niepotrzebna.

Stopa - szykuj sobie replikę tylko do cqb, mocniejsza nie będzie Ci potrzebna.

przykro mi nie będzie mnie (praca/uczelnia ← z tym to czerwiec już jest sami wiecie gorączka :slight_smile:)

Herod racja,krótko i na temat :sunglasses:

Nie było krótko ale na temat :wink:
Jest jeszcze jeden argument by wszędzie był limit.
Poprzednia był zakaz strzelania w budynku powyżej 350fps. Natomiast można było strzelać z zewnątrz do budynku i odwrotnie powyżej tego limitu. Skutkował oto tym że oddawane były strzały przez okno do kolesia co był 5 metrów od strzelca ale na zewnątrz. To właśnie jest dla mnie główny argument za wprowadzeniem limitu na całym terenie.
Tak jak pisał Herod zmniejszenie mocy wyzwala w graczach same pozytywne zachowania.

jakby ktoś miał gazówkę czy coś do cqb użyczyć byłbym wdzięczny . Chętnie bym się zjawił ale w moim Desercie jest grubo ponad 400 :smiling_imp: A na dostępność magów na green gas czekam i czekam… :unamused: i ch*j wie czy się doczekam.