30 kwietnia 2023 - Ostatnia Niedziela Miesiąca

Zauważyłem, że zmienił się zapis o medykach. Nie ma żadnych powiadomień o zmianach w mechanice, więc polecam wszystkim ponowne zapoznanie się z pierwszym postem.

Jak rozumieć teraz zapis o trafieniach? Osoba trafiona jest ranna i może wzywać pomocy, ale nikt nie może jej uleczyć. Może uznać się za martwą, ale dopiero po 5 minutach. A jeśli nie uzna się za martwą to ma siedzieć w miejscu i wzywać pomocy do końca rozgrywki? :sweat_smile:

Na dniach powinienem to jeszcze raz ładnie napisać, bo rezygnujemy z ciężkozbrojnych od paru edycji gdzie jest CQB, na tej miejscówce w związku z “ogromną” ilością miejsca i na ten moment 90 osobami, rezygnujemy z medyków i leczenia na rzecz respawnów instant.
I jak zawsze przed grą będzie omówienie zasad, bo coś może po drodze jeszcze się zmienić.

3 polubienia

Szukam miejsca na powrót do Szczecina. Zapłacę za paliwo (mam jak przyjechać tylko niestety nie mam jak wrócić)

Rejestracja zamknięta, mamy komplet.

Co tu tak smutno ?

5 polubień

Zapraszam do wydarzenia na FB.
Ostatnia Niedziela Miesiąca - Wydarzenie na Facebook’u.


Zapraszam do grupy na FB.
Ostatnia Niedziela Miesiąca - Grupa na Facebook’u.

Jakoś ciężar organizacyjny przeniósł się na wydarzenie…

Dziękuję wszystkim przybyłym za udział w pierwszej w tym roku Ostatniej Niedzieli Miesiąca a zarazem edycji piętnastej. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście na scenariuszu jak i na grillu 🙂

Aura nam dopisała i wegetacja jeszcze tak nie wystartowała, sprawiając że miejscówka była grywalna.

WYNIKI

Wygrała drużyna Pomarańczowa.

Drugie miejsce na podium zajęła drużyna Niebieska.

Pomarańczowi:

  • 403 żetony

  • 18 flar

  • 12 złotych kostek brukowych

  • 10:01:23 - łączny czas utrzymania punktów*

Niebiescy:

  • 228 żetonów

  • 10 flar

  • 10 złotych kostek brukowych

  • 6:42:57 - łączny czas utrzymania punktów*

    • tak suma czasów jest ponad możliwe do zdobycia wynika to z faktu, że do zegarów musiał dotrzeć sędzia.

W scenariuszu uczestniczyło 119 osób dodatkowo 5 osobowa grupa organizatorska i przedstawiciel sklepu ASG BOX.

Rozgrywka składała się z trzech zadań.

W terenie zostały rozmieszczone pięć punktów z flagami które należało przejąć a zegary szachowe naliczały czas kontroli nad danym punktem.

Drugim zadaniem było zebranie rozrzuconych po terenie gry flar sygnałowych, wykorzystywana do zbierania była skrzynka amunicyjna w której znajdowały się cztery kostki brukowe. Miało to na celu spowolnić zbieranie pierwszych czterech flar. Po zdobyciu flary i dostarczeniu jej na respawn, gracz noszący skrzynkę wyciągał jedną z kostek brukowych.

Ostatnim zadaniem jednakowym dla każdego gracza było rozniesienie po terenie i umieszczenie odpowiednio oznaczonych żetonów w odpowiadającej im oznaczeniem tubie.

Więcej mięsa mniej chleba trzeba jeść 😉 Znowu zabrakło chleba… Więcej chleba następnym razem. Po wielu edycjach jakieś rzędy wielkości już się klarują 🤓 Może w końcu się uda, ale mięsa nie zabrakło!

Jak zawsze jako organizatorów cieszy nas fakt, że nie wracacie do domu głodni i zostajecie integrować się z innymi uczestnikami i organizatorami. Bardzo często jest to jedyny moment dla nas żeby wyciągnąć z was jakiś feedback. 😃

Gdzie ku mojemu zdziwieniu, pojawił się też pod postem z prośbą o takowy.

Z tego miejsca dziękuję za przybycie i udział w scenariuszu w imieniu swoim i pozostałych organizatorów.

Mam nadzieję, że spotkamy się 28 maja na kolejnej edycji Ostatniej Niedzieli Miesiąca.

Więcej informacji niebawem.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z wydarzeniami, zapraszamy do dołączenia do grupy Ostatnia Niedziela Miesiąca.

Dziękuję za przybycie i zapraszam na kolejną edycję!

3 polubienia

Nie wiem czy być dumnym, że tak o mnie piszesz po tym ile razy Cię okradłem; czy czuć się jakby mi ktoś szmatą po ryju dał :smiley:

1 polubienie

Dumnym, bądź dumnym.

Był to zabieg mający na celu zwolnić miejsce na kolejnego klienta, którego “okradłem” na scenariuszu :stuck_out_tongue:

Nauka nie poszła w las, na swoich się uczył, ale w końcu zrozumiał :nerd_face:

1 polubienie

Będzie jeszcze zdjęć ze szczelanki bo fotografu było dużo, a zdjęć mało :frowning:

1 polubienie