21.05.2023

W dwie strony to działa, za nieumyślne udostępnienie komus dostępu do broni koncesjonowanej jest wyrok. A skoro nam zostawili to znaczy ze nie potrzebne i możemy brać

Dobra, to zdradzę Ci Tajemnicę Poliszynela naszych miejscówek, ale nikomu nie mów …
Żadna, absolutnie żadna z miejscówek które używamy nie jest bezpieczna. Na każdej z nich można:

  • spaść
  • wpaść do dziury/okopu/studzienki
  • potknąc o “wilcze doły”/okopy
  • natknąć się na niewypał/pocisk ćwiczebny
  • wejść w druty kolczaste
  • osunąć się ze szczątków infrastruktury (bunkry, mosty)
  • wpaść na szczepionki dla lisów
  • wejśc na teren wojskowy/prywatny
    … i pierdyliard innych. A o potencjalnych miejscach na CQB to już nie wspomne.

Za bezpieczną miejscówke, którą moglibyśmy “zabezpieczyć” trzeba wydać 10-15k miesięcznie:)
Dużo? Dużo … dlatego zrezygnowałem już chyba z pomysłu stworzenia komercyjnej (bezpiecznej) miejscówki do airsoftu w szczecinie.

Dobrze wiesz że nie o to chodzi. Jest różnica między skręceniem kostki na górce a spadnięciem plackiem na niewybuch. Jeżeli komuś nie przeszkadza ryzyko to w porządku, ja jednak jestem zdania że przy znalezieniu bomby gdzieś obok miejscówki bezpiecznie by było to zgłosić i wrócić dopiero jak ją zabiorą. Zrozumiałe że nie chce wam jako moderacji się o to dopraszać w urzędach, dlatego po prostu wyrażam swoją opinię.

@Butla ale ja to doskonale rozumiem, dlatego zaczynam sobie żartować :wink:

Jedyna miejscówka na które nie trafisz na pociski ćwiczebne zwane często niewybuchami to … dobra ^^ choć tam jakby dobrze poszukać to masz pewnie ciekawsze znaleziska. Chcesz mi powiedzieć, że teraz tylko tam będziesz grał?:slight_smile:

Nie twierdze, że te znaleziska nie są zagrożeniem, twierdzę, że zagrożeń jest znacznie więcej i groźniejszych które wszyscy akceptują.

@Butla jeśli chcesz się zając tematem usunięcia znalezisk to chętnie będę wspierał Cię mentalnie, mi (personalnie) szkoda czasu na telefonu i czekanie na bagietmajstrów, który nie zrobią nic. Jak chcesz to mogę iść nawet z Tobą koordynaty zebrać.

Oznaczyć zagrożenie prze rozgrywką, nie kopać, nie rzucać kamieniami itd.

Jeśli macie kogoś znajomego w służbie saperskiej wykorzystajcie prywatne kontakty, aby naświetlić temat :wink:
cc: @Jaca @Francun i inni mający relacje z WP.

Zgłoszone były niemal wszystkie znaleziska, jak widzisz niektórych nie zabrano z miejsca od ponad 5 lat… musze mówić więcej?

Powiem ci że czasu mam dużo, więc jeżeli faktycznie macie dokładne koordynaty jakichś niespodzianek to w wolnej chwili mogę z ekipą skoczyć i poszukać, pooznaczać i podzwonić.

A twoje mentalne wsparcie zawsze mi się przyda <3

Dzwonienie nic Ci nie da… :wink: Papier i smarujesz pismo do WP o zajecie się tematem, a później czekanie na odpowiedz. O tym może Ci @Kleszcz opowiedzieć.

Jest jeszcze inna opcja - wszyscy instalujemy O aplikacji i jednoczesnie systematycznie zgłaszamy to samo znlezisko z pierdyliarda kont. Może ktoś ze strony miasta się osra i popchnie temat :slight_smile:

Jestem za. Papiery też mogę pisać.

Ten temat został automatycznie zamknięty po 30 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.