[2018-12-02] Syndykat: Początek

Propozycja miniscenariusza na 2018-12-02.


[/center]
Niedaleka przyszłość. Zaczyna się formować nowy porządek. Politycy robią wszystko żeby tylko wygrać wybory, w tym dają niezależnym korporacjom autonomię w zamian za pomoc w spełnieniu obietnic wyborczych. Firmy które są wybitne w jednej dziedzinie, ale mając problemy w innych, zaczynają luźno współpracować pod jedną nazwą by nie przepuścić szansy w nadchodzącej rzeczywistości. Tak powstają syndykaty - potężne korporacje pod względem kapitału, siły militarnej i technologicznej. Część słabszych państw jest już w pełni pod ich kontrolą, a nawet w tych najsilniejszych istnieją w pełni autonomiczne rejony.

Razem z upadkiem państw i związków narodowych, upadają również waluty. Bez pokrycia w kruszcach i swobodnym dodruku pieniądza, hiperinflacja jest już możliwością w każdym miejscu na świecie. Bitcoin czy Litecoin nie były w stanie zastąpić zwykłego pieniądza ze względu na szybkość i koszta transakcji. W ich miejsce weszła alternatywa - Airsoftcoin - szybki, bezpieczny i pozbawiony wszystkich wad swoich poprzedników. Mimo że jest to rozwiązanie dość świeże, to zdominowało rynek i nie licząc kilku silnych państw które starają się utrzymać własną walutę, jest używany na prawie całym globie.

Gdzieś w Polskich realiach istnieją dwie firmy ochroniarsko militarne - Green Frog i Red Snake. Obie radziły sobie dobrze, jako że na ten typ usług jest ostatnio popyt. Niestety w ostatnich wyborach Syndykat EuroCorp kupił sobie monopol na każdą ochronę państwową - od wojska, przez policję, a na cieciów w zwykłych urzędach kończąc. Możliwości zostały dwie - poddać się, lub wejść w syndykat. Pierwsza opcja nie wchodzi w rachubę, a druga jest problematyczna, bo żeby wejść do już istniejącego, trzeba zaistnieć. Nikt nie układa się z przegrańcami. Na początek trzeba odbudować kapitał i to będzie celem operacji “Początek”.

Operacja początek:
Nasz wywiad znalazł idealny sposób na odrodzenie kapitału. W grę wchodzi nawet 30AC (airsofctoin). Zlokalizowaliśmy serwerownię EuroCorp kopiącą walutę w miejscowości Dobra, region CQB. Głęboko pod ziemią znajdują się 3 serwery z przygotowanym blokiem Airsoftcoin. Każdy z nich dzieli się na 10AC. Na powierzchni powinny znajdować się terminale umożliwiające przechwycenie wykopanych AC do naszego komputera. Niedaleko miejsca misji podstawimy samochód przechwytujący i będzie on odbierał wysyłane Airsoftcoiny - wystarczy że wciśniecie odpowiedni przycisk na terminalu. Gdy AC zostanie przejęty, blok będzie musiał być rozkopany ponownie. Szacujemy że z ich mocą obliczeniową będzie to trwało 5 minut. W tym czasie terminal będzie bezużyteczny i lepiej skupić się na pozostałych. Oporu ze strony EuroCorpu nie będzie ponieważ wszystkie ich siły są na paradzie propagującej potęgę. W momencie wejścia na teren serwerowni zostaną zaalarmowani i ściągną oddziały w przeciągu półtorej godziny. Po tym czasie wycofamy samochody przechwytujące, żeby nie stracić tego co już posiadamy. Jest to więc czas graniczny na wykonanie zadania. Naszym głównym problemem będzie konkurująca korporacja Green Frog/Red Snake która ma te same informacji i prawdopodobnie takie same zamiary.

Mechanika:
Na terenie gry będą rozmieszczone terminale AC. W każdym terminalu znajduje się pula 10 AC które należy przejąć. Podczas startu rozgrywki, terminal posiada już wykopany AC. Żeby go przejąć, trzeba do niego podejść i wcisnąć przycisk zielony w przypadku Green Frog lub czerwony w przypadku Red Snake. Przycisk wciskamy tylko ręką. Po wciśnięciu drużyna zyskuje 1 AC, a terminal zaczyna kopać kolejny AC z puli. Trwa to 5 minut i w tym czasie terminal jest nieaktywny. Warto przekierować część sił na inne terminale z wzięciem pod uwagę konieczności posiadania odpowiednich sił w obecnym za 5 minut. Po wykopaniu 10 AC blok jest wyczerpany i należy skupić się na pozostałych terminach.

Zasada działania terminala (czasy i pula zmienione jak w tym poście):

Czas gry:
1.5 godziny, lub do wyczerpania wszystkich terminali.

Respawn zależny od ilości osób na stronę:
1 - 8: Instant
8 - 16: Co 2
17+: Co 3

Reszta zasad:

  • Brak medyków
  • Limit CQB 1.14J na docelowych kulkach, Single Only
  • Zasady nieustalone tutaj - według regulaminu TS.

Paintomapa poglądowa:
Czerwony/Zielony okrąg - Punkt startu i respawn korporacji.
Czerwone punkty - lokalizacja terminali

  • Pomiędzy hangarami
  • Na balkonie
  • W stołówce

    Słowo na koniec:
    Ze względu na tryb będzie to raczej dynamiczna ebanka niż to, czym zwykliśmy nazywać scenariusze. Niemniej postarałem się o szczątkową fabułę i zawsze będzie to coś innego. Wiem też że ta mapa to nie mapa, ale nikt tam i tak by jej nie używał bo to miniaturowy teren, a do poglądu wystarczy to co jest :wink:. Mimo względnej prostoty myślę że będzie dynamicznie ze względu na czasowe wyłączenie poszczególnych punktów, więc gdyby znalazły się osoby chętne do dowodzenia stronami i koordynacji oddziałów, byłoby rewelacyjnie. Zapraszam do komentarzy czy uwag.

Dostałem akceptację od waYna, więc zapraszam do głosowania w tym terminie :slight_smile:.

Gdy oddziały Eurocorpu przybyły na miejsce alarmu, po agresorach nie było śladu. Bloki Airsoftcoin zostały w pełni rozkopane i zasiliły portfele Red Snake i Green Frog. Najemnicy spod zielonej barwy mają dzisiaj okazję do picia. Zdołali przejąć 24 AC, po 8 z każdego terminala. Czerwoni nie mieli tyle szczęścia. Zdobyli 6 AC po 2 z każdego terminala. Green Frog może powoli rozwinąć skrzydła, byle tylko nie zachłysnął się sukcesem. Red Snake wyszedł gorzej niż oczekiwano. Ich zasoby stają się zbyt małe by zaistnieć, więc postawieni pod ścianą potrzebują stanowczego kroku. Na chwilę obecną jedynym sensownym działaniem jest przeczekanie stanu alarmowego. Gdy wszystko wystarczająco ucichnie, a wywiady zbiorą więcej informacji, zieleń i czerwień znów wyjdą z podziemia.