O pierwszy mundur pytań kilka

Jeśli masz pytania na temat wyboru munduru lub latarki
Awatar użytkownika
Szczepan
Kontakt:

Re: O pierwszy mundur pytań kilka

Post autor: Szczepan » 06 czerwca 2016, 13:40

Ja uzywam takich:
http://armyworld.pl/product-pol-1278-Sk ... ubeck.html

Kazda pora roku. Narzekac nie moge. Jest tez wersja dla kobiet tych skarpetek,sprawdz na stronie ktora Ci podalem.

Co do wz.2010 to sama odpowiedzialas sobie na pytanie. Tak, jest nielegalny w swietle prawa :)
Szukasz grupy? Sprawdź temat: Rekrutacja t.Ch.
Znajdź nas na Fb: t.Ch.

Awatar użytkownika
Errhile
Kontakt:

Post autor: Errhile » 06 czerwca 2016, 13:52

Ja mam skarpety Brubecka grube. Też bardzo chwalę :D

Co do munduru - przecież wz.93 w róznych wariantach jest nielegalny "od zawsze". I nie słyszałem jeszcze, żeby w Szczecinie komuś za to pogonili kota. Jasne, mamy nowe przepisy i "Żółwie" moga się zrobić nadgorliwe... zostałaś ostrzeżona.

Popatrz po demobilach... i popatrz po lumpekasach, trafiają się czasem elementy munduru za psie pieniądze (moja dziewczyna trafiła tak bluzę we francuskim CCE akurat na siebie).

Awatar użytkownika
HUSARZ-1625_
Kontakt:

Post autor: HUSARZ-1625_ » 06 czerwca 2016, 14:40

z mundurów na sam początek polecam Flecktarna, wygląda dość normalnie i dosyć dobrze kamufluje na jesieni (lecz szału z tym niema) :p ew. czarny/oliwkowy/coyot mundur od TEXARA lecz cenowo z nim to ok. 200zł :D

Co do butów to jak dla mnie niezastąpione są Protektor GROM plus (wersja letnia ale w zime równie dobrze dają rade).
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaktus
Kontakt:

Post autor: Kaktus » 06 czerwca 2016, 14:41

Ja kupiłem dla siebie spodnie i koszulę w MTP za około 100 zł w dąbiu. Koszula bez śladów zużycia, a spodnie były przetarte na tyłku więc za 10 zł dostałem inną zniszczoną parę żeby zrobić łaty. Jako że teściowa jest krawcową, to nie zobaczysz gdzie one są :). Do takiej opcji zostałem właściwie zmuszony, bo okazało się że w armiach nie ma grubasów i duże mundury są rarytasem. MTP ma tą zaletę że będzie go coraz więcej i jest bardzo podobny do multicama, więc później dokupienie plecaka czy kamizelki jest prostsze bo pasuje do całości.

DPM jest ładny i tani ale kiepsko z dostępnością, przynajmniej w dużych rozmiarach.

Flecktarn, cóż, nigdy nie będę tak biedny żeby założyć niemiecki mundur :D. Prędzej z głodu zdechnę.

Dosyć tanie są jeszcze inne, dość rzadkie mundury, np. słowacki. Problem w tym że jest ich mało i później ciężko dokompletować coś do zestawu.

Pozostaje jeszcze WZ. Noszenie go nie jest legalne przez osoby nie będące w WP. W lesie niby nie złapią i można kombinować, chociaż ja tam jestem zdania że osoby które nigdy w wojsku nie były, nie powinny zakładać munduru naszej armii. To jest przywilej który nie wszystkim się należy, a jakieś wartości trzeba w życiu szanować.
PMC Wiskord
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaktus
Kontakt:

Post autor: Kaktus » 06 czerwca 2016, 14:52

@Edit
Co do butów. Te motocyklowe, w założeniu mają do maksimum usztywnić kostkę. Przez większość czasu nie muszą pracować, a w razie wypadku mają chronić. Moje są na tyle twarde, że mogę jedynie chodzić i co najwyżej szybko "człapać" :D. Nie ma mowy o cichym przemieszczaniu się, czy wdrapywaniu na murki. Nawet jeżeli Twoje wydają się ok, to przy dłuższym użytkowaniu mogą być problematyczne. Szczególnie że niektóre usterki Twojego ciała możesz poczuć na drugi dzień. Do tego np. w CQB jest sporo gruzu, szkła i śmieci które szybko zniszczą wierzchnią warstwę.

Ja chwilowo z braku kasy używam starych półbutów przeznaczonych do remontowania. Byłem na 4 strzelankach, z czego 3 CQB i jak na razie nic mi się nie stało.
PMC Wiskord
Obrazek

Awatar użytkownika
Szopen
Kontakt:

Post autor: Szopen » 07 czerwca 2016, 17:53

Co do butów polecam Meindl http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... ing=meindl
Używam tez pustynnych Oakley,skórzanych czarnych Belleville POLECAM.Co do mundurów mam woodland,vegetato,cce,tiger stripe. Połaź po ciuchbudach można trafić za śmieszną cenę
Chwalcie Pana i podawajcie amunicję - Brat Sierżant Grimm

Awatar użytkownika
Slayer
Kontakt:

Post autor: Slayer » 11 czerwca 2016, 1:30

Faceci pytają: Jaka replika a Dziewczyny : W co się tu ubrać ? ]=)) Do munduru polecam farbki kamuflażowe hehe są z lustereczkiem nawet

Awatar użytkownika
Piorun975
Kontakt:

Post autor: Piorun975 » 13 czerwca 2016, 19:35

Slayer, troche bardziej na temat.
Obrazek
Obrazek

damian4432222

Post autor: damian4432222 » 22 stycznia 2019, 9:18

Bardzo ładne mundury na pewno kupi się w sklepie ********** . Sam tam kiedyś kupiłem mundur i jestem z niego bardzo zadowolony.

Link wypikany - Gumiś

Awatar użytkownika
Tomazo
Kontakt:

Post autor: Tomazo » 22 stycznia 2019, 10:04

damian4432222 pisze:Bardzo ładne mundury na pewno kupi się w sklepie ********* . Sam tam kiedyś kupiłem mundur i jestem z niego bardzo zadowolony.
Bardzo ładna reklama sklepu plus złota saperka za odkop tematu plus pewnie zaraz upomnienie poleci :D
t.Ch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie taktyczne”