Downgrade

Witajcie :smiley:

Mam do was pytanie o downgrade cymy 520. Mianowicie replika stockowo ma około 400 fps, a problem w tym, że od czasu do czasu chciałbym nie tylko uczestniczyć w grach w terenie, ale również w CQB. I moje pytanie jest proste. Jak w szybki sposób ( i czy samodzielnie) mogę zmniejszyć moc repliki? Wiem, że najprawdopodobniej sprężyna, tylko czy każda pasuje do każdej repliki?

Tak większość sprężyn jakie znajdziesz na stronach gunfire, azteko, specshop, taiwangun są przeznaczone do AEG’ów. Jeśli masz system szyBkiej wymiany sprężyny tak jak M4 Specna Arms to można się tego podjąć bez wystarczającej wiedzy. Niestety jeśli masz AK to raczej tam nie będzie takiego uproszczenia i będziesz musiał sam rozłożyć gearbox. Sklep gunfire.pl oferuje ’ darmowy ’ downgrade, który w rzeczywistości kosztuje tam chyba 5 groszy. Dzwonisz, lub piszesz mail wysyłasz replikę, mówisz co chcesz aby wykonali ( można obciąć zwoje w springu/kupić nowy ) i przysyłają Ci replikę na twój koszt.

a downgrade w GF nie jest tylko przy nowych replikach zakupionych u nich?

Sprostowałeś. Faktycznie, można to zrobić tylko przy świeżo zakupionej replice u nich. Lepiej byłoby gdybyś miał jakiegoś serwisanta ‘koło’ siebie. Jednak równie dobrze możesz wysłać replikę do GF i zlecić wymianę sprężyny ( koszt roboczo godzinny to 79zł jeżeli replika jest z poza GF i 59zł jeśli ją kupiłeś na GF ). Najlepiej wejdź na stronę i sam o tym poczytaj, bo co tu tłumaczyć… :wink:

Dzięki panowie za pomoc :wink: Może kiedyś jak się nauczę wiecej o replikach i ich budowie to sobie będę kręcił. Bo ni opłaca się co tydzień wymieniać spręzyny bo raz teren, a raz CQB :smiley:

Cześć.
Kup drugie GB!!! To najrozsądniejsze rozwiązanie. Wyjęcie GB z AK jest łatwiejsze niż z Mki. Pomysł wysłania do GF by wymienili sprężynę jest słaby. Przesyłka w 2 strony, sprężyna i usługa wyjdzie ponad 100zł. Kup używane GB. Całego kałacha np połamaną cymę cm028 można kupić za 150zł więc GB możesz dostać nawet za 70zł.
Pierwszy lepszy i do tego nowy:
http://allegro.pl/kompletny-gearbox-v3-i5525747946.html

Zawsze mogą skroić zwoje a koszt jest ustalany od tego ile siedzą przy replice. Ale masz rację, dokupienie gearboxa jest rozsądniejsze i to jednorazowy koszt.

To jest bardzo ciekawy pomysł :slight_smile: Zapewne tak zrobię jak już będę miał przy sobie jakieś pieniądze, bo narazie wszystko jakoś wyszło :confused: Dzięki wielkie za pomoc :smiley: