Nowy Limit fps

Błędy, nowości, problemy
Awatar użytkownika
Tomazo
Kontakt:

Re: Nowy Limit fps

Post autor: Tomazo » 13 listopada 2018, 9:53

No i na chuj się prujesz.
JZP prośba - zwolnij trochę ze słownictwem bo teraz to ty się "prujesz". Trzymajmy jakiś standard wymiany zdań i opinii :)
t.Ch

Awatar użytkownika
Kaktus
Kontakt:

Post autor: Kaktus » 13 listopada 2018, 10:54

Stanę w opozycji przeciwko 350 fps.

Na dobrej cqb są bliskie odległości, nawet jeżeli gramy z hangarami i polaną pomiędzy. Tam zasięg nie jest tak bardzo istotny, a im mniejsza odległość, tym większa szansa trafienia, więc i semi only jest w pełni wystarczające. Tak gramy od długiego czasu podczas małych prywatnych spotkań i jest super. Co innego gra w lesie. Tam zasięg ma spore znaczenie a i czasem warto strzelić serią żeby przykryć obszar. Wbrew tej całej nagonce na niezwykłe niebezpieczeństwo używania 450 fps, w czasie mojej kariery to w CQB było dużo więcej wypadków i kwasów. Po prostu w lesie ciężko podejść na tyle blisko żeby oddać niebezpiecznys trzał z 450 to i incydentów jest mniej. W CQB natomiast zdażają się wypadki bo jesteśmy uświadomieni że jak mamy te 350 fps, nie ma pif paf to jest bezpiecznie. Prawda jest taka że z bliska 350 fps to też dużo.

I dochodzimy do kwestii replik. Obecnie musimy posiadać 2 sztuki lub szybką wymianę. Ilu z was w waszej CQBówce ma 350 fps? Bo ja grałem na 290 i było super. Teraz biegam z inną repliką z szybką wymianą i też pakuję do niej m90, mimo że mógłbym m100 albo nawet m110, tylko po co? Dla 5 metrów zasięgu? A tak mam przynajmniej czystsze sumienie gdy strzelam z bliska. Myślę że sporo osób które nie grają od wczoraj mają podobne repliki i myślenie.

Załóżmy że wprowadzimy 350 do lasu. Od teraz wystarczy mieć jedną replikę do każdego miejsca. Skoro tak, to każdy podkręci ją na maks, żeby w lesie mieć lepszy zasięg. W lesie będzie ułamek mniej wypadków, za to w CQB pojawią się kwasy. Ludzie którzy oddawali strzał z 2 m w dupsztala i zawsze był śmiech jak to się dał podejsć, nagle okazują się oprawcami którzy niszczą nasze poślady. Połowa biedy jak trafi się ktoś kto grał w to od zawsze i wie że z bliska też boli. Gorzej jak trafi się ktoś świerzy który jest przekonany że 350 to w pełni bezpieczna moc.

Kolejna sprawa to koszt wejścia w airsoft. Obecnie jest zadowalająco niski. Wystarczą oksy za 50 zł i replika za 350 zł. Jeżeli wprowadzone dojdą jeszcze koszty downgradeu. I wiem żę gunfire robi darmowy poprzez obcięcie sprężyny, ale tego nawet nie biorę pod rachubę. Na gości z poza rejonu też nie ma co liczyć bo 450 fps to ogólno przyjęty standard. Oczywiście przyjmujemy że mówimy tylko o regularnych strzelankach. Na scenariuszach organizator może przecież sam ograniczyć limit do 350fps jak było chociażby na NW.

Kolejny problem semi only, to wyłączenie KMów. One nie mają signla z założenia, i nawet gdyby dało się łatwo przerobić i dodać, to po prostu nie ma sensu. KM ma siać.

350 fps zabije też snajperów. Komuś chciałoby celować przez lunetę na odległość gdzie najtańsze koli daje radę?

I na sam koniec, pamiętajmy że powinniśmy mówić o Joulach. To o tyle istotne, że prędkość w wzorze na energię jest podniesiona do kwadratu i 350 to nie jest ciut mniej niż 450 fps.

Wycinek z regulaminu:
Cqb 350f/s na kulkach .2g - 1.14J
Las full auto 450f/s na kulkach .2g - 1.88J
Las karabiny maszynowe wsparcia zasilane z taśmy full auto 550f/s na kulkach .2g - 2.8J
Las DMR single only 550f/s na kulkach .2g -2.8J
Zatem jakby komuś wpadł pomysł 350 dla wszystkich i 450 dla snajperów, to ja się nie pojawiam w lesie bo nie widzę sensu bez snajperki.

Jedyną zmianą jaką bym wprowadził to zmiana limitu KM na 450 fps. Opisywałem już ten problem w innym poście: http://www.taktycznyszczecin.pl/viewtop ... 843#p52843
Kaktus pisze:
Kleszcz pisze:-450fps (1,88J)Wszystkie automaty w tym UWAGA karabiny maszynowe jak m249
Zgodzę się z Kleszczem jako użytkownik m249. Kilka argumentów popartych doświadczeniem.
- Większość RKMów wszelkiego rodzaju to produkty A&K, a CA jest stosunkowo mało. Te repliki bardzo łatwo stuningować do 550fps za 20 zł wsadzając mocniejszą sprężynę bo gearbox to wytrzyma i jednocześnie nie mieć z tego nic bo układ hopka jest tragiczny. No ale mam pińcent fps i jestem fajny.
- Na moim obecnym konfigu z 450 fps, jedyne sensowne kulki to 0.28g bo inne latają po prostu źle. Jest to chyba ostatnia waga kulek która jest w miarę tania i za 0.30 czy 0.32 trzeba zapłacić dużo więcej. RKM jest po to żeby siać, a nie żeby liczyć kulki więc te kupuje się na kilogramy. Oczywiście nie ma co zaglądać ludziom do portfela, ale myślę że większa część strzela z RKMów na max 0.28 bez względu na fps. Finalnie wychodzi na to że jest replika z 550fps i zbyt lekkimi kulkami którymi miota jak szatan nie powodując żadnego pozytywnego efektu względem 450fps.
- Do RKMów wsadzisz lufę max 6.03mm bo odnosząc się do punktu wyżej - kulki mają być tanie i w dużej ilości. Czy jest sens zwiększać fps do 550 na takiej lufie?
- Wzgląd logiczny - limity nie są po to żeby sztucznie balansować broń, tylko dla zapewnienia bezpieczeństwa. Dlaczego szturmiak i RKM mają inne limity skoro oba mogą strzelać serią i podobnym rofem? W przypadku szturmiaka jest jeszcze ogień pojedynczy więc można go nawet zaliczyć jako bezpieczniejszy. Wiem że najważniejsze to strzelać z głową, ale nie ma zależności w poziomie oleju w głowie a użytkowaniem RKM/Szturmiaka.

Generalnie główne zalety RKM to klimat i czasem specjalne traktowanie na scenariuszach np. znacznego zwiększenia ilości amunicji. Na strzelankach jest zbyt ciężki i ustępuje szturmiakom.
PMC Wiskord
Obrazek

Awatar użytkownika
Bombiola
Kontakt:

Post autor: Bombiola » 13 listopada 2018, 11:11

Generalnie bezpieczeństwo się chyba poprawiło po przejściu z FPS na Joule (wyeliminowano Joule creep). Jeśli mielibyśmy obniżać dalej to raczej nie drastycznie tylko stopniowo( np. o 50 FPS cqb-300, las-400 saw-450 dmr-500 4-takt-550) a broń wsparcia powinna być abo równa ze szturmówką albo po między Szturmem a DMR

Awatar użytkownika
Kocur
Kontakt:

Post autor: Kocur » 13 listopada 2018, 12:18

Jest proste rozwiązanie - pograć więcej sprawdzić jak to działa i czy się podoba.
Jak gralismy z replikami 350 fps zieloną Dobrą - nikt nie oponował i wszystkim sie podobało (albo nie wypowiadali się).
Tam jest nadal gęsto.
Z drugiej strony prawie 30 osób na dobrej cqb to troche dużo jak na tak mały teren.
Ja bym proponował co miesiąc jeden scenariusz - Dobra z limitami CQB. Jak jest do 16 osób - gramy tylko budynki.
Jak jest dużo osób - zaczynamy od zielonej i jak się trochę wykruszy to wtedy budynki. Semi only bo jest fajniejsze.
Bez snajperek, bez kmów wsparcia - ot tak pograc i zobaczyć czy po paru razach się spodoba czy znudzi.
Erh jakby co ja mam 2-3 repliki do pozyczenia.
Na zielonej ze strzelba tez bys dal rade - dlatego ze wtedy wszyscy mieliby max 350 i nawet shot zbytnio nie odstaje.
http://z-u-p.pl.tl/ ZUP - Przeczytaj może są zarażeni też w twoim otoczeniu

Awatar użytkownika
Errhile
Kontakt:

Post autor: Errhile » 13 listopada 2018, 12:37

Kocur pisze: Erh jakby co ja mam 2-3 repliki do pozyczenia.
Na zielonej ze strzelba tez bys dal rade - dlatego ze wtedy wszyscy mieliby max 350 i nawet shot zbytnio nie odstaje.
Mocno wątpię, Kocie - to nie Mossberg AGM, to trzylufka. 30m zasięgu jak dobrze powieje. AEG w tym limicie mocowym spokojnie wyciąga 45-50m.

Co do pożyczania - dzięki, ale jak przyjadę na miejsce, a wtedy z głosowania wyjdzie, że repliki używać nie mogę, to obawiam się, że zwarzy mi to dzień dość mocno.
Zauważ - nie mam uwag do grania "do 350 fps", czy ile to tam w dżulach będzie (1,14 J?). Nie mam też do grania Dobrej CQB na "semi only" - bo tam faktycznie dystanse są takie, że strzelba, albo w jej braku krótka, się sprawdzi.

Mam natomiast zarzut do pomysłu "na miejscu decydujemy czy auto,czy tylko semi".

Awatar użytkownika
Gumiś
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 13 listopada 2018, 12:43

JZP pisze:
Kojot pisze:
JZP pisze: Limit do 550 byłby włócznia w serce dla snajperów, chociażby dla mnie z tego względu iz moje kulki mógłbym do śmieci wyrzucić bo różnica 50fps zmieni trajektorie lotu i zamiast wykorzystywać prędkość i przez dłuższy czas lecieć prosto to żeby doleciała tak samo daleko trzeba bedzie hop up podkręcać żeby podnieść ta kulkę i poleci lobem.
Jeszcze dwa tygodnie temu w innym wątku (wyżej cytat) płakałeś, że zmniejszenie limitu o 50fps to dramat dla snajperów, a teraz sam chcesz ograniczyć limit wszystkim do 350fps? XD
No i na chuj się prujesz. Wiedzialem, ze bedzie taki komentarz. Zmniejszanie limitu dla jednego typu broni, absolutnie nie bo to zniszczy balans. Zmniejszanie limitu dla wszystkich? Jak najbardziej jestem za, balans zachowany, bezpieczeństwo wzrasta. Cos nie tak?
Za taki tekst dostajesz ostrzeżenie. Zbiera się Tobie nie tylko poprzez wypowiedzi na forum. Przejrzyj historię upomnień jakich Ci udzielono - ogarnij się w końcu pod kątem kultury swoich wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Gumiś
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 13 listopada 2018, 12:59

Errhile pisze:
Kocur pisze:Mam natomiast zarzut do pomysłu "na miejscu decydujemy czy auto,czy tylko semi".
Taki pomysł mam wrażenie powstał w wyniku nieporozumienia w tym temacie. Takiego pomysłu oprócz w CQB nie było i nie będzie - spokojnie.

Wypowiedź Kaktusa bardzo konstruktywna i rzeczowa - dzięki bardzo i życzylibyśmy sobie takiego poziomu merytorycznego w każdym nowym temacie odnośnie zasad i regulaminu.

Pamiętajcie proszę, że poniższy temat to tylko luźny pomysł/przemyślenie użytkownika forum. To nie jest oficjalna propozycja od nas jako administracji.

Awatar użytkownika
Errhile
Kontakt:

Post autor: Errhile » 13 listopada 2018, 13:27

Kaktus pisze: Ilu z was w waszej CQBówce ma 350 fps?
Zależy którym chrono mierzysz... jedno podaje dla dwóch z moich replik 350fps, drugie dla tych samych replik 370fps. Sam jestem ciekaw, ile wyjdzie w dżulach... ale podejrzewam, że nie będzie urywało głowy.
Co nie przeszkadza replikom mieć zasięgu skutecznego w granicach 45-50m, w mojej opinii wystarczającego w warunkach leśnych (w otwartym polu to co innego).

Awatar użytkownika
Tomazo
Kontakt:

Post autor: Tomazo » 13 listopada 2018, 13:36

Mam wrażenie, że wpadamy w tej dyskusji ze skrajności w skrajność. Niedawno w lesie było 500fps za chwilę okaże się, że 350 to za dużo ;)
Moim zdaniem klasyczne 350/450 jest dobrym kompromisem. Poza tym, jak popatrzycie na inne regiony kraju to też takie są, w większości przypadków, standardy. Są osoby, które i w lesie z repliką do CQB podziałają i to całkiem sprawnie natomiast 450 daje względnie sensowny limit przy działaniach na dłuższym dystansie.
t.Ch

Awatar użytkownika
JZP
Kontakt:

Post autor: JZP » 13 listopada 2018, 13:39

Ciężki kawalek chleba do zgryzienia z tym pomysłem zeby sie przebić widze. Odnosząc sie do kilku wypowiedzi wyżej. Jaki problem bylby z podejsciem do wroga skoro on tez ma 350fps? (Prawdopodobnie). semi only jest mega fajne i poprawia jakosc gry wielokrotnie moim zdaniem. 350 aeg 450dmr i km 550 4takt. Czy nie jest to sensowne rozwiązanie? Nikt nie mówił ze km ma byc semi only. Przeciez to bezsens, oczywiscie ze full auto. Ilu osobom chce sie biegać z krową i ile osob na nią stac? Wątpię żebyśmy zobaczyli co drugiego gracza z m249 itp. Po wprowadzeniu takich limitów. Na niskich fps również mozna miec fajny zasięg, prawda groszku? :) obecne limity to dla ludzi z low fps ogromny handicap.. wybierajac sie z 350 lub mniej do lasu wybierasz tym samym disadvantage wzgledem innych graczy. Moglbym prosic moderatora o zrobienie ankiety w ktorej będą wyświetlane nicki głosujących? Ale przedtem chciałbym zapytac czy gracze KTORZY AKTYWNIE UCZĘSZCZAJĄ NA STRZELANKI akceptuja 350/450/550 przeze mnie zaproponowane. Jesli tak, ankieta kto jest za zmniejszeniem limitow a kto przeciw. Dziękuje.
Let The hunt Begin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”