Limity FPS a "krwawe niedziele"

Błędy, nowości, problemy
Awatar użytkownika
Slayer
Kontakt:

Limity FPS a "krwawe niedziele"

Post autor: Slayer » 18 lutego 2017, 0:15

W nawiązaniu do nowych limitów FPS chciałbym zwrócić Waszą uwagę na pewne aspekty tego problemu. Pomijam fakt przygotowań graczy do ciężkich zmagań na meczach wyjazdowych.

Ważniejsze są dwie sprawy, które wychwyciłem podczas strzelanek niedzielnych a mają związek z cyt
"Zmiana podyktowana jest też coraz częstszymi przypadkami nieodpowiedzialnego zachowania osób z silnymi replikami zagrażającymi bezpieczeństwu innych osób".
Mianowicie
1. Mało kto dba o swoje bezpieczeństwo np. grubsze uniformy, maski twarzołapy, ochraniacze. Wręcz przeciwnie latem wysyp Tshirtów, do tego bez kasków albo czapki.
Wynika z tego, że zawodnik, który tak biega naraża innych graczy na wyrządzenie mu krzywdy. I przez to można oberwać bana.
2. Na każdym spotkaniu prezentuje się graczy z mocnymi rozpylaczami. Czy ktoś rezygnuje z gry w tym momencie ? Nigdy! Od kiedy jest to praktykowane mniej więcej rok czasu.

Z kolei wyścig zbrojeń przekracza faktycznie zdrowy rozsądek. ASG jest idealne do CQB na małe odległości, nie wymagają one wysokich FPS i 250 styknie.
Ale w otwartym terenie wypada to słabo więc gracze podkręcaja FPS ile wlezie. A więc o obrażenia szczególnie dotkliwe jest bardzo łatwo (wyskoki przeciwnika nagle zza drzewa, krzaków tudzież innych pułapek).

Zmniejszenie FPS do 350 wymusiłoby zmniejszenie dystansu pewności trafienia a co za tym idzie zwiększenie roli taktyki. Czy ktokolwiek się na to zgodzi? Nigdy!
Dlatego, obrażenia były i będą. A bany nie odniosą skutku z powyższych powodów. Jak też inne form karania.

Awatar użytkownika
Szopen
Kontakt:

Re: Limity FPS a "krwawe niedziele"

Post autor: Szopen » 18 lutego 2017, 11:19

Slayer problem leży gdzie indziej(przynajmniej ja tak to widze),ODLEGŁOŚĆ OD KTÓREJ MOGĘ ODDAĆ STRZAŁ . Dla mnie normalne wydawało się przez ten cały czas od kiedy się strzelam ze to 10-15 m i niestrzelanie w głowę . Nigdy nie używałem żadnych ochron twarzy i nikt mi jeszcze zębów nie wybił. Jak mówi poeta : NAJPIERW MYŚL POTEM STRZELAJ
I proszę nie piszcie że są różne sytuacje(zaskoczyliśmy wroga itp) bo tego trzeba nauczyć.Proponuję takich delikwentów na dzień dobry opierdzielić i przypominać/zamieścić informację na forum(w zależności od ustaleń administracji) . Co to miało by na celu uczenie i uczulanie ludzi, jak kilku pomyśli zanim strzeli to już duży sukces
Chwalcie Pana i podawajcie amunicję - Brat Sierżant Grimm

Awatar użytkownika
Szczepan
Kontakt:

Post autor: Szczepan » 18 lutego 2017, 11:23

Kolejny temat do bicia piany?
Szukasz grupy? Sprawdź temat: Rekrutacja t.Ch.
Znajdź nas na Fb: t.Ch.

Awatar użytkownika
Szopen
Kontakt:

Post autor: Szopen » 18 lutego 2017, 11:33

Zapomniałem dopisać 10-15 m przy 430 fp bo tyle mam max w mojej giwerze,nie Szczepan myślę że trzeba na poważnie tą kwestię przemyśleć

Awatar użytkownika
Szczepan
Kontakt:

Post autor: Szczepan » 18 lutego 2017, 11:38

Ale co przemyśleć?

Nie bardzo rozumiem ideę tematu,no chyba,że ma to być temat tylko po to by podyskutować i nic więcej,to spoko ;)

Chcecie jakoś usankcjonować strzelanie z bliska?

Awatar użytkownika
Bober
Kontakt:

Post autor: Bober » 18 lutego 2017, 12:19

Tak! Wprowadźmy obowiązkowe dalmierze laserowe i drony do filmowania wszystkiego.
Powołajmy komisję w ilości trzykrotnie przekraczającej liczbę graczy.
No i koniecznie róbmy rewizje osobiste, żeby wykluczyć, że ktoś chowa jakiegoś dodatkowego FPSa w kieszeni!
Z ekipy t.Ch.
Obczaj mój Instagram.

Awatar użytkownika
Szopen
Kontakt:

Post autor: Szopen » 18 lutego 2017, 12:31

Wszyscy jesteśmy zdrowi na umyśle, przynajmniej mam taką nadzieję, więc używajmy mocy swoich replik odpowiedzialnie. Jest to pierwszy wpis w regulaminie,więc skoro ludzie tego nie rozumieją może trzeba wprowadzić MINIMALNĄ ODLEGŁOŚĆ Z KTÓREJ MOŻNA ODDAĆ STRZAŁ . Nie rozumiem dlaczego ludzie tak się spinają, jest to MOJA luźna propozycja. Czy i Jeśli coś z tym będzie dalej to decyzja Administracji

Awatar użytkownika
Slayer
Kontakt:

Post autor: Slayer » 18 lutego 2017, 12:32

Oczywiście że przedyskutować. Sprawa jest aktualna przy każdej strzelance ( zaczęły się bany) bo skład jest wymieszany od nowicjatu po doświadczonych graczy i stąd ten problem. Na MilSimach podjerzewam że nie ma czegoś takiego.
"Chcecie jakoś usankcjonować strzelanie z bliska?"
Spytam inaczej: Czy chcesz nakazać graczom utrzymanie odległości zważywszy skład ?
Ponadto jak powiedział Szopen Trening robi swoje. Kłopot w tym, że przychodzi wielu nowych graczy z bardzo dobrymi replikami a nie mają za sobą tego treningu oraz powtórzę - bo widzę że to się pomija - nie dbają o własne bezpieczeństwo.
Stąd próba zapanowania nad tym poprzez banowanie. Póki co jeden. Jak widać, Admin ostrożnie podchodzi do tematu i słusznie. Inna sprawa jeśśi ktoś złośliwie robi takie rzeczy. Ban jest bezdyskusyjny. Doświadczył tego chyba SMirnoff.
Grupy ASG FTS unikają strzelanek m.in. z powyższych powodów. Szczepan również wyraziłeś swoją dezaprobatę, że takie zdarzenia mają ciągle miejsce i grupa się może pojawi za pół roku...A wyobraź sobie, że zapaleni gracze przychodzą co tydzień, regularnie przez cały rok. Znam takich. I co oni na to mają powiedzieć ? Zwyczajnie grają...

Awatar użytkownika
Slayer
Kontakt:

Post autor: Slayer » 18 lutego 2017, 12:44

Dodam jeszcze zabawny aspekt tych postrzelanek: delikwenci często wykrzykują ałała (heheh), -Dlaczego w dupę ? Robią sobie zdjęcia, filmy. Są i takie zachowania. Jak widać traktują to jako stały element gry i nie robią problemu.

Awatar użytkownika
Szczepan
Kontakt:

Post autor: Szczepan » 18 lutego 2017, 13:18

Slayer pisze:Jak widać traktują to jako stały element gry i nie robią problemu.
Skoro nie robią problemu,więc w czym problem? :)

A co o tym sądzą inni użytkownicy forum? Co sądzą ekipy SWAR,GOITW,B.R.o.S,WTF,WFS?

Generalnie na forum udziela się bardzo mała ilość w osób w stosunku do uczestników strzelanek.

Podyskutujmy ;)

Zablokowany

Wróć do „Sprawy forum”