Nowe okulary

ESSy serii Crossbow (podobnie jak ICE) mają wymienne szyby i możliwość dokupienia wkładki na szkła korekcyjne.
Czy któraś z tych funkcjonalności będzie Ci potrzebna? Jeśli tak - w ESSach są one dostępne, w Bolle (przynajmniej tych, które wskazałeś) - nie.

Jeśli nie - Bolle są trochę tańsze, i jak sam piszesz, bardziej odpowiada Ci ich wygląd.
Bolle to dobra firma i kitu na rynek nie puszcza (przebiegałem parę lat w ich goglach x500), więc jakościowo powinny Cię te okulary satysfakcjonować.

Wkładka korekcyjna jest mi zbędna, wymienne szkła to zawsze plus. Nie znam nikogo kto używał tych modeli Bolle a znalazłem filmik że SWATy rysują od wewnątrz zauszniki i tego się trochę boje. Z drugiej strony mam wąski ryj i nie wiem jak ESSy CROSSBOWy będą leżeć. Cóż ryzyk fizyk jak to mówią :stuck_out_tongue:

Bober nie wiem czy zauwazyles ale te bolle sa:

  • duzo mniejsze jezeli chodzi o rozmiar szybki - sa tez duzo blizej oka.
  • maja minimalnie wystajacy nosek - sa blisko oczu i twarzy.

Powoduje to to ze po pierwsze - jak spocisz sie i zaczniesz parowac - nie masz jak odparowac okularow bo sa blisko mokrej twarzy.
Dwa - nie odsuniesz ich lekko dalej jak to jest mozliwe w crossbowach - bo szybki male i jeszcze dostaniesz pod katem strzala.

Jak dla mnie okularki ktore sa bardzo blisko twarzy odpadaja do uzytkowania w asg- beda parowac jak szalone.

Dzięki Kocur za radę! W sumie to dobiłeś pieczęć pod moją decyzją

A co o tych myślicie? W cenie są 3 rodzaje szkieł, a klasowo porównywane do ESSow i ponoć nasi specjalsi je noszą

Ja posiadam Swisseye, tylko inny model, jakość wykonania b.dobra, wytrzymałość plastiku wręcz mnie zdziwiła, bo wykonałem strzał kontrolny z repliki ok 400fps praktycznie z przyłożenia i jedyne co widać to malutkie wgłębienie na ok 0,2mm.
Mój model z linka jest podobny, do twojego pod względem budowy, więc teoretycznie nie powinny Ci mocno parować jak się bardzo spocisz, ja wtedy oddalam je od twarzy o jakieś pół centymetra i jest gitara. Antyfogów nie stosuję.
Jedyny minus to jak je źle transportujesz, to zauszniki rysują “szkiełko”, ale na szczęście nie w takim miejscu żebyś to zauważył nosząc je.
Ja polecam.

Nie jestem pewien, ale ESS chyba robi Crossbow’y w wersji NARO - dla osób o wąskich twarzach, małych głowach etc. Na pewno robią w tej wersji ICE.
A skoro nie jesteś pewien, to przymierz przed zakupem…

Crossbowy są jedynie zwykłe. Najwyżej odeśle.

Dzięki za pomoc!

Racja, wersję NARO mają ICE i Crossblade’y.