najbardziej potrzebne graty do asg?

Fakt, zapomniałem o wodzie i kanapkach, ale to można dać do torby i zostawić na punkcie startu. Do grania jest to potrzebne szczególnie :slight_smile:

Chyba że trafisz na szczególnie nudną część rozgrywki :wink:

Odnoszę wrażenie że wchodzicie i czytacie tylko 2 posty wyżej … Postarajcie się nie dublowac i czytać jakiej odpowiedzi oczekuje autor tematu :slight_smile:

Przydatne jest to co uważasz za przydatne :stuck_out_tongue:

Zobacz gdzie będzie jebanka, i pod to bierz rzeczy:P na budynki,grubsze ubranie,jakieś ochraniacze, na las coś lekkiego i więcej wody :stuck_out_tongue: Z doświadczenia wiem że nawet biegając na cięzko to prze zte 3-4h cięzko wypić więcej niż 1,5 l wody.

Ten temat jest szeroki i głęboki i można pisać bez końca.

to fakt, bierzesz rzeczy zależnie od terenu… choć ja sam jak bym miał kask brał bym go zawsze i na wszystko, bo na każdej strzelance przynajmniej raz przypier… głową o bagażnik samochodu kolegi
a tak na poważnie, to jeżeli jest jakiś tam las to nie musisz ładować do kamizelki butli z gazem tylko naładowane magazynki do pistoletu, ale zato worek z kulkami do KARABINA
a na np. wiskordzie (budynki) gaz to podstawa itd. nie ma sensu powtarzać tego co juz inni napisali
a co do arafatek masek itp. ja mam taki patent, że oderwałem rękaw od starej koszulki i zakładam to na twarz, nigdy nie spada można swobodnie oddychać jeżeli to dobry materiał a nie jakiś przetworzony plastik i nie drapie w japę, trochę od kulek chroni, daje trochę maskowania (co w asg jest moim zdaniem nie zbyt sensowne) i jest wygodne. a jeżeli nei jest założone pod sam nos to chroni samą szyje jak arafatka. ja wole to ze względu na to że jest małe nie spada i nie wkurwia

a co do gazu przypomniało mi się, herod ma takie fajne atrapy granatów które są pojemnikami na gaz, wygląda git, i chyba jest git z tego co mowił

no i jeszcze warto nosić przy sobie po prostu cargo jakieś na nie przewidziane pierdoły

A teraz sam przeczytaj swojegp posta. Wygodnie się go czyta?

Trochę składni, interpunkcji, proszę…

Reasumując to niezbędne są:
-akcesoria wymagane przez regulamin ASG Taktyczny Sz-n i przepisy BHP dla szlifierza kątowego ]=)
-gogle, kurtka i spodnie (BDU bo najtańsze i praktyczne), czapka lub hełm, buty za kostkę (unikamy piachu w butach) np. model jungle, nakolanniki i nałokietniki (nawet z Castoramy po 10-13 zł komplety), rękawiczki bezpalcowe, pod bluzę sweter bawełniany dość gruby, co najmniej 1 magazynek zapasowy do karabinu, szybkoładowarkę 150 kulek (dostępna na allegro), butelkę green gazu 300ml, pistolet (poniżej 350FPS), pasek do spodni parciany, kabura udowa (przydatna do noszenia butelki green gazu), paczka kulek Madbull lub G&G, zapasowy akumulator, litr napoju, pokrowiec na replikę, apteczka pierwszej pomocy.

Wydaje mi się, że to minimum, które pozwala na wzięcia skutecznego udziału w grze. Razem jakieś 500zł bez repliki głównej i pistoletu. Jedna z nich powinna być o wysokim st. sprawności. Bo co z grania jak żadna nie strzela jak należy? I w zasadzie od tego powinny zacząć się przygotowania dla przykładu wymiana gumki i lufy stockowej na precyzyjną.

Nie łatwiej skrócić tego opisu do munduru i oporządzenia odpowiedniego do warunków oraz w akcesoriów typu (kulki,gaz,woda, jakies batoniki) żeby się strzelać?

Trudno skrócić. Chciałbym, żeby Hiszpan uniknął błędów, które ja popełniłem przy doborze wyposażenia.
Warunków jest co najmniej kilka, a wymieniłem je we wcześniejszym wielkim poście.
Nadmienię, że choćby błędny wybór magazynka (np. hi-cap grzechotka) skutkuje mało komfortowym strzelaniem. I podobnie jest z kilkoma innymi rzeczami.

+1