Czy ta kamizelka ma sens?

Skoro tak, to nie ma co się szczypać. Chcesz plate carriera? Ta firma ma bardzo dobrą opinię.




:laughing:

https://gtg.com.pl/


Polecam :slight_smile: Znajomi i najlepszy sprzęt w Polsce :slight_smile:

Czy najlepszy to nie wiem,ale topowy na pewno. Szkoda,że ceny mają kosmiczne :wink:

Ceny do ugadania :stuck_out_tongue: Wiesz jak jest :stuck_out_tongue:

To że powiedziałem że budżet nie gra roli to jednak nie chodziło mi o 900zł

Co do radia to chyba Slayer udzieli fachowej odpowiedzi

Czyli jednak gra rolę :stuck_out_tongue: ? Określ się więc dokładnie bo szpej potrafi trochę kosztować, jak widzisz :wink:

Radia to baofeng. Masz 3 opcje do wyboru:
Baofeng BF-888S - najtańszy bo średnio po 50-80 zł , same podstawy, kanały pmr
Baofeng UV-5R - najpopularniejszy, średnio po 100-130 zł, możliwość samemu wprowadzania częstotliwości
Baofeng UV-82 - z podwójnym PTT, nowe wersje mają też 8 WATów mocy nadawania także spoko. Po 160 są.

Lub Navcomm Tk-760

Piorun sprawdzałaś na jakich częstotliwości sypie B 888s?

Na zeszłym pancerfauście nie miałem jeszcze radia, a kolega z drużyny przyjechał z pakietem chyba 12 radii Baofeng BF-888S i mówił żebyśmy użyli jego, bo nie da się ich sparować z resztą bo nie działały na kanałach PMR. Oczywiście pewnie przekoloryzował, bo da się je zaprogramować z poziomu komputera, ale nie wiem czy domyślnie nie działa na innych częstotliwościach. No a do zaprogramowania musisz mieć kabel, bo jedyne co tam jest do dwa pokrętła.

I nie wiem czy jest sens kupować uv-5r, skoro mocniejszy uv-82 jest dyszkę droższy.

Mam ten model i działa na paśmie PMR. Problem z nimi jest inny.
Są ustawione fabrycznie poprawne częstotliwości PMR, ale też fabrycznie są kody CTCSS nadane.
Przy pomocy kabla USB można je zdjąć.
Na swoim radiu to zrobiłem, bo nie komunikowało się z moimi uv-5r i uv-82.
Teraz działa bez problemu, ale nie używam tego egzemplarza, bo w międzyczasie kupiłem lepsze radia.
Jak chcesz, to oddam tanio, bo go od nowości nie używam i tylko leży, ale ogólnie nie polecam wersji 888, bo różnica w cenie jest niewielka i lepiej dołożyć parę dych i kupić np. uv-5r czy uv-82.

Pozdr.

Tak jak napisałem te 888 na PMR.

Ja mam i uv-5r i uv82 (od tygodnia) jestem zadowolony, kabelek do programowania też mam także mogę robić co chce.
Nie podoba mi się za to gruszka dedykowana do UV 82, jest tak badziewna że wolę tą z 5 i zrezygnować z dual PTT, problem jest w niej taki że to podwójne PTT to 1 przycisk który słabo chodzi bo jest wciśnięty tylko między 2 kawałki plastiku. Już mogli zrobić 2 osobne przyciski i by śmigało dobrze. Szukam jeszcze fonowodu który mogę podłączyć do gruszki aby korzystać jednocześnie z gruszki jak i fonowodu (ew z samej gruszki wypinając tylko fonowód z gruszki)

B 888s działa na częstotliwości 400 - 470 MHz i mają 5W jak na radio portable to dużo. Wracając do radyjek zajefajna sprawa jak sie nie wchodzi w częstotliwości służb.
Na tych radiach poracuje już ok 10 lat i nie miałem z tego tytułu nieprzyjemności ale trzeba uważać bo 888s wchodzi na zakres służb mundurowych a Pmr częstotliwości to: 446,00625 które mogą być nadawane z radia Pmr.
Wszystko z Ch leci po częstotliwości zastrzeżonych :slight_smile:

ale pwnie kupie sobie któreś UV

Jeśli będzie trzeba wydzielę gadaninę o radiach do nowego tematu.

Kończąc tylko: UV też pracuje na zakresie służb. Nasłuch jest legalny. Wykorzystanie tych informacji już nie. Nielegalne jest też nadawanie.
Co do mocy nadawczej a przepisy, to częściowo są to martwe przepisy. Na zabezpieczeniach gdzie robię jako ratownik nikt się jeszcze mnie nie czepiał że używam nielegalnego radia (moc nadawania powyżej 0,5W i Odkręcana antena) a często siedzieliśmy na PMR na 4W, teraz akurat mamy prywatną częstotliwość.

co do kamizelki to wybrałem a co do radia to proszę o jakiś link z całym zestawem do 500zł (najlepiej z bowmanem)

np:

Nie chce mi się szukać bo ciężko dostać wszystko w 1 sklepie. Ale:
Allegro: “Baofeng UV-5R” sortuj od najniższej z dostawą i szukaj wersji które mają moc nadawania 5W (te stare wersje mają 4W)
Potem dowolny sklep ASG : “PTT wtyk kenwood” i wybierasz sobie np firmy z-tactical jaki ci się podoba.
Po tym szukasz “Bowman z-tactical” i masz cały zestaw. W kwoce do 300 zł się zmieścisz jak dobrze poszukasz.

Aczkolwiek z chińskim Bowmanem mam złe doświadczenia - ani to wygodne, ani trwałe.

Potwierdzam słowa Errhile’a. Więcej z tym kłopotu niż pożytku.