31.10.2015 - trening ASG i AT

Ja naraze 50/50 się pojawię lub nie.

Ja lecę po treningu CQB.

Nikt nic nie pisze to ja skrobnę kilka słów. Dzięki wszystkim, którzy się pojawili za ich obecność ale jeszcze bardziej za ogarnięcie tematu. Wszyscy byli skupieni na ćwiczeniach i każdy miał coś do dodania od siebie, przez co był to bardzo produktywny dzień. Uczestnictwo w treningu dało mi naprawdę dużo satysfakcji, gdyż widzę, iż jest chęć i potrzeba organizowania następnych treningów, co bez wątpienia nastąpi.

Od siebie mam dwie uwagi. Pierwsza to apel do osób, które rozmawiały bądź wygłupiały się już w dalszych etapach treningu - nikogo nie opierniczam, ale Wasza postawa sprawia, że uwaga całej grupy idzie w rozsypkę. Wiem, że dla wielu to jest już któryś z kolei trening, jednak na tym właśnie trening polega - na powtarzaniu tych samych czynności celem doskonalenia i eliminacji błędów. Jeżeli przychodzicie to uzbrójcie się w cierpliwość i pokażcie innym, że cała grupa jest skupiona na danym ćwiczeniu.

Druga uwaga - treningowi w tę sobotę przewodziła grupa SWAR, przez co realizowaliśmy zadania przewidziane w ułożonym przez nich harmonogramie, w tym pierwszą pomoc. Moja mała sugestia - skupiłbym się raczej na ćwiczeniach obejmujących mniejszy zakres materiału celem ich dokładnego wykonania, gdyż im więcej ćwiczeń, tym mniejsze skupienie na zapamiętaniu całości. Ciekawi mnie ile osób teraz byłoby w stanie z marszu powiedzieć jak zakładamy opatrunek studzienkowy, sądzę jednak, że nie wszyscy.

Poza tymi dwoma sprawami - trening na duży PLUS. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie byli.

To i ja się odezwę jak już ktoś przełamał.

Dzięki wszystkim, którzy przybyli. Spodobało mi się skupienie większości ludzi. Szczególnie dziękuję Herodowi, który pomógł wszystko ogarnąć i wymieniał się z resztą swoimi spostrzeżeniami - dzięki temu to nie było “szkolenie” a “wymiana umiejętności”, na czym zależało mi najbardziej. Również dziękuję (z mojej grupy) Royal za ciekawie przeprowadzone zajęcia z Pierwszej Pomocy oraz Piorunowi za wsparcie merytoryczne - dzięki Wam zaczynam chcieć robić kursy medyczne :smiley:

Herodzie - 1 uwaga - też mnie to wkurzyło, dlatego pompowali w pewnym momencie.

2 uwaga - w pewnym momencie też to zauważyłem, że praktycznie za dużo materiału było do zrobienia a za mało czasu. W przyszłości będziemy się skupiać tylko na jednym, góra 2 segmentach. Wstępnie w tym miesiącu planujemy zrobić tylko trening ASG CQB, i dodatkowo jeden dzień poświęcimy na szkolenie z pierwszej pomocy - nie liźnięcie tematu, ale tyle, ile się da zrobić.

Także dzięki wszystkim jeszcze raz :slight_smile:

Ja równierz chciałbym podziękować za naukę taktyki oraz za atmosere. Jeszcze raz dzięki :slight_smile:

Rada dla tych co nie było. Większość wiedzy którą przekazujemy jest podstawą CQB i do ASG i do działań AT. Wiedzę którą nabyliśmy nie z YT ale od osób które to potrafią bo są w temacie od kilku lat czy byli na odpowiednim szkoleniu. Korzystajcie z tego że nam się chce ją przekazywać za darmo i że w ogóle chcemy się z nią dzielić.