28.05.2017

Kosa - o co chodzi z radiem?

O problemy z komunikacją radiową flag z respami, jest to jeszcze mocno zbugowane.

Bardzo fajna strzelanka bede ja napewno pozytywnie wspominal :slight_smile:… co do nowego pomyslu z respami elektronicznymi uwazam ze powinnismy je wprowadzic na stale zamiast tych zwyczajnych co mielismy do tej pory ;D… i napewno bylo by ciekawiej odczytac pozniej na forum statystyki z rozgrywki ile osob sie zrespilo na danym respie :slight_smile: ogolem wrazenia na +

Rozumiem, że sponsorujesz? :sunglasses:

Tak będzie w wersji produkcyjnej bo będzie też na żelowych aku i wiekszej atmedze, bedzie 1 dioda 5mm rgb, taka jak w toolu medyka. I chyba dorzuce “pikanie” flagi przez czas przejmowania. Rozważamy też przyśpieszenie przejmowania jeżeli na fladze odbije się więcej osób, np każda osoba -30s z czasu przejęcia.
Jak by ktoś chciał rzucić okiem na dane zebrane na respach w drugiej rundzie to tutaj http://netd.pl/resp28052017.txt, przetłumaczone na zrozumiały język.

Mam jeszcze pytanie odnośnie działania respów.

Sytuacja: Flaga została odbita przez przeciwnika i za 60 sekund zostanie przejęta. Ja w tym momencie się odbijam i mam 180s respa. Co się stanie gdy flaga zostanie przejęta? Tracę resp i muszę iść na kolejny? Czy na kolejnym muszę odstać już tylko pozostały czas czy tylko od początku?

Jeżeli ktoś się odbije na fladze resp staje się neutralny na x czasu(np 3min). Jeżeli ktoś stał na respie w tym momencie wypada z kolejki i szuka innego respa, po czasie przejmowania status z neutralny zmienia się na stronę która utrzymała flagę.
Resp neutralny oznacza że żadna ze stron nie może go użyć.
“Czy na kolejnym muszę odstać już tylko pozostały czas czy tylko od początku?”
Na kolejnym stoisz od nowa w kolejce.