17.11.2019

idę po popcorn

Co do flag to hmm… Zamówię, ale przyjdzie pewnie po nowym roku.
Im wiecej osób zakupi flagi tym większa szansa ze ‘następnym’ razem nie będzie tego problemu co byl dziś :smiley:
https://s.click.aliexpress.com/e/bVzuuauQB

Moja propozycja na przyszłą strzelankę:

Potrzebowałbym jedynie flagi, ponieważ takich nie posiadam.

Gramy 3 linie. Na każdej z nich jest flaga z numerem 1,2,3. Zespoły są równe. Jeden z nich broni pierwszej flagi, drugi atakuje. Obrońcy posiadają medyka, atakujący nie. W momencie kiedy obrońca zostanie trafiony, woła medyka. Może być uleczony 1 raz. Jeżeli po krótkiej chwili zostanie trafiony drugi raz (będąc rannym) schodzi na drugą flagę i tam czeka (nie chcemy nieśmiertelnych rannych, czekających w okopie 10min na uleczenie). W momencie gdy drużyna atakująca przejmie flagę nr 1 atakuje flagę numer 2. Wszystkie efekty medyczne dla obrońców się resetują tzn. znów mogą być uleczenii tylko 1 raz. Atakujący muszą zanieść flagę z pierwszego na drugi punkt aby ją przejąć. Na 3-cią flagę trzeba najpierw zanieść jedną, potem drugą flagę z poprzednich punktów. Gracz może nieść tylko jedną flagę. Na trzeciej fladze, gdy obrońca umiera, idzie na resp atakujących, zdejmuje oznaczenie stron i dołącza do ataku.

W ten sposób mamy dynamiczną rozgrywkę. Każdy ma milion fragów i milion zginięć. Nie idzie daleko na resp, broni flag i atakuje. Deal?

@Groszq - na następna strzelankę będę miał wszelkie niezbędne rzeczy o których wspomniałeś do przygotowanej przez Ciebie rozgrywki :wink:
@Bolo - jesteś w lekkim błędzie ale temat był tyle razy wałkowany na odprawach ze szkoda mojego i Twojego czasu. Nikt nie ma pomysłu i inicjatywy na spędzenie wolnej niedzieli z kolegami to będziemy grali TDM :wink: wcale nie jestem od tego żeby pilnować Twoich flag ani żeby urozmaicać Ci niedzielnego dnia :wink: To my tworzymy to środowisko i to od nas zależy jak będzie wyglądała kolejna strzelanka. Cel osiągnąłem w jeden dzień i Groszq sam wyszedł z inicjatywa za co w opór szanuje i pomogę mu w realizacji. WASZA INICJATYWA BĘDZIE ODBICIEM NIEDZIELNEJ STRZELANKI. Zero inicjatywy = beznadziejna gra :wink: Miłego poniedziałku :*

P.S.
@Bolo - jeżeli mówimy o szanowaniu swojego czasu to pragnę zauważyć ze to właśnie team JTF jak zwykle na każdej odprawie ma wylane na to co mówi prowadzący odprawę (pogaduchy, komentarze nie do końca merytoryczne, i 4-to szereg ?? Jakkolwiek to nazwać) i z tego co pamietam nie przywiozłeś żadnej flagi nie wręczyłeś mi jej żeby cos zorganizować. Z jednym się zgodzę: „zmienić tok myślenia”.
Masz mnóstwo „ale” i żadnego rozwiązania… tyle z mojej strony.

@Wayne Dziekuje.

Przechodzenie do drużyny przeciwnej mega dobrze się sprawdza, szybkie granie i sporo fragow.

Prosiłbym tylko o nie branie JTF miarą osób, które nie należą do naszego teamu. Fakt, zdarza się nam rozmawiać niepotrzebnie, ale nie przypominam sobie komentarzy i 4-ego szeregu ze strony Bolo, Czaja, Diabła czy mnie. Osaka rzadko się strzela. Za resztę nie odpowiadamy, choć staramy się temperować zapędy pewnych osobników :frowning:

@Groszq - nic personalnego porostu to wygląda trochę inaczej po drugiej stronie “barykady”. I czasami porostu wybija z rytmu co powoduje rozciągnięcie odprawy w czasie. Bardzo chętnie bym każdego po kolei zaprosił do siebie podczas odprawy żeby zobaczył jak to wygląda i zrozumiał że utrzymanie w ryzach tak licznego grona (co bardzo mnie cieszy) to nie taka łatwa sprawa :slight_smile: a patrząc przez pryzmat tego że tu ktoś coś tam do kolegi gada tam ktoś komentuje a jeszcze gdzie indziej ktoś o coś pyta potrafi irytować i wybić z wcześniej wspomnianego rytmu.

Maciek
Jaki cel osiągnąłeś? Taki, że dzięki Tobie Groszek wyszedł z inicjatywą? :laughing:
Taki cel osiągnąłeś, że trzeba zrobić tutaj gównoburzę, pokłócić się na forum i nawrzucać jeden drugiemu aby coś drgnęło na kilka tygodni? A później jak kolejnej gównoburzy nie będzie to tendencja spadkowa?

Myślę, że mam doskonały przekrój tego jak zmienia się forum ponieważ jestem na strzelankach raz na pół roku.
I nie zmienia się nic …
Dalej jest ten sam problem. Problem, z którym podobno nie można sobie poradzić. To jest jakaś abstrakcja!
To nie jest problem ani niechęć tylko nieumiejętność zarządzania ludźmi i czasem.

I masz rację - nie przywiozłem flagi dzisiaj ani ostatnio (pół roku temu).
Robiłem to jak brałem aktywny udział w strzelankach, a swoich rzeczy do dziś nie odzyskałem (“przekazałem na rzecz forum”)
A powiedz ile razy podszedłeś do nas z tematem “chłopaki jest dziś dużo osób - weźcie dwie osoby pomożecie mi w odprawie żeby było szybciej”? Nie pamiętam ani razu. Ani ja ani kilka innych osób.

Mam mnóstwo “ale” bo nie boję się tych “ale” głośno zgłaszać.
A jeśli nie czytasz ze zrozumieniem by wyłapać moje wcześniejsze sugestie lub propozycje to nie moja wina.

Jak Groszek napisał - nie wrzucaj wszystkich do wora JTF.
Ktoś Ci przeszkadza? Zwróć uwagę. Przestań się pieścić. Nie reaguje? To do domu wyślij tak jak w niedzielę kilka osób.
Zdzierasz zawsze gardło na tych zbiórkach. Bijesz do głowy ludziom, że jeśli nie chcą być z nami to żeby zostali w domach.
Pierd… kilka razy łapą w stół. To nie jest wojsko ale jakiś porządek grupy musi być.

I na deser.

Ładnie piszesz, że to “my” tworzymy środowisko. To od naszych inicjatyw zależy niedzielna organizacja.
To teraz wyjaśnij mi w jaki sposób mamy to robić skoro tutaj piszesz ładnie a nam mówisz zupełnie co innego?

Kiedy ktoś od nas chciał zostać moderatorem (czy jak tam stanowisko się nazywa) właśnie po to aby coś zmienić to tak szybko jak wystartował z inicjatywą tak szybko uciąłeś mu skrzydła przed lotem.
TWÓJ POWÓD?
Nie, ponieważ BOLO (kiedyś tam) powiedział bo rozpadzie WTF, że JTF miał być teamem wyjazdowym i dlatego nikt od Was nie będzie moderatorem. SERIO? Nie spodziewałem się tego po Tobie. Rozczarowałeś mnie mega mocno. Jakkolwiek to nie brzmiało w realu dokładnie. Jak mamy coś zmieniać skoro dalej są jakieś prywatne animozje babrane w sprawy forum?

Tak jak koledzy wcześniej fajnie opisali - dużo krytyki i zero własnego wkładu…
Bolo - flagi nosiłem co niedziela przez około 1.5 roku. Akurat w tą niedziele wogóle mnie nie miało być.
Tak jak wspominałem o znacznikach - tylko 2 osoby chcą wspomóc i kupiły rzep rzepy porozdawać /sprzedać. Co by szkodziło mieć po 2-3 komplety i sprzedawać świerzakom ?

Narzekać potrafi każdy i baaardzo to męczy w dłuższym okresie czasu.
Bo tak jak wspomniał Wayne - jest gromadka śmieszków dzięki którym odprawa trwa ile trwa.
Jest gromadka spóźnialskich.
Są ci co przychodzą raz na pół roku i genialnie marudzą.
Jest też kilka osób które nie będąc w administracji stara się urozmaicić innym rozgrywkę, i takich potrzebujemy.
Bo pomarudzić też mogę - ale to nie prowadzi do niczego sensownego.

Chcesz coś zmienić- próbuj. Krzycz na ludzi, zaganiaj ich.
Zobaczysz jak duży będziesz miał posłuch.
Ale nie na forum. Na forum jest już za późno.

I zabrakło żeby Diabeł wspomniał o zamianie stron przy obronie - to rzeczywiście na krzekowie mialoby racje bytu.

ps. Zauważyliście że od około roku żadnej grupie nie chce się ogranizować bardziej zorganizowanego scenariusza (nie licząc sobotnich TCH)?
Właśnie dlatego że głównie można spodziewać się krytycznego odzewu, ale nikt inny nic nie próbóje.
Bolo mówisz że chodzić co pół roku więc w sumie masz wywalone.
Słuchaj takiego jęczenia co tydzien przez pare lat i nadal miej chęci ogranizować.
To nie jest praca którą trzeba ścierpieć.

@BOLO - no dokładnie taki efekt że groszek (aktywny gracz TS) wyszedł wreszcie przed szereg i zaproponował w co można zagrać i będzie to ciekawsze niżeli 2 flagi (widzisz na odprawach pytałem niejednokrotnie kto ma pomysł na gry, cisza… więc mówiłem otwarcie nie ma pomysłu gramy znowu dwie flagi i będziemy je grali aż wam się znudzi i ktoś coś zaproponuje) i właśnie kurcze o taki efekt mi chodziło :slight_smile: nie rozumiem za bardzo co Cię tak rozbawiło.

Cała reszta postu… nie zliczę ile flag akcesoriów i innego tego typu rzeczy które kupiłem, za które zapłaciłem etc poszły właśnie na “poczet forum”…no tak masz racje oczywiście że tak, Twoje na wierzchu, wygrałeś… :slight_smile:

Co do bycia JFT w administracji… Tu troszeczkę poleciałeś po bandzie i nie do końca tak jest, przypomnij sobie kolego drogi jak któregoś razu napisałem do Ciebie PW o to aby JTF wydelegował jedną osobę która zostanie wciągnięta do administracji właśnie po to aby TS dostał świeżego polotu i powiewu oraz spojrzenia na pewne problemy i tematy “na świeżo”(ta sama propozycja poszła do STORM, Chłopaków z Goleniowa i kilku innych mniejszych grup które podjęły współpracę i są MODAMI) i przypomnij sobie co mi odpisałeś :slight_smile: i kto tu komu podcina skrzydła :slight_smile: A jak mówi stare przysłowie: “Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi”.

Jak dla mnie temat został wyczerpany, jeżeli masz jeszcze jakieś zastrzeżenia zapraszam na PW albo FB a co lepsze do aktywnego (w miarę możliwości) wspomagania tego środowiska świeżymy pomysłami na gry, scenariuszami etc ale nie tylko na papierze tylko w realu.

Wyrzucać osoby które są destrukcyjne na strzelance. Czas oczyścić środowisko. Dlatego, że biletem wstępu nie jest kupiona replika ale zachowanie. I odprawa zaczyna się od przedstawienia osoby nieznanej środowisku. Dwa masz mieć imiennik. Trzy przestrzegasz regulaminu. Po to jest Admin na miejscu. Jeżeli Forum traktuje się jako zbieranina to takie zdarzenia będą miały miejsce. A Wasze dyskusje będą się powtarzać.

Slayer za bardzo zero jedynkowy jestes - dyskutujemy sobie i moze cos z tego wyjdzie albo i nie.
Nikt nikogo nie bedzie wyganiał ze strzelanek bo marudzi :slight_smile:
A dyskusje będą sie powtarzać.
Miło jest tylko na imprezach zamkniętych na zaproszenie, gdzie wszyscy sie dobrze znaja.

A Ty za bardzo jesteś wszechcyfrowy. Chcesz zadowolić każdego. Nie chcę się ładować w czyjś interes. Ale jeśli ma to być bezinteresowne to tak powinniśmy działać . Tracimy ASG na rzecz każdego gówniarza w dodatku bezczelnego a nie ambitnego.

Panowie i Panie,
Juz koniec obrzucani się błotem nie jesteśmy w przedszkolu asg ma nas łączyć a nie dzielić. Każdy wyrzucił co leży mu na wątrobie i tyle żyjemy dalej zobaczymy co z tego wyjdzie. Zarówno Slayer, kocur, boli i pozostali maja trochę racji… juz koniec stop bo zamiast na kulki pójdzie na pieści… :wink:

Na żadne pięści! ]=)) trzeba omówić czasem temat, męska rozmowa.

To ja też się pożale, ponieważ na strzelance podarłem spodnie :confused:

[] [] [*]