13.08.2017

Brutalny inny sposób Mieć Boreliozę nigdy nie miałem kleszcza a posiadam wyżej wymienioną chorobę od 6 lat.Naturalne odstraszacze kleszczy to : Lawenda,Wrotycz,Mięta . Lawenda w kieszeni,Wrotycz kwiaty zalane spirytusem i używane do spryskiwania(pomaga również na większość owadów),Mięta świeże liście roztarte w dłoni i natarcie się(pomaga do momentu wyparowania olejku w niej zawartego) . Chemiczne Permentyna(Muszka + i jak pisał to nie raz Err impregnacja ubrań)

A ja uważam, że DEET też daje radę - tylko jak jedziemy do marketu to szukamy takiego preparatu który ma najwięcej DEET (np. Bros MAX 30%). Na pewno działa bdb na komary i miałem też porównanie - jak nie użyłem to wyciągałem kleszcze z ciała albo ubrania, a jak użyłem to nigdy. Do wyciągania polecam lasso na kleszcze:).

Jak widać na załączonym obrazku zmusić kota zeby sie nie kładł na rzeczach które były w lesie … troche nie da rady.
Mi deet narazie styka - 30% wzwyż daje rade.
Wole nawet 30 % i pod cisnieniem bo mozna w kazdej chwili sie dopsikac siedzac w krzaku. Preparaty z pompką są troche bardziej uciążliwe.

Panowie tematy ktore tu poruszacie sa BARDZO WAZNE a uwagi i informacje BARDZO przydatne dla nowych graczy lub osob nie majacych wiedzy na temat jak zabezpieczyc sie przed tym dziadostwem (kleszcze). Ale… Nie spamujcie tutaj tylko utworzcie temat w odpowiednim dziale :wink: dziekuje i jak najbardziej pochwalam dyskusje.