01.02.2015 - Flashpoint

ja jednak proszę o niepublikowanie zdjęcia gdzie wsadzano mi MP5tkę w dupsko xD

mam lepsze

Scenariusz zakończył się o 16:01, z REMISOWYM wynikiem - Szturmowcy zdążyli uzbroić ładunek minuty przed końcem rundy. Punktacja jest następująca:
Szturm - 1 runda = 2 pkt / 2 runda = 0 pkt / 3 runda 1 pkt / 4 runda 1 pkt
Rebelianci - 1 runda = 0 pkt / 2 runda = 2 pkt / 3 runda 1 pkt / 4 runda 1 pkt

Chcielibyśmy podziękować wszystkim za tak liczne przybycie mimo trudnych warunków pogodowych. Skład uszczuplił się pod koniec 4 rundy… niech żałują Ci co nie zostali do końca :wink: Gratulacje dla Bagiety, Arka, Radzia, Tarasia i Chomika - każdy z nich wylosował jedną z pięciu nagród.
Przy okazji wielkie brawa dla obu drużyn - walczyliście do końca, co świetnie było widać w ostatnich 3 minutach.

Staraliśmy się z całych sił, aby sędziowie byli zawsze tam gdzie trzeba, a dynamika rozgrywki i zabawa były jak najwyższe…
…Ale z racji tego, że była to pierwsza tak duża impreza asg organizowana przez 312 Pluton WDW nie obyło się bez baboli :wink:
Czekamy na Waszą konstruktywną krytykę - wyłapanie błędów i słabych rozwiązań pozwoli nam na ulepszenie Wam zabawy w przyszłości!

W imieniu 312 Plutonu chciałbym podziękować sędziom:
-Patron
-Abrams
-Aru
-Max
-Jaser

Do tego jeszcze moim ludkom za ogromną pomoc w przygotowaniu rekwizytów i pomocy na terenie gry.

Jeszcze raz dziękujemy za niespodziewanie wielką frekwencję i dobrą zabawę.
~312 Pluton WDW

Napiszę, póki pamiętam =)

Do plusów:

  • Ciekawy tryb, powrót do MCOMów z battlefielda przyniósł mi trochę frajdy, a będąc atakującym sporo się nabiegałem i nagłowiłem, by nie korzystać z tych samych miejsc
  • wyciągniecie nas na obrzeża wiskordu, nie wszędzie się do tej pory strzelałem i mogę co najwyżej żałować, że wcześniej nie korzystaliśmy ze wszystkich miejsc
  • jasne, klarowne zasady
  • laminowana (!) mapa dla każdego, kto chciał

Ale żeby nie było tak dobrze, uważam też, że można następny flashpoint trochę poprawić, do minusów:

  • za wolna organizacja na początku, potrzebne do tego więcej osób i stanowisk do akredytacji/chrono
  • brak megafonu
  • krótkie przerwy, krótkie rundy, może to w moim guście po prostu nie leży, ale nie dałem rady ani się przezbroić do samochodów ani porządnie postrzelać w każdym miejscu
  • monotonia gry: chciałbym zobaczyć nasze drużyny w wymieszanych rolach, raz chciałbym atakować, raz bronić jakieś miejsce. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że my sporo biegaliśmy, a niebiescy sporo bąków zbijali =)
  • nie do końca przemyślane strefy gry. A konkretniej główne nurty ataku/obrony między nimi. Bardzo wyraźne to było w strefie 4, gdzie jedyne dojście do ostatniego mcoma ograniczało się do lewej strony (z prawej zbyt wysokie gruzowisko i wejście na respa niebieskich), która była idealnie kryta przez ostatni budynek na skraju kompleksu. Siedzący tam w oknach niebiescy nie mieli żadnych problemów poza uciekającą z magazynków amunicją, którą mogli siać po całym polu
  • cena. Niestety, ale za 10zł spodziewaliśmy się albo w wielkim stopniu zaawansowanej imprezy, albo jakiegoś małego upominku na koniec by zapisać sobie ten dzień w pamięci. Jak wyjeżdżaliśmy już z wiskordu wpadliśmy z Vinem na pomysł, że w sumie każdy gracz mógłby w ramach tych 10zł dostać od organizatorów jakąś małą naszywkę. Tak samo za każdy następny FP dostać kolejną, unikalną naszywkę. Wiem, że sami kupujemy sobie naszywki za 5zł, a w odpowiednim sklepie myślę, że można przy 100szt. wynegocjować jakieś 3-4zł za naszywkę.

Generalnie to przy kreowaniu i organizowaniu takich scenariuszy obowiązuję hoolywoodzka zasada “mieć albo być”. Tej strzelance wyszło bardziej “mieć”, ale liczę na to, że następne edycję “będą” strzałem w dziesiątkę.

Dobrze że mnie nie było ,bo szkoda płacić dyszkę żeby się postrzelać

Promienisty wrzuć foty np na dropboxa. dysk google albo spakuj w archiwum i np. speedyshare - tak będzie lepiej :smiley:

https://plus.google.com/photos/117506440269198150490/albums/6111180300224900081?authkey=CK6UyKiP54m89QE
Fotki, niestety z niepełnej rozgrywki, bo musiałam się wcześniej urwać.

Dzię-ku-je-my! :smiley: Ale dużo mnie :smiling_imp:

Jak zwykle zajefajne :smiley: Dziękować :smiley:

No dobry scenariusz nigdy nie jest szkoda “dyszki” :smiley:

Mnie tam.sie podobało ale zgadzam sie z KM’em że w ramach tych 10 zł warto by zamiast kilku drogich upominków losowanych kupić upominki dla każdego. Ale poza tym mnie się podobało.

Filmik z Flashpoint - cz.1 - niestety jakość słaba

cz.2

To i ode mnie macie filmik ze scenriusza :wink: Operation: Flashpoint [CQB]: Wiskord - 01.02.2015r. - YouTube

Jak każdy, znalazłbym coś, żeby się do … wiadomo co, dycha poszła na wjazd, trudno, więcej wydałem na dojazd, organizatorzy dostali sporo informacji na temat rozgrywki i ewentualnych poprawek i to wystarczy. Jeżeli miałbym tą wiedzę jaką mam teraz i miałbym startować w tej rozgrywce to … już czekam na kolejną :smiley: Poprawić kilka niedociągnięć lub błędów … i będzie zajebioza … poza tym prawie 100 osób … mówi samo za siebie … Pozdro i dzięki … narzekać nie będę, gdyż podstaw nie mam :wink:
P.S. Podziękufffka dla organizatorów i sędziowskiej ekipy :wink: