Dzisiaj jest 23 kwietnia 2019, 4:58


Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Forum wyjazdów zorganizowanych
 • Autor
 • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Gumiś

 • Posty: 1545
 • Rejestracja: 10 listopada 2013, 0:10
 • Lokalizacja: Szczecin

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post27 marca 2017, 19:13

Szczepan_ pisze:Aczkolwiek czyja impreza,tego zasady.


Święta prawda.

Ja byłbym za wprowadzeniem dodatkowo jeszcze ograniczenia amunicji na patrolach. ;)
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Offline
Awatar użytkownika

Herod

 • Posty: 1383
 • Rejestracja: 30 października 2013, 21:07

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post27 marca 2017, 21:53

Gumiś pisze:Ja byłbym za wprowadzeniem dodatkowo jeszcze ograniczenia amunicji na patrolach. ;)


Limity amunicji - nie tylko w trakcie patroli - byłyby zajebiście dobrym pomysłem. Zwłaszcza gdy doładować mógłbyś się jedynie w bazie lub po zrzucie ammo (np. po dotarciu auta ze skrzynią amunicyjną). Masz misję oraz środki przeznaczone do jej wykonania. Poradzisz sobie lub nie. Już widzę oczyma wyobraźni te misje - noc, las, jesteś jednym z ostatnich z oddziału, prawie wszyscy kompani świecą się już na czerwono. Amunicja za chwilę się skończy. Adrenalina wali po kablach. Zdecydowanie - przy ograniczonej ilości amunicji ani ty, ani Twój wróg nie będziecie strzelać w nieskończoność. Na pierwszy plan wychodzi taktyka.

Co do limitów fps... Organizator orzekł, temat uważam za zamknięty. Tabelka może nieco mylić, więc warto to rozpisać:

1. Repliki o mocy do 350 fps - ogień ciągły, jednak z odległości min. 5 m,
2. Repliki o mocy od 350 do 450 fps - tylko ogień pojedynczy, z min. 10 m,
3. Karabiny maszynowe o mocy od 350 do 450 fps - ogień ciągły, z min. 15 m,
4. Karabiny snajperskie o mocy od 450 do 600 fps - ogień pojedynczy z min. 30 m.

Czytałem już narzekania co do limitów na FB. Są słabe w chuj, piszczycie jakby od fps-ów kutasy rosły. 450 + fps nie uczyni z Was lepszych graczy, co najwyżej sprawi, że będziecie bardziej wkurwiający. Poza tym "Operacja Choszczno" to nie jest event, na którym więcej fps-ów ma znaczenie. Nie ma. W 2016 r. wróg dokopał nam znakomitą taktyką, moc replik nie miała nic do rzeczy.
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD
Offline
Awatar użytkownika

Tomazo

 • Posty: 1710
 • Rejestracja: 04 maja 2015, 20:16
 • Lokalizacja: Szczecin/Mierzyn

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post28 marca 2017, 8:50

Nowe limity - przerost formy nad treścią. Mamy dobre, sprawdzone rozwiązania, w dużej mierze tożsame lub zbliżone z zasadami w innych regionach PL. Argument o Boarder War kompletnie do mnie nie przemawia. Fajnie byłoby zrozumieć co spowodowało, że ta zmiana powstała. Oczywiście można powiedzieć, że organizator decyduje i morda w kubeł, niemniej dodatkowa komunikacja by się, moim zdaniem, przydała.
@Herod: taktyka taktyką, ale moim zdaniem fajnie jest mieć opcję sensownej wymiany kulek z odległości większej niż 30-40 metrów. Te 450FPSów w lesie, gdzie mamy jeszcze naturalne przeszkody (liście) jednak pomagają.
No i każdy musi teraz kupić sobie taktyczną miarkę aby zachować odległości.
Pomysł z limitem ammo super - to w sposób naturalny ogranicza ciężkie palce na spustach i wymusza niejako strzelanie singlem.
t.Ch
Offline
Awatar użytkownika

Herod

 • Posty: 1383
 • Rejestracja: 30 października 2013, 21:07

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post28 marca 2017, 9:52

tomazo1974 pisze:No i każdy musi teraz kupić sobie taktyczną miarkę aby zachować odległości.


To jest jedyny mankament, który widzę, nikt nie ma dalmierza zintegrowanego z oczami i nie będzie w stanie co do metra ocenić z jakiej odległości strzela. Zamysł orgów jest dla mnie jasny, jednak w praktyce to nie będzie funkcjonować żadną miarą.

Co do limitów - chociaż nie zamieniajmy tego tematu w dyskusję, która już miała miejsce gdzie indziej - to naprawdę to popieram. Masz możliwość strzelania z 450 fps, jednak tylko ogniem pojedynczym. Zwróćmy uwagę na sytuacje, które miały miejsce w 2016 r. takie jak strzelanie w nocy, gdzie odległości do celu nijak nie dało się poddać ocenie z powodu kompletnego mroku, czy też słynny atak (a raczej rzeź połączona z gwałtem poległych) na ambonę, gdzie ostrzelaliśmy obiekt z 450 fps z dużego bliska, co W ZASADZIE nie powinno mieć miejsca. W tej drugiej sytuacji co prawda nikt nie ucierpiał, bo nasz oddział miał rozum i wróg został zdjęty bronią boczną (bądź kutasem), możliwe jednak, że w tym roku dojdą nowi uczestnicy, za których nie będę ręczyć.

Niewiele się zmienia dla strzelającego, dużo za to dla ostrzeliwanego.
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD
Offline
Awatar użytkownika

Errhile

 • Posty: 2704
 • Rejestracja: 28 listopada 2013, 9:26

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post28 marca 2017, 10:05

Herod, ja się frustruję, bo moje ulubione P90 nie ma trybu semi. Sprzętowo to po prostu nie działa. I to w obu GB które posiadam. To po pierwsze.

Po drugie, wkurza mnie sztuczny podział na "pistolety maszynowe" i "karabinki". I "strzelby". Gdyby to było "do 350 auto, do 450 tylko semi" - okay, rozumiem. nie, że się cieszę, ale rozumiem. P90 jest czym? Beta Specnaz jest czym?

Po trzecie, nie wierzę, że wszyscy posiadacze szturmówek zablokują tryb ognia ciągłego sprzętowo. I jak przyjdzie co do czego, to komuś się ręka omsknie, i będzie walenie seriami. A nie ma siły, w terenie nie będzie orga, żeby egzekwować reguły.

Ale fakt, dalmierz w oku i taktyczna miara zwijana w garści przebijają wszystko...
Offline
Awatar użytkownika

Gumiś

 • Posty: 1545
 • Rejestracja: 10 listopada 2013, 0:10
 • Lokalizacja: Szczecin

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post28 marca 2017, 12:36

Wszystkie Wasze uwagi mają sens. Zwróćcie jednak uwagę na komentarz przy poście na FB, którego ja nie zamieściłem w tym temacie:
https://www.facebook.com/16252859044650 ... =3&theater

Mała zmiana w limitach fps, którą chcemy przetestować i wprowadzić na organizowanych przez nas imprezach.


Errhile - co do opisu klas to moim zdaniem opisy typów replik w klasach A i B są tylko pomocnicze i tak naprawdę wszystko mógłbyś pod to podpiąć.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Offline
Awatar użytkownika

Radzio :)

 • Posty: 73
 • Rejestracja: 03 marca 2014, 13:58
 • Lokalizacja: Szczecin

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post28 marca 2017, 15:08

Szczepan pisze:Zamiast auto będzie po prostu szybki pojedyńczy

Oczywiście, im szybszy palec zostanie zastosowany tym szybciej będziecie mogli strzelać, tu wam nikt nie nałoży ograniczeń na szybkość waszych palców. (Są sytuacje w których im szybsze tym lepsze). :ugeek: :o


Errhile pisze:Ciekawe, skąd im się to wzięło.

Spoza Szczecina :mrgreen:


Limity fps, pomysł w głowie organizatorów był od ponad dwóch lat, po ubiegłorocznym udziale w Border Warze w Czecha i doświadczeniach związanych z tymi limitami, uznaliśmy że działały bardzo dobrze i co najważniejsze sprawdzały się. Dlatego chcemy je wprowadzić, jeżeli się nie sprawdzą poddamy je kolejnym modyfikacją, które też rozważaliśmy. (Tak mamy kolejną wersję, która może za jakiś czas ujrzy światło dzienne - posiada 7 kategorii podziału)

Nie ukrywam, że warto czerpać z imprez, które mają światową renomę. W tym roku przetestujemy limity dla, których po doświadczeniach w terenie "wzorcem" był Border War, jeżeli się nie sprawdzą będziemy działać i modyfikować. Jesteśmy elastyczni i potrafimy dostosować się do feedbacku, jaki otrzymamy od graczy po imprezach.

Miało to też przełożenie na możliwości taktyczne w terenie, karabiny maszynowe były bardzo ważnym elementem w oddziałach, do tego stopnia, że weterani poprzednich edycji z Rosji, posiadali w swoim wyposażeniu praktycznie same RPK.Gumiś pisze:Ja byłbym za wprowadzeniem dodatkowo jeszcze ograniczenia amunicji na patrolach. ;)

Herod pisze:Limity amunicji - nie tylko w trakcie patroli - byłyby zajebiście dobrym pomysłem. Zwłaszcza gdy doładować mógłbyś się jedynie w bazie lub po zrzucie ammo (np. po dotarciu auta ze skrzynią amunicyjną). Masz misję oraz środki przeznaczone do jej wykonania. Poradzisz sobie lub nie. Już widzę oczyma wyobraźni te misje - noc, las, jesteś jednym z ostatnich z oddziału, prawie wszyscy kompani świecą się już na czerwono. Amunicja za chwilę się skończy. Adrenalina wali po kablach. Zdecydowanie - przy ograniczonej ilości amunicji ani ty, ani Twój wróg nie będziecie strzelać w nieskończoność. Na pierwszy plan wychodzi taktyka.

Poza limitami fps, zostaną też wprowadzone limity amunicji możliwej do przenoszenia.

Możliwość doładowania się będzie w bazie i psując wam niespodziankę, będzie możliwość założenia (będzie to jedno z zadań na OC) punktu, w którym będziecie mieli sposobność doładowania amunicji w terenie,nie będzie to punkt mobilny (samochód - przypis redakcji ;))tomazo1974 pisze:No i każdy musi teraz kupić sobie taktyczną miarkę aby zachować odległości.

Herod pisze:To jest jedyny mankament, który widzę, nikt nie ma dalmierza zintegrowanego z oczami i nie będzie w stanie co do metra ocenić z jakiej odległości strzela. Zamysł orgów jest dla mnie jasny, jednak w praktyce to nie będzie funkcjonować żadną miarą.

Czytajmy i zrozummy albowiem jest napisane, że ZALECANA (słowo zalecana nie jest tożsame z obowiązkowa, więc miarka jest zbytecznym luksusem, chociaż zdaje sobie sprawię, że wśród uczestników znalazły by się osoby, które by płakały o to, że ktoś stał 5cm bliżej niż powinien i do niego strzelił, gdyby odległość była obowiązkowa, na całe szczęście jest zalecana.)Errhile pisze:Po drugie, wkurza mnie sztuczny podział na "pistolety maszynowe" i "karabinki". I "strzelby". Gdyby to było "do 350 auto, do 450 tylko semi" - okay, rozumiem. nie, że się cieszę, ale rozumiem. P90 jest czym? Beta Specnaz jest czym?

Gumiś pisze:Errhile - co do opisu klas to moim zdaniem opisy typów replik w klasach A i B są tylko pomocnicze i tak naprawdę wszystko mógłbyś pod to podpiąć.

I tu znowu jesteśmy przygotowani, bo dla ludzi lubiących literę prawa i czepianie się słówek w tabelce pojawiło się słowo INNE, które reguluje takie właśnie przypadki. Co w uproszczeniu przedstawia się, do 350 auto, od 351 do 450 "semi".Errhile pisze:nie wierzę, że wszyscy posiadacze szturmówek zablokują tryb ognia ciągłego sprzętowo.

Blokowanie ognia "ciągłego" sprzętowo jest złym rozwiązaniem ze sprzętowego punktu widzenia, bardzo często w przypadku zacięcia się repliki istnieje możliwość jej odblokowania poprzez przełączenie i oddanie strzału w trybie "auto".
Nie musicie blokować tego mechanicznie, wystarczy, że zakodujecie w głowie, żeby używać ognia "pojedynczego".

W terenie nie będzie orga aby tego pilnować, ale będą inni uczestnicy, którzy takiemu panu mogą zwrócić uwagę. Dodatkowo uważam, że takiej osobie zrobi się głupio, że psuje zabawę innym.

W końcu zasady airsoftowe opierają się na naszej uczciwości, jak ktoś nie będzie uczciwy względem innych, da świadectwo tylko o swojej osobie i swoich wartościach.
Offline
Awatar użytkownika

Radzio :)

 • Posty: 73
 • Rejestracja: 03 marca 2014, 13:58
 • Lokalizacja: Szczecin

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post28 marca 2017, 15:10

Dodatkowo uważam, że te informacje zasługują na oddzielny post:

- będą wprowadzone limity amunicji

- będzie dopuszczona pirotechnika uczestników (w obecnym momencie tylko profesjonalnej produkcji)

- będzie kawałek nowego terenu

O wspomnianych wyżej limitach i dopuszczeniach na dniach pojawią się informacje.
Offline
Awatar użytkownika

Bober

 • Posty: 2984
 • Rejestracja: 06 sierpnia 2016, 19:12

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post28 marca 2017, 15:46

Piro <3

Głosuję za piro bez limitu ilościowego :)

No i kwestia "profesjonalnej produkcji".
Oznacza to wyłącznie kupny, gotowy produkt, czy również oryginalny (niezmodyfikowany) fp3+groch, który konstrukcyjnie się nie różni od GR-2?

Niezależnie od odpowiedzi, wnioskuję za brakiem limitu ilościowego.
Tragaż sam będzie miał nałożone w sposób naturalny limity kondycyjne przecież.
A piro swoje waży i miejsce w ładownicach zajmuje.

PS: Tylko co na to sąsiedzi? Ostatnio piro nie było, a policję wezwali.
Z ekipy t.Ch.
Obczaj mój Instagram.
Offline
Awatar użytkownika

Herod

 • Posty: 1383
 • Rejestracja: 30 października 2013, 21:07

Re: Operacja Choszczno IV 6-9 lipca 2017

Post28 marca 2017, 15:58

Wezwali policję bo zobaczyli że Tomazo miał w dupie balon z kokainą. Na szczęści jeszcze przed ich przyjazdem wszystko było wyćpane prosto z dystrybutora.

A wracając - nieograniczone piro to nie jest dobry pomysł. Znamy się wszyscy, wiemy jak to się skończy. Będą kłótnie kto dostał a kto nie dostał granatem, kto się przyznał a kto nie. Znajdą się mądrzy, którzy napakują tego gówna do plecaka i będą rzucać we wszystkich kierunkach. Syf i pożoga.

Nie będę niczego wymuszał, ale jak dla mnie - dwa granaty na łeb, jeden dymny, jeden frag. Bo w przeciwnym wypadku kupię granatnik i cztery paczki tych ruskich pocisków klasy Reaper i dopiero zobaczycie jaki to był chujowy pomysł.
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD
PoprzedniaNastępna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Paprika Korps

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości