Baofeng UV-5R nie nadaje na PMR

Witam
Problem mój polega na nie nadającej krótkofalówce Baofeng uv-5r. Odbiera sygnał z każdego kanału ale nie nadaje. Gdzie może leżeć problem i czy z poziomu samej krótkofalówki da się to rozwiązać?
Będe wdzięczny za pomoc. :wink:

A nie namieszałeś w ustawieniach ?
Nie wlaczyles jakiegos szyfrowania czy cos ?

Jedyne co robiłem to ustawiłem częstotliwości PMR

Coś masz podłączone do radia, jakiś zestaw?

Miałem ten sam problem na ostatniej strzelance, przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu radia rozwiązało sprawę.

Zresetowałem radiosracje do ustawień fabrycznych i ustawiłem tylko na pmr i dalej to samo :frowning:

A jakie są dokładnie objawy?

Wiele jest możliwości…

Naciskasz z boku PTT i radyjko nie wskazuje, że nadaje (zdechła elektronika, czy jakieś zwarcie na płytce, w niektórych starych radiach typu RF-10 są np bezpieczniki, które da się wymieniać, tu mogą być jakieś do lutowania…)
Naciskasz z boku PTT i przechodzi w tryb nadawania, ale cie nie słychać? (zdechły mikrofon, gniazdo headseta, antena, płytka, złe ustawienia)
Nadawanie działa w trybie Vox albo na jakimś headsecie? (zdechły przycisk PTT)
Nie działa zarówno na mocy nadajnika Hi jak i Low? (pewnie też problemy z elektroniką)
Włączony semi-duplex i nadajesz na kanale, gdzie cie nikt nie słucha? (ustawienia)
Włączony u kolegów odbiór na kodzie CTCSS/DCS i dla tego cie nie słychać wśród tych kolegów? (patrz instrukcja jak wyłączyć)

Kiedyś w Navcomie tak miałem, nic nie pomagało, dopiero nowa płyta odpowiadająca za TX.

Za każdym razem po zresetowaniu do ustawień fabrycznych, ustawiałem tylko częstotliwości PMR. Znajomi mają seryjne Baofengi 888s HT nic nie było tam programowane/zmieniane. Ja u siebie widze że nadaje, oni widzą że nadaje. Jednak słyszą mnie jedynie gdy trzymają przycisk od nasłuchu. I nie, nie używam żadnego headset’u, sama “goła” radiostacja.

Pomyliłeś cyferki kanałów.

@Sidu_2001
Dalej masz ten problem?