Wiatraczek antifog do gogli / okularów

Pracuję właśnie nad wiatraczkiem do googli.

Jeszcze daleka droga do w pełni sprawnego projektu ale wydaje się, że to może działać.
Jest troche komercyjnych projektów, które działają na podobnej zasadzie i sprawdzają sie bardzo dobrze.

Staram się zaprojektować to tak, żeby było jak najlżejsze. Niestety kosztem tego jest bardzo słaba moc.

Jak uda się skończyć jakiś sensowny prototyp - wezme 2 szt na strzelanke, to jak ktoś bedzie miał problemy z parowaniem - mogę pożyczyć.

Jak na razie nie wiem jak powietrze działa i czemu nie leci tam gdzie bym chciał :smiley:

Update:

Wersja lipo i na baterie 9v w fazie testów. Zwiększyłem średnicę rurki do 6/9mm - przepływ powietrza jest znacznie lepszy, ale sama rurka troche mniej wygodna.

Mam jeszcze dylemat, czy nie zwiększyć trochę wiatraczka - większe powinny mieć lepszą wydajność.

Wersja 9v jest cięższa i może być troche niewygodna - ale np można ją przyczepić do hełmu.
9V ma też taki plus, że jest tańsza / łatwiej mi ją zrobić - nie musze zamawiać lipo i mógłbym ją rozdawać / sprzedawać za koszt części + piwo.

W wersji lipo docelowo 600mah + stepup 5v albo 12v + wbudowana ładowarka, ale jeszcze chce potestować bo możliwe, że 9V ma większy sens.

Kurde fajny ten projekt, sam jestem półślepy i biegam w soczewkach z tego powodu, bo właśnie oksy zawsze parują pod goglami.
Ciekawy temat z tymi rurkami, ja mam jakieś kupione gugle z wiatrakiem z tej firmy FMA i tam po prostu jest mikrowiatraczek bezpośrednio przy goglach zamontowany

Dzięki.
Idzie to jak krew z nosa bo działke kupiłem i musze kosic trawe zamiast jezdzic na strzelanki :smiley:

Myślałem o goglach FMA, ale wole coś co jednak spełnia normy - kupiłem Bolle Pilot i nie pomyślałem że do nich nie ma wkładek na szkła - więc sobie zrobiłem :smiley: mam troche problem, bo właśnie okulary mi nie parowały w nich.

Muszę ogarnąć jakieś tandetne gogle, które mocno parują, żeby mieć do testów.

Soczewek nie umiem zakładać bo nie wiem - brzydzi mnie to :slight_smile:

Samym projektem dziele się bo widziałem ostatnio pare osób w zaparowanych googlach, wiec może się przyda.

Jest jeszcze w planach finalna iteracja - pudełko zakrzywione pod tył głowy, konektory pneumatyczne i jakiś sposób, żeby można było podpiąć do różnego paska w googlach - aktualnie mocowanie ma ~27mm i raczej nie jest uniwersalne do różnych gogli.