Luneta

Witajcie moi mili chciałbym aby zawrzała dyskusja apropo lunet to znaczy jakie polecacie z jakich korzystacie które kochacie a które są beznadziejne. Stoje przed dylematem zakupu lunety i nie mam zielonego pojęcia jaką wybrać. Jest ich sporo i w opisach nie różnią sie niczym :smiley: Zastanawiam się nad przybliżeniem rzędu x3,5 do x8/10 z płynną regulacją
nie patrząc na cene proszę o podpowiedź co do marki, modelu, przybliżenia, co warto czego niewarto brać :slight_smile:
proszę o markę model i w miarę możliwości link :slight_smile:
z góry dziękuje za konstruktywną dyskusją
(zastrzegam iż wszelkie posty nie na temat bądź nie wnoszące nic do tematu zostaną skasowane) :slight_smile:)

Acog w 100% Ci wystarczy. Ale wiem w tym przypadku chodzi o coś innego.
Myślę że przybliżenie większe niż x4 jest zbędna a wręcz nie pożądane. Miałem kiedyś lunetę x8 i była masakra.

A Twój Acog Adamie przepadł?

zapomniałem dodać że chodzi tu o coś w stulu parasnajperki więc acog chyba niewchodzi w grę ze względów estetycznych :slight_smile: wiem że te duże przybliżenia żędu x8 i większe nie nadają się zabardzo do strzelania w airsofcie ale mogą się przydać np do obserwacji czy coś :smiley: w każdym bądź razie czemu nie jak można mieć :stuck_out_tongue:

Mark 8 i tyle w temacie

Ja mam lunetę kandar 3-9x40
link: http://bp-militaria.pl/luneta-kandar-z-szynami-ris-39x40-podswietlany-krzyz-p-447.html

Tak jak było pisane wcześniej, przybliżenie 3-4 wystarczy w zupełności, więcej nie ma sensu; osobiście latam na 3, rzadziej na 4 (do obserwacji też to wystarcza). O tyle dobrze, że do ASG nie jest potrzebna nie wiadomo jak wypasiona luneta :sunglasses: wystarczy to przybliżenie od 3 minimum 4, regulacja krzyża w pionie i poziomie i dodatkiem może być osłona przeciwsłoneczna na przód :slight_smile:

a co myślicie o magnifierach? widać przez nie dobrze ?

panowie mnie niezrozumieli pytam o LUNETE NIE ACOG CZY MAGNIFIER L U N E T A !!!

Spoon - Jezeli chodzi o lunete do snajeprki/parasnajperki to moge ci podpowiedziec pare spraw.
Po pierwsze nie kupuj w Polsce … Masz do wyboru - albo tanie chinole które mają słabe światło i są nędznej jakości (ale są tanie) albo równie nędzne lunety w stylu militarnym które są trochę droższe ale dobrze wyglądaja.

Jezeli szukasz czegoś przez co dobrze się celuje i nie męczy oczu - masz do wyboru 2 opcje.

  1. Sprawdzona lupa od Delta Optical - Classic 3-9x40 MilDot lub coś podobnego. W odróżnieniu od tanich chinoli powiększenie x9 będzie działać normalnie. Moj max przy SRSce to x8 - tak mam standardowe ustawienie (ale mam troche inna lunete z punktu 2.) Delty są ok, jasne, sprawdzone, używane do ostrej. Ale kosztują trochę.

  2. Luneta z aliexpress, ale nie tani szit ale sprawdzonej marki. Ja akurat mam lunete 4-16x44 w pierwszym planie. Kosztowała dwa razy tyle co delta ale było warto. Mega jasna i na powiekszeniach do x12 da sie naprawde celować. Widać lot kulki do 70-80 m. Dokładnie Marcool 4-16x44 SFIR FFP Ale u zaletach i wadach pierwszego planu tez moglibysmy pogadac.

Tak naprawde pytanie jest proste - chcesz dobrze jakosciowo lunete, czy dobrze wyglądającą lunete ? I jaki masz mniej więcej budżet na to? do 300 zł ? do 500 czy do 1000 ?

Kocur, to temat z 2014… :smiley:

Raaacja nie zauwazylem ze bot wkleil reklame :wink:

Już zbanowany.