Wyposażenie 3500zł

Witam
Pisze w sprawie pomocy aby ktoś pomógł mi złożyć koszyk ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami etc do ASG
Akurat co do repliki myśle nad zakupem G&G GC16 predator
Tylko jak by ktoś mi złożył koszyk z magazynkami, boczniakiem (fajnie jak by miał Blow back’a),kamizelka+ dodatki typu ładownice. Dobry kolimator i jakiś mały celownik i latarkę do m4. I jak ktoś był by chętny to mógłby dorzucić coś od siebie co uważa za przydatne. Fajnie jakbym ze wszystko zamknął się w 3,5/4 tysięcy złotych
Będę bardzo wdzięczny takiej osobie.
Z góry dziękuję.

Hej SizZ :slight_smile:

  1. Dobrym zwyczajem jest puścić najpierw post w dziale “Witam, chciałbym się przedstawić” :slight_smile:
  2. Odezwij się do mnie na priw to Ci pomogę.

Kiedy widzę ten budżet i GC16 jako pretendenta to nasuwa mi się tylko jedno:

W tym budżecie możesz startować z fajniejszymi bazami.

Druga rzecz to kwestia tego co rozumiesz jako podstawy.
Zacznij od prawdziwych:

  • kup sensowne oksy bolle, Uvexy to minimum.
  • dorzuć dobra ładowarkę i ze dwa lipole (dobra replika na kiepskim lipo nie będzie fajnie strzelała)
  • rękawiczki - nie muszą być najdroższe, wystarczą ArmoredClaws jako odpowiednik chińczyka. Nadchodzi jesień - podziękujesz za nie jak pierwszy raz dostaniesz kulką w zmarznięte paluchy.
  • buty? Masz jakies sensowne?

To teraz jak już kupiłeś na prawdę ważne rzeczy zacznij od repliki :smiley: Jeśli masz już buty to powyższe graty powinny Ci zjeść mniej niż 500zł.
Patrząc na budżet zostaje więc do 2k na replike, a więc: ICS, Krytak, E&L, VFC, King Arms a jeśli już G&G to tylko seria TR16.

Na OLX ktoś sprzedaje pięknego ICS z całym szpejem, jakby nie to, że nie mam gdzie już tego walnąć, to bym sobie wziął bo jest śliczny <3

Gawron czemu takie zdanie na temat GC16?

GC to “stara” seria do GG. Na starcie masz do wymiany tłok i głowice tłoka.
Tr16 jest wolne od tego problemu :wink:

Żeby ktoś nie pisał zaraz że psioczę. Nie GC nie jest złą seria, ale za te same pieniądze masz aktualnie TR (nowszy wypust).

Wpierw kup replikę, okulary, butki, rękawiczki :smiley: czyli tak 2.5k Jak Ci się odwidzi to łatwiej będzie kasę odzyskać, a rękawiczki i buty zawsze na plener i ogniska:P

Oulary Essy te nowe lub crossbowy, Revision lub Oakley :wink:

I po co? Bolle i Uvexy kosztują 40-60zł. Wytrzymują strzał ze snajperki. Jak ASG się znudzi do idealne do roboty… i kasy nie utopisz :stuck_out_tongue:

Testowałem i znam ludzi co testowali sporo okularów, i parowanie w ESS ICE było mniejsze niż w uvexach i bollach tak do 100-120 zł.
Generalnie na takich rzeczach jak oksy nie ma co oszczędzać - weźmie ESS ICE, dokupi sobie ciemną szybkę, będzie mógł w przeźroczystej szaleć na strzelankach, a w czarnej lansić się przed laseczkami na bulwarach jak gwiazdor kina akcji :wink:

Haha, ale faktycznie mógłbym kupić lepsze
Ale jak na początek nie wiem jaką replikę (M4) kupić z wyższej półki a myśle nad G&G bo ma fajny system ETU.

To nie okulary parują to Ty parujesz. 90% tematu nie parowania do dobranie oksów do kształtu twarzy, tak aby był przewiew. Badum Tss.

PS. Ciekaw jestem ilu właścicieli Essów zmienia “szkiełka” za każdym razem gdy zostaną trafione :stuck_out_tongue:

Jako wieloletni użytkownik ESSów zgodzę się z Gawronem.

ESSy fajne, ale używam ich przede wszystkim dlatego, że w momencie kiedy je kupowałem to była jedyna na naszym rynku opcja okularów z wkładką na szkła korekcyjne. Teraz to się zmieniło. A różnych fajnych okularów trochę jest.

To, że pocę się jak wieprz i para ze mnie leci jak z elektrociepłowni to własnie przykład, że stanowię idealne środowisko testowe :wink: Także SizZ kupuj ESS ICE, nie będziesz żałował, cena ma pokrycie w jakości tych oksów, a na allegro znajdziesz je całkiem niedrogo i w zestawie z różną ilością szkiełek (im więcej wizjerów tym drożej, ale możesz kupić na starcie tylko z np. przeźroczystym a potem sobie dokupić przyciemniane itp.).

Nie patrz na systemy mosfet itp. w replikach, bo i tak go wymienisz. Już Ci piszę jak to wygląda:

  1. Kupujesz replike która ma w stoku 350-400 fps
  2. Idziesz na pierwszą strzelankę i widzisz, że wszyscy mają podkręcone do 450 fps i brakuje Ci zasięgu
  3. Oddajesz replikę na serwis np. do tutaj Gawrona :wink: który wymienia Ci połowę repliki, wywala fabryczny mosfet i instaluje system Perun
  4. Jesteś bardzo zadowolony :slight_smile:

Ja przechodziłem powyższe już 2 razy i jestem aktualnie w obu przypadkach na punkcie 4 :wink:.

W związku z powyższym, bardziej kieruj się tym czy replika Ci się wizualnie podoba, niż tym co ma w środku - tak naprawdę i tak części zostaną wymienione.

Z półki na której chcesz się poruszać ja bym polecał bardziej ICS niż GG, repliki z serii ICS CXP są b. dobre, zwłaszcza ICS-MARS, mam ich replike i co tu dużo mówić, wymiata :wink:. Jakość wykonania i solidność repliki jest na bardzo wysokim poziomie.
Z mniej oczywistych jeszcze seria VFC Avalon, dopiero potem bym stawiał GG.

No chyba, że zostanie Ci kasa po umundurowaniu się, to bierz replikę firmy Krytac, będziesz miał duży lans faktor na strzelankach :smiley:

Kup okulary jakie proponuję Gawron, jak znudzi Ci się zabawa to machniesz ręką, przy Ess będziesz kilka stówek w plecy.
Z czasem, jak będziesz zajarany to będziesz wymieniał sprzęt na jeszcze lepszy i droższy.

Jeśli chodzi o replikę napisz do Gawrona, on Ci coś ciekawego dobierze. :blush:

Po pierwsze primo ultimo oczy nie odrastają,po drugie jestes okularnikiem czy nie??Jesli jesteś(jak kilku z nas) https://www.amazon.pl/Bolle-Overlight-przezroczysta-soczewka-Overspecs/dp/B00XEV5QX8/ref=sr_1_36?dchild=1&qid=1631046795&refinements=p_89%3ABolle&s=industrial&sr=1-36 uzywałem kupe czasu do moich szkieł korekcyjnych wiele razy dostalem z 650 fps teraz używam w pracy,obecnie mam ess crrosbow z wkladka.Repliki to do pana fachowca Gawrona polecam zna sie chłop.Sprzęt typu kamza itp kup reple oksy przyjdz kilka razy i dopiero sobie zakup,czemu zapytasz ano temu że wielu ludzi było 2-3 i rezygnowali.Podoba sie?? to wsiąkles i wydatki nigdy sie nie skończą.Jak wilu z nas posiadam kilka replik,pasoszelki,kamze,bandoliere itp każdy sprzet sprawdza sie w innych warunkach pogodzie,samopoczuciu.
Pozdro zastanów sie kase zawsze mozesz wydać

A i tak w niedziele jest standardowe “nie ma się w co ubrać” połączone z “nie mam z czego strzelać” :smiley:

Oj tam oj tam

Co Wy tak z tymi kosztami za oksy ESS, w tej chwili sprawdziłem na allegro i zestaw ICE przeźroczysty wizjer + ramki kosztuje 130 ziko, wg mnie niewielka kwota za takie oksy, jakieś RayBanany kosztują wiele więcej za nic.

Mszaan bo parafrazując to:
“PASSAT PASSAT KUP PASSATA, PASSAT JEST ZAJEBISTY, TYLKO PASSAT, 1.9TDI KRUUUUL” :smiley: Tylko Essy […] to nie rok 2000 istnieje więcej sensownych firm, które oferują podobne cechy za 1/3 czy 1/2 ceny.

Tak Ess’y są dobre, tak pewnie są warte swojej ceny, ale … Jeśli startujesz kup zwykłe standardy, mniejsze prawdopodobieństwo ze wtopisz. Oksy dobierasz pod kształt twarzy (a szczególnie nochala) fajnie jest je przymierzyć, albo mieć kilka różnych ramek/nosków (ESS nie koniecznie musi ci przypasować).

Pamiętaj, że Ess’y też się rysują - jak nie będziesz o nie dbał to po roku będziesz miał gówno nie szkiełka. Plus szkiełko po każdym trafieniu powinno być wymienione i nigdy więcej nie używane.

ESS 80% lans factor, 20% użyteczność.

Kurde skoro ESSy mają taki lans faktor to świetnie, nawet nie wiedziałem, a jak już wiesz to dla mnie najważniejszy wskaźnik przy wyborze sprzętu :wink: :wink:

A serio to SizZ nie daj się wrobić w dziadowanie, masz ładny budżet to wal od razu replike ICS, oksy ESS, buty polecam firmy Haix na armyworld.pl tam wybierz te opisane “II gatunek”, szczerze to często nie wiadomo czemu mają taki status bo wyglądają jak idealne I gat.
Do tego szpej co Ci pisałem z grupy na facebooku jest cała lista, będziesz miał całe wyposażenie dobrej jakości.

Poza repliką WSZYSTKO jestem w stanie wykorzystać do innych rzeczy, jeśli ASG Ci się nie spodoba - okulary ochronne na działke, buty w góry, mundur na ryby, a w ładownice na magazynki możesz na rybach chować kanapki i małpeczki :wink:

A co do munduru to na e-militaria wyprzedają helikona w camogromie, wg mnie to jest miejsce gdzie możesz oszczędzić na jakości, a nie na okularach: