Wyposażenie snajperskie

Witam.

Czy był by mi ktoś w stanie polecić sklep internetowy ASG gdzie mógłbym skompletować wyposażenie snajperskie?

Chodzi mi o replikę, mundur i inne akcesoria potrzebne strzelcowi wyborowemu.

Ps. Chyba że jest na forum osoba która tak ową klasą się zajmuje i by mi pomogła wdrążyć mnie w temat snajperski?

Z góry bardzo dziękuję! :blush:

Generalnie to nie ma w ASG potrzeby stosowania jakiegoś “dedykowanego” wyposażenia snajperskiego, o ile takowe w ogóle istnieje.
W ogóle nie ma jakiegoś “regulaminu” bycia “snajperem”, w którym jest wypisane co musisz mieć.

  1. Replika - generalnie każda replika może być snajperska :wink: kwestia tego, na jakim dystansie będziesz operował.
    Podejrzewam, że mówiąc “snajperka” itp. masz na mysli strzelanie do przeciwników ogniem pojedyńczym z dużej odległości, więc masz dwa wyjścia:

a. replika typu DMR, czyli klasyczny elektryk (albo gaziak czy inne HPA jak sobie wymarzysz) z zablokowanym ogniem ciągłym, dzięki czemu możesz wykorzystać limit do 2,8j (w teorii 550 fps na 0,2 g)
b. Replika “czterotakt”, która może mieć nawet 3,34j (j.w. 600 fps na 0,2g)

Każdy z wyborów ma swoje zalety i wady - DMR jest samopowtarzalny, więc możesz w miarę szybko wystrzelić kilka kulek, aby przebić się przez krzoki czy inne gałęzie.
Czterotakty mają te parę joula więcej, więc możesz używać cięższych kulek, co za tym idzie wydłużyć zasięg i poprawić celność

W obu przypadkach za to potrzebujesz sporo kasy, aby zbudować mocną i niezawodną replikę - tuningowanie replik pod ten poziom mocy nie jest proste, a używane części są bardzo obciąże i mogą występować awarie.

c. Musisz posiadać replikę tzw. “boczniaka”, tj. zgodnie z regulaminem generującą do 1,14j, czyli koło 350 FPS na 0,2g, aby móc walczyć w krótkim dystansie. Chodzi o to, abyś nikomu nie wypalił z dwóch metrów repliką 600 fps w twarz. Poniżej 25 metrów masz obowiązek używać rzeczonego boczniaka - swoją drogą daje to masę funu, kiedy sytuacja jest już tak gęsta, że w jednej ręce trzymasz długą, w drugiej boczniaka i rozglądasz się skąd wyskoczy pierwszy przeciwnik :wink:

  1. Wyposażenie
    a. Mundur jaki lubisz :wink: i tak samo wyposażenie.
    Gdzieś tam się utarło, że jak snajper to musi używać “ghillie suit” czyli koca z trawy i liści, ale to jest wszystko kwestia indywidualna. Na strzelankach spotkasz ludzi owiniętych ghillie od stóp do głów (np. koledzy Aszur, Kleszcz) jak i w t-shircie, bojówkach i z gołą głową (np. Maćko “Burrito”).

b. Oporządzenie
Tak samo kwestia co Tobie odpowiada - mając czterotakt możesz wykorzystać fakt, że nie zużywasz tyle kulek i nosić lżejsze opo z mniejszą ilością magów, albo waląc z DMR z szybkim palcem nosić 10 magów.

Podsumowując,

Ostatnie miesiące kompletowałem metodą prób i błędów zestaw dla siebie i skończyłem na replice DMR na bazie AR15, opo typu chestrig z magami w liczbie 8, boczniak gaziak i AEP, mundur klasyczny w multicamie i na to odmiana ghillie zwana “viper hood”, i w moim przypadku taki zestaw sprawdza się super.

Tobie sugeruję na początek zaopatrzenie się w replikę i spróbowanie w ogóle jak odpowiada Ci taki styl gry, a potem kompletowanie wyposażenia krok po kroku, w miarę odczuwania braku lub potrzeby.

Dziękuję za radę i pomoc :blush::wink: