Firmy szyjące dobre jakościowo mundury

Hej,

Zawsze kierowałem się w stronę kontraktów ze względu na jakość, ale teraz jest taka posucha że ciężko coś skompletować. Kupię więc chyba coś sklepowego, tylko pytanie wśród jakich firm szukać. Jedne dbają o jakość, inne byle tanio, a jeszcze inne drogo i źle. Kieruję więc pytanie do użytkowników takich sklepowych mundurów. Jakiej firmy nosicie i jakie macie opinie o nich? Dobrze by było gdybyście porównali to do innej firmy lub jakiegoś kontraktu. Wiadomo że jak ktoś uzbiera na pierwszy mundur to i nawet badziew będzie cieszył :wink:.

Helikon posiadam combat shirta z 5 lat spodnie 2 . Spodnie w porównaniu do kontraktów(woodland) nie widzę różnicy

Potwierdzam i ja mam sprzęt Helikon-a mocno tyrany i daje radę

To ja też polecę helikona :wink: mam już chyba z 3 ich bluzy, kurtkę i jakieś spodnie. Wszystkie trzymają poziom, a niektóre bluzy to pamiętają jeszcze czasy jak herod był szczupłym kawalerem. Polecam.

Przerabiałem oryginalny mundur DPM - kurtka mimo 15 lat gdzies jeszcze sie wala… Spodnie za małe ale jeszcze by dawały rade :smiley:
Potem chińskie mundury z aliexpress - w miare tanio (chodziło o zintegrowane ochraniacze na kolana i camo w Krypteku) - okazały się totalnym niewypałem z uwagi na kosmiczną rozmiarówkę z ali. Ciężko trafić w kolana na wysokości kolan…
Teraz mam Helikona spodnie w Greenzone - z kieszeniami na orginalne wkłady na kolana armi polskiej.
Wygodne, troche sie juz poprzecieraly od klękania na betonie - ale ogólnie polecam. Jak mocniej potyram i będą dziury - naszyje jakieś łaty akurat na miejsce ochraniaczy.
Wayne miał spodnie na sklepie jakbyś chciał pomacać jak to dokładnie wygląda.

Dzięki za opinie :slight_smile:. Wygląda na to że helikona polecają wszyscy. Fajnie. Myślałem że będzie więcej rozbieżności, a tak to wybór jest prosty.

Jedyne co mi się nie podoba w helikonie że czarny i navy blue blaknie w słońcu i to mocno, spodnie po sezonie letnim od przodu mają jaśniejszy odcień niż z tyłu.