Okulary ochronne Swisseye Raptor

  • do tego wkładki korekcyjne, bo jestem ślepy :slight_smile:

Ktoś zna firmę, korzystał, może poleci coś innego w tej cenie? (około 230 bodajże za komplet)

Mam Lancery czyli mocno budżetową wersję i nie narzekam.

Van soczewki ci odpadaja ?
Bo z wkladkami to trzeba spokojnie zeby sie nie spocic :wink:
Sam uzywam soczewek tylko i wylacznie na strzelanki.

niezbyt jestem do soczewek przekonany… primo, próbowałem, zakładałem, nie chciało się trzymać… nie wiem, może jakieś dupne miałem…


edit: no i biegam teraz w goglach + okularach, to w sumie problem jedynie z goglami mam, ale używane kupiłem za grosz więc mają prawo parować ;p
no i koszt… dzwoniłem do visionexpress tam gdzie brałem kiedyś okulary - 130 zł za soczewki miesięczne. a tu wyrobię raz i mam xd

Ja osobiście używam ESS ICE, również z wkładkami korekcyjnymi, budżet całkiem podobny. Jak trochę dołożysz to i będziesz miał parę kolorów szkieł do wymiany.

mi tam przeźroczyste wystarczą, może w lato jakieś przyciemniane, ale lubię mieć jasny obraz :stuck_out_tongue:

z tego co widziałem, to chyba wkładki korekcyjne do ess ice są w cholerę drogie?

Bo ja wiem?
Niewątpliwie droższa, niż Bolle, ale ta Bollowska jest zaskakująco tania. Dyskusyjne, czy nie jest paskudnie brzydka (widzę że tej, której ja używam - Vice Rx - obecnie nie ma w ofercie, a szkoda).

I tak najboleśniej odczujesz samo dorobienie szkieł.

Okulary balistyczne z wkładką korekcyjną to to nigdy nie był tani wynalazek, ale po przerobieniu układu gogle (Bolle x500 Attacker) + okulary korekcyjne, gogle + wkładka (ESS V12 Advancer + Vice Rx) i okulary + wkładka (ESS ICE + Vice Rx) uważam, że bardzo sensowny. I wart tych pieniędzy.
Bonus: wreszcie mam ciemne okulary na lato :sunglasses:

Okulary ESS Ice 145 zł ( ESS - Okulary balistyczne ICE One Clear - Przezroczysty - 740-0005 | Sklep Militarny SpecShop.pl )
Wkładki do nich pasujące to U-RX™, P-2B™ oraz Vice™
U-RX - 195 zł
P-2B RX - 145 zł
Vice - brak na spec shop

tak, wychodzi drożej, bo koło 300 zł. Do tego doliczyć szkła…
dlatego pytam o te Raptory, bo wychodzi bodajże 230 zł zaokrąglając.

Van … ale to robisz tak - kupujesz soczewki jednodniowe które kosztują około 92 zł za 60 sztuk.
Kosztuje cię to 3 zł za strzelanke.

Główne problemy z soczewkami przez które ludzie je dyskwalifikują to jest:
-nie umie założyć
-nie umie zdjąć

Że spadają … widocznie za słabo nawilżyłeś oko, albo sprawdzałeś złą średnice lub wypukłość niedostosowaną do twojego oka.
Minus soczewek jest taki że musisz sie nauczyć i przyzwyczaić je nosić. A to trwa jeżeli zakładasz je raz na tydzień.
Pamiętaj też że istotne jest z jakich szkieł zrobisz wkładkę. Bo że teraz ci okulary nie parują - możliwe ze dobre szkła masz. Mi parują od razu jak tylko lekko wilgotno się zrobi.

te szkła mam od 1 tech… aka już prawie 9 lat. cokolwiek tam było na parowanie, to już dawno zniknęło (wiem bo na rowerze jak mam założony komin na nos to mi parują jak cholera). no mogę teoretycznie spróbować soczewki, ale wiesz, jak już bym je kupił odpowiednie to od razu bym nosił :smiley:
z goglami jest o tyle upierdliwe, że jak się ruszam, to mi nie parują. stanę - cyk, biała mgła.

sprawdzę póki co te Raptory ze szkłami, a soczewki osobną drogą… bo i tak muszę kupić nową ochronę na oczy. aktualne bolle kupiłem używane za grosze, byleby mieć coś na start.