MultiCam - wybór ostateczny

Witam wszystkich taktycznych.

Zanim przejdę do sedna sprawy, pragnę uprzedzić, iż przed założeniem tematu przeczytałem kilka innych i niejednokrotnie opinie użytkowników były odmienne co spowodowało jeszcze większe zamieszanie w mojej głowie.

Obecnie ciuram comogrom helikona ( spodnie CPU + Combat Shirt ) od ponad roku i przestaje mnie on satysfakcjonować. Szwy puszczają, wystają jakieś samotne nitki, a sam kamuflaż nie dość, że jest mało intensywny to jeszcze sprawnie się spiera ( piorę solo, na lewej stronie, w 40*C i nie zawsze w weekend uda mi się postrzelać, więc rzadko ).

A teraz do rzeczy.
Potrzebuję Spodni i CS’a w oryginalnej tkaninie MultiCam, w rozsądnej cenie. Może być to używka.

Combat shirt. Praktycznie od początku byłem zdecydowany na ACS Massif’a i tutaj nie widzę powodu do dyskusji, bo cena jest bardzo dobra w stosunku do produktu ( bo za 120 pięknych (nie)złotych monet możemy posiąść używkę w bardzo przyzwoitym stanie ). Jedyne czego ja się mogę w nich czepić to to, że na skraju pleców gdzie zaczyna się część ciała na literkę d materiał jest szeroki, tzn niedopasowany do ciała.

I rzecz jasna spodnie gdzie pojawia się nieco więcej rozterek. Początkowo myślałem o ACU Proppera. Tyle się nasłuchałem niestety niejednoznacznych opinii, że sam nie wiem co mogę tu napisać.
Koszt nowych to ok 250+ zł - bo po tyle udawało mi się jeszcze znaleźć.

Kolejne o czym pomyślałem to kupno DWS, za który rzekomo zapłacę podobno sumę lecz będzie to komplet, a nóż bluza mundurowa się nada. Tutaj też sam nie jestem niczego pewien. Czy jest to pełnowartościowy MultiCam? Bo mimo wszystko chcę aby miało to żywą kolorystykę, a nie wyglądało jak camogrom po 10 praniach w domestosie.

Tru Spec - słyszałem zdecydowanie więcej pozytywnych opinii i zdaje się być tańszy od Proppera.

5.11 - wydają się bardzo wygodne ale i trzymają swoją cenę ( ok 400 zł ).

Przy tych gdzie nie miałem pewności co do informacji napisałem tyle ile napisałem, bo nie chcę wypisywać głupot kiedy czegoś nawet na oczy nie widziałem. Wiem, że są jeszcze inne marki produkujące podobne spodnie ale jeśli będzie to coś wartego uwagi z pewnością ktoś o nich napomni.
Od produktu oczekuję:
-żywej kolorystyki ( i jak najtrwalszej )
-w miarę wygodnego i praktycznego kroju, który nie będzie zbytnio krępował ruchów, szczególnie w kroku podczas pokonywania przeszkód.
-rzecz jasna ma być to MultiCam, nic innego.
-trwałych szwów, które nie będą puszczać na pierwszej lepszej je***ce :slight_smile:

Wszelkie zainteresowanie będzie mi pomocne lecz najbardziej zależy mi na opinii użytkowników. Możecie pisać wszelkie ciekawostki z tym związane nieistotne jakiej firmy dotyczą. Jeśli napisałem gdzieś coś głupawego to poprawcie mnie. Jeśli ktoś poświęci mi trochę swojego cennego czasu, będę bardzo wdzięczny.

Zachęcam do dyskusji :wink:

  1. Firma, rozważ jeszcze miwo i currahhe obie wydają się być solidne.

Skomentuje co do prania. Pierzesz w za wysokiej temperaturze. Ja piorę rip-stopy w 20-30 (raczej 30) i nawet powiedziałbym często, o tyle w przypadku wz 93 to i tak spiorę ten materiał to wz 2010 i mój czarny od specnaarms się trzyma jak nowy (czarny już przetarty od kamizelki i innych). Dodatkowo pierz w płynie a nie w proszku. Wtedy nie będzie tracił tak koloru. A mocniejsze plamy pierw ręcznie ile dasz radę a potem ew do pralki.

Polecam Leo Kohler dobre , wygodne i nie spiera się kolor. tu masz link jak to wygląda Spodnie Leo Köhler Explorer - Multicam Od razu mówie ze nie sponsoruje sklepu

Faktycznie, pominąłem Leo Köhler, choć jest to pozycja warta uwagi i uważam, że również swej ceny.

Ponieważ zależy Ci na opinii użytkowników to polecę od siebie spodnie od Currahee. Od ponad roku używam ich kompletu - spodnie, bluza i combat shirt - i mam naprawdę dobre zdanie na temat jakości. Spodnie są w zasadzie niezniszczalne, jak dotąd nie puścił żaden szew, nie wylazła żadna nitka i nic się nie rozerwało. Materiał znakomicie trzyma kolorystykę mimo faktu, iż jest prany po każdej strzelance (płyn, nie proszek!). Mogę śmiało powiedzieć, że jeżeli spodnie od Proppera, które mam w CB się rozwalą (tak samo jak o ponad stówę droższy Helikon), to nawet nie będę się rozglądał za rynkową ofertą, tylko od razu zamówię od Currahee.

Złożyłeś sobie niezłą eLkę - nie lepiej MTP do kompletu? Akurat PCS jak i CS są praktyczne i trwałe.

Długo myślałem nad tym czy nie kupić MTP ale jako, że posiadam kilka fajnych gratów w MultiCam ( min Kamizelkę MPC Neptune Spear, nakolanniki ALTA, Mechanixy, itp ) to z tego zrezygnowałem. Brytyjskie flagi będę nosił lecz nie będzie to rekonstrukcja czy stylizacja na konkretną jednostkę. Sprawa wyglądałaby inaczej gdybym miał jakąkolwiek możliwość dołączenia do formacji jaką jest np B.R.o.S lub w niej był. Wtedy nie pozostawiałoby mi to cienia wątpliwości. Przyznam, że zastanawiałem się czy nie zrobić stylizacji dla samego siebie, ale jestem osobą niską - 175 cm (może urosnę) i szczupłą, więc Osprey MK4 by na mnie wisiał. MultiCam jest dla mnie wizualnie ładniejszy, a ten sprzęt bardziej dopasowany i stąd taka decyzja. Wiadomo, kto zabroni skompletować kolejny zestawik :smiley: ? W wieku ~16 lat nie wiele ma się możliwości zdobycia pieniędzy ( tych uczciwie zarobionych, a nie wymuszonych od rodziców ), więc nie mogę sobie zaplanować, że w ten miesiąc kupuję to, a w kolejny tamto, bo z kieszonkowego to starczy mi na kg 0,28 G&G.

jeszcze jeden argument za MTP. W cenie 400zł za spodnie w Multi kupisz sobie cały komplet kontraktowego ubioru w MTP

Witam, wybaczcie że wtrącę się z pytaniem. Nie chce zakładać nowego tematu do pytania jeśli chodzi ubiór i tym samym camo. Sam jestem chętny na kupno ubioru w multicamie tylko że trzymam się ciuchów z niskiej półki.
Potrzebuje małej podpowiedzi, może pytanie jest jakieś proste, jednak potrzebuje podpowiedzi.
Czym dokładnie różni się typ ACU a SFU?
Myślę o ubiorze firmy texar, nie znalazłem nic w podobnej cenie w tym kamuflażu.
Pozdrawiam.

ACU i SFU to rodzaj kroju w jakim jest szyty mundur

Ja dziś zamówiłem spodnie Startegiczne inwestycje w wino – na czym polega? – Sklep ASG

bluza https://www.militaria.pl/texar/bluza_texar_acu_multicam_377_03-acu-co_tx_p40921.xml


Miałem brać komplet Specna Arms Startegiczne inwestycje w wino – na czym polega? – Sklep ASG ale w komplecie są tylko z bluzą pod kamizelkę.

Może się różnić kolorystycznie.

Poczekaj na CP dla brytoli w amerykańskim kroju :smiley: Będą za połowę ceny używanych CP teraz