Krawiectwo Taktyczne - Tadek

Cześć wszystkim!

Zgodnie z moimi zapowiedziami w dziale “Witam, chciałbym się przedstawić” przedstawiam efekty moich wyczynów krawieckich.

Całość była wzorowana na produktach oferowanych przez Miwo Praszka oraz Miwo Lubliniec.

Na zdjęciach prezentują się:

  • Kamizelka z rodziny Fast Attack Plate Carrier (P.S.P.B.-2)
  • Plecak strzelecki (uproszczony Mikrus)
  • Apteczka osobista
  • Cargo małe
  • Podwójna ładownica M16/M4
  • Bandolier na 6 mag. M16/M4
  • Ładownica na 1 magazynek pistoletowy
  • Kabura pistoletowa (gadżet)
  • Panel administracyjny z miejscem na mapę

System 25mm. Poliamidowe taśmy przeplatane dodatkowo wzmocnione taśmami polipropylenowymi. Trzymają się na napach. Potrójne przeszycia taśm, bez rygla.

Kamizelka posiada miejsce na wkłady/atrapy wkładów z przodu oraz z tyłu. Plecak to jedna główna komora z trzema kieszeniami płaskimi - jedną zewnętrzną zamykaną na rzep i dwiema wewnętrznymi. Apteczka rozpinana w całości, wewnątrz dwie płaskie kieszenie oraz obszycie gumami. Panel administracyjny z przezroczystą folią chroniącą mapę/dokumenty przed deszczem. Kabura z dwoma zabezpieczeniami - taśma oraz guma.

Proszę nie sugerować się sposobem wykończenia oraz estetyką klap w bandolierze. Maszyna pętelkowała - docelowo będą wyglądać tak jak klapa podwójnej ładownicy.

Co nieco o materiałach:
Materiał to cordura 1100D w kamuflażu mtp, nie pamiętam czy jest wykończona w IRR. Taśmy poliamidowe i polipropylenowe oraz gumy od Pasamonu. Rzepy velcro. Klamry i regulatory bliżej nieokreślone. Taśmy suwakowe i suwaki Alpcha Technology. Nici Ariadna Tytan 40.

Dla głodnych wiedzy - wszystko zostało uszyte na maszynie Singer 4411, w razie potrzeby mam jeszcze Łucznika LZ3 który pociągnie do 8mm skóry.

W linkach do ściągnięcia pliki ze zdjęciami, 75 zdjęć - wersja pełna 292MB oraz wersja zmniejszona 165MB.

Masz jakiś cennik na swoje produkty czy wszystko to sprawa indywidualna?

NO Panie szacun. Piękna robota.

Będę miał (jak na razie) 2 zlecenia dla ciebie bo całkiem nieźle ci to wychodzi. (I nie martw się, proste w porównaniu z tym co widze tu :slight_smile:)

Co do ceny - ustalana jest indywidualnie, w głównej mierze jest zależna od ceny materiału.

Piorun975 - pisz na pw co Cię interesuje :wink:

Rozumiem zatem, że z MultiCam by poniosło cenę w górę porównując MTP ?

Pomiędzy dostawcami jest różnica w cenach, ale trend jest taki że topowe kamuflaże - multicam, pencott, a-tacs fg itp. są droższe niż te bardziej rozpowszechnione jak mtp, dpm, czy jednolite - coyote, ranger green, oliwka nie mówiąc już o czarnej cordurze…

a jakiś kontakt telefoniczny ? :wink: mam grubszy customowy projekt w głowie :wink:

Cześć

Czas zaktualizować temat. Zmodernizowałem sposób zapinania używanej przeze mnie kamizelki, apteczkę przerobiłem na zrywaną.

Uszyłem kolejny plecak strzelecki w mtp. Pojemność ~ 8 litrów.

Powstał taki zestaw składający się z pasa dwurzędowego, szelek z panelem montażowym na plecach, plecaka strzeleckiego, podwójnej oraz potrójnej ładownicy pistoletowej oraz kieszeni na radio.

Plecak, tym razem czarny w systemie 20 mm z dodatkowymi szelkami.

A także kolejny zestaw pasa dwurzędowego z szelkami, plecakiem oraz dwoma ładownicami na magazynki do G36.

W głowie powstaje kolejny projekt tym razem inspirowany kamizelką typu ronin.

Kolejny epizod z cyklu nie śpię bo szyję.

Lekki chest rig na 4 magazynki kalibru 5,45. Cordura 560 dtex, system 25 mm, dodatkowy rzep po wewnętrznej stronie na podwieszane cargo. Waga 295 gram.

Po długiej nieobecności aktualizacja tematu.

Duża apteczka zrywana, rozpinana na całym obwodzie. Płaska kieszeń z przodu zamykana na rzep. Wewnątrz bez przegródek i kieszeni.

Ładownica na radio Baofeng model UV-5R. Z boku wejście na słuchawki zamykane rzepem. Całość zabezpieczona schockcord’em i zapinana na rzep od frontu.

Prosty pas jednopunktowy z mocowaniem do kamizelki.

Całość z czarnej cordury 1000D w systemie 20 mm.

Moje wymysły nad połączeniem chest riga / szelek typu ronin z plecakiem typu mbss.

Dwa panele zapinane zamkiem błyskawicznym mieszczą 6 magazynków typu M4/M16. Na panele naszyte są ładownica uniwersalna zamykana zamkiem, podwójna ładownica pistoletowa i ładownica na radio.
Połączone prostymi szelkami regulowanymi na rzepach z plecakiem typu mbss z dwoma głównymi kieszeniami. Plecak tak prosty, że nie ma wyjścia na wężyk od hydratacji, taśm kompresyjnych, rzepa, taśm pals itp.

Całość z cordury 500D w systemie 25mm.

Poświąteczna aktualizacja. Nowe części do maszyny, nowe materiały i takie oto nowości:

W spodniach mc powstały kieszenie na ochraniacze.

Bluza flecktarn dostała kołnierz ze stójką a spodnie kieszenie na ochraniacze.

Ładownice szybkie na magazynki stanag.

Ładownice szybkie na magazynki pistoletowe.

Worek zrzutowy, możliwość montażu na pals i pas max 80mm.

Dziś odebrane ładownice szybkie do STANAGów oraz do 9mm Tadka. Przypięte do mini chesta RedRivera.

Oprócz tego pokrowiec na Garmina Foretrexa wzorowany na produkcie SpearPointa.

Zdjęcia: 11 photos

Polecam,wszystko pięknie spasowane i jak najbardziej oryginalna robota.

Czy istnieje szansa podrzucenia/wysłania Tobie magazynków od ASG CZ Scorpion Evo 3A1, zaprojektowania i uszycia “szybkich” magazynków typu shingle?

Tadek może czas na stronę z ofertą cenową. Masz kumpli informatyków to pewnie za 2 ładownice zrobią Ci takie coś :wink:
Profil na FB masz bo chłopaki z STSu tez pewnie by zamawiali.
Pomyśl pasem taktycznym.

Cześć wszystkim

Dzięki za pozytywne opinie. Groszq - poszła PW.

Poniżej wklejam link do zdjęć tego co ostatnio powstało.

  • hydro pack na wkład 1,5l, cordura 1000D multicam
  • ładownice fast 556 i 9mm, cordura 560dtex ranger green
  • pokrowce na garmina foretrexa, cordura 560dtex ranger green

W głowie kolejny projekty, między innymi jpc oraz pas taktyczny wzorowany na Templars Gear oraz Redriver.
Niestety praca zawodowa ogranicza stąd przestoje i opóźnienia w aktualizacjach.
Nad stroną myślę od pewnego czasu, póki co zdjęcia będę wstawiał tutaj.

Jak się z Tobą skontaktować mistrzu rzemiosła? Mam małą potrzebę.

W kwestii szycia piszcie proszę przez pw lub na fb - Redirecting...
W pilnych sprawach mogę wysłać numer telefonu.