Plecak do plate carierra

Cze.
Krótko: czy ktoś z was używa Sparrowa od Wisportu w konfiguracji z kamizelką typu PC? Kombinuję właśnie, którą wersję wybrać - 16 czy 20. Wolałbym 20l natomiast zastanawiam się czy w związku z nieco grubszymi i chyba szerszymi padami oraz głębszymi pleckami plecak ten będzie robił robotę.
Macie, używacie?

Pozdro
T.

Chyba taśmy są te same.

Tak, tylko mi chodzi o pady a nie taśmy. W szesnastce możesz je doczepiać a w 20l są grubsze i bez opcji demontażu.

Każdy plecak na plejcie będzie niewygodny, szelki bedą poszerzały barki/ramiona i ciężko będzie złożyć się do strzału. Spearpoint swego czasu robił plecaki montowane na klamry to plate’a. Drogie to było jak zboże,aczkolwiek idea ciekawa. Uwaga tylko taka,że to ma sens przy plecaku max 16l(zakładając,że jest wypchany na maxa).

No właśnie 16 Sparrow dlatego wydaje mi się maks. kompromisem (odczepianie szelki + d-ringi na bokach). Pytanie tylko czy to działa i plecak sensownie pracuje z plejtem.
Inaczej pozostaje opcja dociążana pasa.

Działać będzie działać,ale licz, się z tym że plecy i ramiona dostaną mocniej. Ponadto jak będziesz miał źle założonego plate’a( za luźno w obwodzie) to będzie Ci go ściągąło na plecy, dodatkowo obciążając kregosłup.

A tak btw. po Ci taki zestaw? Do lasu?

Do lasu raczej nie latam z plejtem, mam pasoszelki. Raczej myślę na razie teoretycznie - czy sensowny zestaw tego typu da się złożyć.
Zastanawia mnie w ogóle kwestia balistyki do zielonej , ale nie w kontekście niedzielnych jebanek, gdzie jak chcesz to i w pełnym PC możesz latać. Trza w guglach poszperać :wink:.

Walczę z tym samym problemem, waham się między Sparrowem 16 i 20.
Z tego co wyczytałem na google, to nie wiem nic.
Zero informacji, jedynie infernoASG (PiekiełkoASG) pewngo razu recenzowała 20l, a nie jak potrzebujemy porównania stricte Sparrowa 16l i 20l :confused:

Myślę, że do plejta szesnacha będzie lepsza, ale chciałbym posłuchać kogoś kto ma i używał. Teoria to jedno a real - drugie.

Dokładnie, jeżeli chodzi o wymiary to do mojego fapc’a nawet pasuje - chodzi mi o komfort użytkowania i ten szczegół z odpinanymi szelkami.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem Plecak Wisport Sparrow 20l | Piekiełko ASG

Wspomnieli o PC :slight_smile:

Sparrow ma profilowane “plecy” co może utrudniać ale nie musi :slight_smile:
Natomiast w Sparrowie 16 nie widzę takiego problemu (jest to późniejsza wersja) :slight_smile: