Problem z mikrofonem w Baofengu UV-5R

Witam.
Mamy w zespole problem z Baofengami. Mianowicie, kiedy klikamy przycisk od mikrofonu, mikrofon nie działa. Jak podepniemy PTT lub inne słuchawki, i wciskamy przycisk mikrofonu czy to na PTT czy na baofengu, mikrofon nie działa.
Natomiast jak klikniemy jednocześnie przycisk w baofengu od mikro i na PTT - oba mikrofony działają.
Jest ktoś, kto byłby w stanie wyjaśnić ten fenomen, i ewentualnie poradziłby jak ten problem rozwiązać? Z góry dzięki :slight_smile:

Chociaż w warunkach domowych ptt na słuchawkach działa i nadaje. Nie działa tylko mikrofon radia po odpięciu słuchawek.

Miewam podobne problemy z tymi baofengami i bowmanami, popróbujcie jeszcze docisnąć mocno wtyczkę do radyjka i dopiero przycisk ptt i dajcie znać jaki rezultat. U mnie to wygląda tak, że styk od słuchawki nie dochodzi do końca do wtyczki i nie zawsze łapie.

Ale łapie jak wciskamy obydwa przyciski ;]

Na wtyczce jest guma która trzeba przyciąć … Pokaże wam w niedzielę

Zrobione, dzięki Spoon! :wink:

Znak laskę Pana :wink:

Navcomm! :smiley:

NIe wiem czy dobrze zrozumiałem więc pytam. Czy radyjko bez podpiętego zastawu też nie nadaje jak wciskacie PTT?

Radyjko bez zestawu łączy się z drugim ale nie nadaje głosu. Z zestawem działa bez zarzutu.

No własnie Panowie to nie est problem podcięcia wtyczki tylko gnizada w radyjku. Jeśłi nie interesuje was gwarancja mogę zaglądnąć do środka. może da się naprawić lub wymienić gniazdo.