Mundur całoroczny (nie flecktarn)

tak jak w temacie jestem w stanie wydać 250-300zł.

Nie ma takiego.

MTP z demobilu:

  • spodnie ~80 zł
  • bluza ~60 zł
  • smock ~150 zł

i styknie na cały rok, ew. przy niższych temperaturach jakiś polar pod smocka

na lato starcza bluza + spodnie, na chłodniejsze dni spodnie + smock

za 150 dostaniesz wz93 całoroczny ale i tak na zimę byś musiał coś pod bluze.

chodzi o to żeby był wzór który będzie dobry przez cały rok a tam bluza pod mundur to spokojnie chodzi o wzór właśnie nad mtp/wz.93 się zastanawiałemale raczej mtp lepszy w wiosna/lato/jesień

Szeregowy - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Możesz mieć kamuflaże, które się sprawdzają w 2/3 środowiskach, ale nie we wszystkich.

Oto co bym Ci polecał do lasu na dane pory roku (do CQB wszystko się nada) :
MTP - dobry do lasu wiosną, latem, jesienią
Wz.93/10 - dobry do lasu wiosną, latem
DDPM - dobry do lasu jesienią (jak masz od cholery złotych liści)
Olive - dobry do lasu wiosną, latem
Woodland Winter - dobry do lasu śnieżną zimą
AT-1 (Ciapak/Plamiak) - dobry do lasu zimą

Zaznaczam że to są moje subiektywne oceny, nie każdy może się z nimi zgadzać :slight_smile:

Rosyjski Partizan ? :smiley:

Pamiętajmy ze kamuflaż na mundurze ma pomagać się zamaskowac nie maskować … Ma za zadanie rozmyc sylwetkę na tle np. Lasu czy liści w nim. Moim zdaniem multicamo czy mtp sprawują się dobrze pod warunkiem że umiemy go używać :slight_smile: słyszałem wiele dobrego o partizanie a i nasza rodzima wz daje dużo … Sam pamiętam czasy gdzie biegalem w wz i potrafiłem wybić paręnaście osób zanim mnie zlokalizowali … Wystarczy położyć się w odpowiednim miejscu. Polecam poczytać trochę o sztuce maskowania można wyczytać parę rzeczy które nam się nie przydadzą i parę bardzo przydatnych wskazowek. Przypominam że strzelamy z odległości no powiedzmy do 100m w tym wypadku sprawuje się ghile nie kamuflaż munduru. Mundur ma za zadanie rozmyc sylwetka na znacznych dystansach więc moim zdanie jest to kwestia gustu

wz 93 sprawdza się także jako kamuflaż nocny :stuck_out_tongue: (testowałem, kolumny ok.10 osobowej rowerzysta nawet nie zauważył)

A ja powiem tak: zrób sobie ghillie ze sztucznym farszem bardziej na jesień, wiosną/latem doczepiaj do niego jakieś trawy/borowine, żeby być bardziej ‘zielonym’ a na zimę na wszystko prześcieradło, ew. doczep jakieś fragmenty czegoś białego :smiley: i po problemie :sunglasses:

(tak, wiem, że ghillie to nie mundur)

MTP daje radę nawet w zimę i na pewno będzie lepiej maskować w takich warunkach niż WZ.93. Zresztą MTP ma białe ciapki we wzorze specjalnie na śnieg :stuck_out_tongue:

W ogóle nie wiem czemu ktokolwiek myśli że wz nadaje sie do czegokolwiek :stuck_out_tongue:
Na jesień partizan, na lato DPM,AOR2, ewentualnie woodland na ciemniejsze lasy i tyle

Ajgor, testowałem i działa. Skoro wojsko nadal stosuje to też coś znaczy bo by zmienili na multicam (nawet polską wersje by zrobili gdyby to miało sens.

W odpowiednich warunkach to nawet oliwkowy mundur działa (którym de facto bawełniak się staje po pewnym czasie :smiley:).
A Wojsko Polskie nie zmienia wzoru kamuflażu z dwóch powodów: beton w dowództwie i brak funduszy xD

Ja mam cyfrową florę i jest dzi :smiley: Myślałem, że kiepsko się nada ale jakoś daje radę i to bardzo :wink: to trzeba lubieć :sunglasses:

Poleciłbym DPM z demobilu. Sam swojego dorwałem za 250 zł, na allegro możesz dobrać sobie w przedziale 200-300 zł, a co do samego munduru , jest znośnie funkcjonalny, kieszenie w kurtce są dość obszerne a sam dostęp do nich jest optymalny. Świetnie nada się na lato, ale w zimie odradzałbym bez bluzy i dresów pod spodniami wychodzić z domu :wink:

Mundur DPM w lumpeksach jak połazisz, to dorwiesz za max 20zł :slight_smile:

:smiley: Multicam i camogrom mniam :stuck_out_tongue: