Dzisiaj jest 19 marca 2019, 5:02


Czarne chmury na airsoftem w UK (ciąg dalszy)

Tutaj wrzucać można wszelakie nowości związane ze światem Airsoftu :)
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Shaw

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 14 maja 2015, 21:40

Czarne chmury na airsoftem w UK (ciąg dalszy)

Post02 września 2016, 17:44

Witam.

Zapewne duża część z was, przeglądając wmasg, orientuje się że pewien posraniec z tytułem, kasą i kumplami w organizacji handlującej bronią (GTA - Gun Trade Association) próbuje poważnie zaszkodzić airsoftowi w UK. Chodzi o to że obecnie legalna moc replik to 370 fpsów dla replik full auto oraz 520 fpsów dla wszelakiego rodzaju DMRów (fabrycznie bez trybu auto) i sprężynowych/gazowych snajperek. Otóż wspomniany wcześniej posraniec wniósł propozycję zmiany w ustawie, która ograniczyła by moc WSZYSTKICH replik airsoftowych do 1J (około 320-330 fpsów). Mało tego posiadanie, sprowadzanie czy próba sprzedaży/zakupu takiej replik wiązałaby się z 5cioma latami więzienia i nielimitowanej grzywnie. W myśl tego zapisu, wszelakiego rodzaju sklepy również nie mogły by sprowadzać replik o mocy powyżej 1J aby zrobić im downgrade do legalnego limitu.

Apeluję o włączenie się do akcji przeciwko wprowadzeniu tego zapisu. Dużo nie trzeba, no może oprócz znajomości języka angielskiego. Airsoft w UK i tak jest już dość upośledzony poprzez liczne nakazy, zakazy i przepisy a taka nowelizacja to prawie jak gwóźdź do trumny. Ja wiem że ktoś może powiedzieć "a co mnie obchodzi airsoft w UK ?", ale fakt faktem airsoftowiec to airsoftowiec niezależnie od narodowości i społeczność naszego hobby powinno sobie pomagać. Poza tym to może być tylko kwestia czasu zanim w Polsce znajdzie się taki popapraniec chcący nam nabruździć a wtedy i my będziemy musieli spiąć poślady i stanąć murem za swoim hobby.

Dołączam link do infografiki na której jest również opisany sposób w jaki można włączyć się w akcję przeciwko temu choremu zapisowi.

http://www.ukapu.org.uk/save-the-airsoft-exception/
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Offline
Awatar użytkownika

Shaw

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 14 maja 2015, 21:40

Re: Czarne chmury na airsoftem w UK (ciąg dalszy)

Post03 września 2016, 17:07

UWAGA

Dzisiaj oficjalnie została podana wiadomość o wycofaniu wniosku. Ogromna ilość osób dosłownie zasypała członków Izby Lordów mailami. Gdybym spodziewał się takiego obrotu sprawy nawet nie zakładałbym tematu :) Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym.

Link z wiadomością dla zainteresowanych
http://www.ukapu.org.uk/amendment-to-be-withdrawn/

Temat do zamknięcia.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Nowości ze świata Airsoftu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość