Specna czy Arcturus?

Siema, co sądzicie o tych dwóch replikach?

AR15 LITE CARBINE AT-NY03-CB [ARCTURUS]: https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/ar15-lite-carbine-at-ny03-cb-arcturus

SA-C07 CORE: Replika karabinka SA-C07 CORE™ - airsoft, asg, militaria

Jestem aktualnie na budżecie, a chcę sobię kupić replikę z niskiej średniej półki (jeżeli wręcz nie budżetówkę).
Wiem że:
Arcturus ma trochę niestandardowy gearbox (elektryka niestandardowa) oraz że jest wybredna pod kątem magazynków
Specna może być dla mnie przykrótka, nie ma bolt-catch’a (ale to taka mała pierdółka), jest o drobinkę droższa oraz może nie mieć takich samych osiągów co arcturus.

Którą replikę wybrać?

Double Eagla: https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/0,double-eagle?ias=1

Arcturus będzie upierdliwy … nawet prowadnicy kolby nie zmienisz itd. Da się z tym spokojnie żyć, ale jak j*bnie krytyczny element to nie będzie zabawnie.

Specna to specna. Not great, not terrible (Dyatlov 3.6 Roentgen Not Great Not Terrible - YouTube)

De: ma własną elektronikę (która też sie lubi pierd*lić), ale pozostałe elementy są w standardzie :wink:

Jak chcesz Cora to podpytaj na forum może ktoś chętnie wyzbedzie się takiej po przeglądzie zerowym (przez ostatnie lata przeszło ich kilkanaście/dziesiąt przez moje ręce). Cory z pudłą wahaja się miedzy 320-415fps (na spreżynie “mocniejszej”), po przeglądzie zerowym na tym samym springu generujesz 400-430fps :wink: Wiec jak kupisz zrobiona używkę w cenie nówki to będzie dobry deal :wink:

Okej, ale czy DE nie ma polimerowego korpusu? Nie wiem jak mocne one są.

Z opisu wynika, że nylonowy. To nie to samo, co korpus z ABS. Mimo, że oba są, technicznie rzecz biorąc, polimerami.

Arek w którymś momencie przejechał po swojej Amoebie (też nylonowy korpus) samochodem. Po otrzepaniu z piasku replika nadal strzela - i to prosto. Choć fakt, Amoeba to nie to samo, co DE, więc i parametry materiału mogą się różnić. Nie wiem - Gawron pewnie będzie się lepiej orientował.

Ogólnie rzecz biorąc czy weźmiesz Specne Cora, czy DE polimerowego, czy Arcturusa Lite to dostaniesz “polimer” wystarczający do zabaw w ASG - lekki i wytrzymały na podstawową głupotę ludzi*.

Te polimery (nie zależnie czym dokładnie są) są stounkowo dobrej jakości i są zupełnie czymś innym “plastik” z Wella czy Cymy.

\

  • Nie obejmuje to przypadków wyjątkowego debilizmu :wink: