Wybór Mki na pierwszą replikę

Cześć, od parunastu dni przeglądając cały czas grupy i filmiki na YouTube szukam dobrej Mki do kwoty ok. 1500zł. Na chwilę obecną jestem zdecydowany na Specne SA-E06 EDGE 2.0 - Replika karabinka SA-E06 EDGE 2.0™ - czarna - airsoft, asg, militaria
Teraz moje pytanie: Czy w tym budżecie jest to dobry wybór? Oczywiście budżet 1500 na samą replikę lub replikę+tuning.
Z góry dzięki i do zobaczenia :wink:

Owi w skrócie- Napisz do Gawrona i niech Ci zaproponuje za te pieniądze coś fajnego. Będziesz miał i gwarancje i serwis na miejscu.

W skrócie w wersji 2.0 Edga która do mnie już trafiła tyle samo naprawili co skopali.

“Flat hop” od specny to żart.
Układ sterowania jest spoko, bo optyczny i taki fajny, ale nie oferuje zbyt bogatej opcji konfigurowania.
Środek zalezy od tego który chińczyk składał, ale ogólnie obsrane smarami - “mój” model miał zabójcze 320fps w stoku na mocniejszej sprężynie …
Pneumatyka do uratowania teflonem i nowymi oringami.

Jak to wyglądało w praktyce w stoku i po moim działaniu możesz zobaczyć tutaj: 37/2021 | Serwis ASG BOX

Mając 1500zł na sama replikę masz Specne z doprowadzeniem jej do staniu lub lepsza podstawę typu G&G z TR16/G2, E&L platinium, ICS’a i późniejsze doprowadzeni ich do stanu używalności :slight_smile:

Aaa… no i praktycznie wszystkie “nowe” Specny maja zjebane listwy popychacza które na starcie powodują nie osiowość dyszy i midcap issue.
Popychacz od SHS to 12zł, ale trzeba się dobrać do wnętrza :wink:

Jako posiadacz akurat jednej z replik od E&L na platformie M4, mogę z czystym sumieniem polecić je jako repliki w podobnym budżecie. Ja swoją kupiłem za ~1300zł dobre pare lat temu, a w środku nie zmieniałem nic poza okablowaniem pod akumulatory i jestem bardzo zadowolony z osiągów. Teraz te same repliki można wyrwać nawet poniżej tysiaka, także polecam pooglądać co tam znajdziesz od tej marki.
Jakbym miał kupować znów, to bym się pokusił chyba na coś takiego:

@KMovski mam takiego tylko “długiego” i po drobnym pogrzebaniu robi to:
https://fb.watch/56v5TeppPl/ :smiley:

No i wybór chyba zapadł, dzięki za dobre porady i raczej skusze się na E&L tylko właśnie tego dłuższego Replika karabinka ELAR MUR Custom Carbine (Platinum Version) - airsoft, asg, militaria i od razu mam pytanie jakie LiPo dobrać.
Do zestawu okulary Uvexy I-vo, maska i póki co chyba tyle :smiley:

Zapas magazynków!(ladownice, kamizelka/pasoszelki) Na jednym przecież nie będziesz latał :sweat_smile: jeśli chodzi o batke tylko 11.1

Ponieważ?
Mnóstwo ludzi zaczyna od latania na jednym hi-capie. Część na tym poprzestaje. A na etapie “jeden hi-cap” rozbudowane oporządzenie naprawdę nie jest konieczne. Jak się kolega wkręci i zechce wachlować magazynkami, to wtedy będzie kupował.
Bateria - od lat używam LiPo 7,4v. Nie daje takiej szybkostrzelności jak 11,1v, ale na moje potrzeby wystarcza. Tak, wiem, jestem dziwny.

Na tym etapie, ja bym sugerował raczej sensowny plecak. Tak, żeby można go było mieć cały czas na sobie, zamiast zostawiać w respie / gdzie bądź pod drzewem, i potem szukać go jak wiewiórka dziupli z orzechami zimą. Taki, żeby mieć przy sobie wszystkie niezbędne drobiazgi - na tym etapie, przede wszystkim wodę (lato idzie, odwodnienie to paskudna sprawa), zapasowe kulki, może jakąś przegryzkę, apteczkę, narzędzie.

Druga rzecz ważna - pokrowiec do transportu repliki, żeby się z giwerą między ludźmi nie plątać. Tak naprawdę to może być cokolwiek - kolega w początkach swojej airsoftowej kariery zawijał AUGa w zapasowe spodnie. Fajnie, jak po wyjęciu repliki pokrowiec da się zwinąć i schować do plecaka - odpada problem szukania, pod którym drzewem został. I czy ktoś go w międzyczasie nie buchnął (tak, były takie przypadki). Z tym, że im pokrowiec bardziej wybajerzony - ty trudniej go sensownie schować. Dlatego od paru lat używam po prostu worka (w różnych wariantach).

Spokojnie, o magazynkach nie zapomniałem. Dobrałem 5 sztuk mid-capów s-mag od Specny bo były w dobrej cenie. Jeżeli chodzi o jakieś ładownice/kamizelki/pas/szelki to coś tam mam aczkolwiek w czarnym kolorze :wink: Mam nadzieję że replika w miarę szybko przyjdzie i może w niedzielę się pojawię :mrgreen:

Jakbym miał kupować znów, to bym się pokusił chyba na coś takiego:
https://gunfire.com/pl/products/replika … 09804.html
@KMovski mam takiego tylko “długiego” i po drobnym pogrzebaniu robi to:

E-Mka od E&L jest The Best . Koniec i kropka.

Hej,

jestem tu zupełnie nowy, podobnie jak w temacie ASG. Nie ukrywam, że śledziłem wątek i zastanawiam się, czemu nikomu przez myśl nawet nie przeszło coś od Arcturusa - na przykład to: https://www.taiwangun.com/pl/karabin-szturmowy-aeg/mk16-saber-at-ar11-arcturus?from=listing&campaign-id=14&q=arcturus&utm_source=forum&utm_medium=comment&utm_campaign=cs

Przy okazji jakie macie opinie o tym sklepie z linku? Z tego co przeglądałem forum to raczej rzadko pojawiają się tutaj linki do Taiwanguna. Zanim zacznę się zastanawiać nad pierwszą repliką, to chciałbym wiedzieć w którym sklepie szukać :slight_smile:

Nie wiem jak teraz wyglada emka od Arcturusa,kiedys chcialem zakupic Ak-12 czytałem opinie ludzi na różnych forach i wychodziło z nich że mki robia takie sobie.Dodam że było to jakiś czas temu i może cos poprawili