SA H11

Siemano, posiadam SA-H11, fajnie elegancko na stronie w opisie szybka wymiana sprezyny, to samo potwierdza pudelko z jebitnym napisame “saec system” w wersji enter&convert. Jak to ja lubie se pogrzebac, chociaz mialo by mi sie to w uzytku nie przydac. Zgodnie zaleceniami kolba, “tuleja z dystanserem” (pewnie jakos sie to nazywa) wyjeta, ukazuje sie w tunelu miejsce na plaski srubokret no i za uja nie wychodzi. Pogodzilem sie z tym, az do dzis kiedy wymienialem magiczny plastikowy element od raczki przeladowania, ktory to postanowil peknac na ostatniej strzelance, wpadlem na pomysl obejrzenia, jak wyglada gearbox w srodku i tu moje zdziwienie sprezyna elegancko wyszla. Sprawdzam jeszcze raz to miejsce w ktorym rzekomo powinna przejsc w tym calym systemie, a tutaj nadlewka, ktora skutecznie uniemozliwia wyjscie sprezynie (w zalaczniku zdjecia). Moze tak powinno byc, kto to wie…



Swoja droga replika zamowiona na militariach, a na gearboxie plomba gunfire i do tego zerwana?

GF jest dystrybutorem, a militaria.pl bierze od nich towar i sprzedaje dalej, więc prlomba nie dziwi. To że jest pęknięta … kupowałeś w militariach, ciesz się że to tylko pęknięta plomba, a nie przysłali Ci wersji sprężynowej zamisat AEG! Jesteś szczęściarzem :smiley: (true story, tak było nie zmyślam).

Co do pierwszego postu - o ile się nie mylę w nomenklaturze SA SAEC enter&convert oznacza jedynie wyciąganie sprężyny z GB poprze “tył”, ale nie definiuje to, ze body pozwoli CI taką sprężynę wyciągnąć przez lower bez wyciągania GB z body :stuck_out_tongue:
Ale SA H11 to dość nowa konstrukcja i powinna miec ową opcje - przyjrzyj sie lowerowi czy w Militaria nie podmienili go na chama, bo znając ich poziom (pożal się boże serwisu…) to wszystko jest możliwe :stuck_out_tongue:

A jeśli to rzeczywiście nadlewka to dremelek i jazda … :wink:

Ciekawa historia musi sie za tym kryc^^
Teoretycznie wszelkie znaki na pudle czy instrukcji zachwalaja, ze w przeciagu 30sekund wyjme sprezyne… wlasnie metoda przez kolbe i caly ten system jest funkcjonalny procz wlasnie tej “nadlewki”, ktora blokuje mozliwosc wyjecia, ale tak jak mowisz sam sie przebije.
Co do podmianki oznaczenia wskazuja na wersje H11.
No nic wychodzi, ze moje szczescie zaserwowalo mi kolejnego uja w dupe.