Rozeznanie rynku pod kątem emek.

Cześć :slight_smile:,

Nie będąc w temacie asg przez 4 lata, na tą chwilę, nie jestem ani trochę zorientowany jakie firmy wiodą prym, wśród replik asg. Przeglądając oferty sklepów, pojawiło się sporo nowych firm, przez lata mojej nieobecności i nie wiem, co jest warte uwagi. Prosiłbym was o pomoc, w doborze repliki z rodziny emek, solidnej firmy, w widełkach cenowych od 1000 zł, do 2000 zł. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Idąć w “TopTier”: VFC, ICS, Krytak - wydasz na nie lekko 1500zł, ale z założenia nie ma przy nich zbytnio co grzebać (jak działa nieruszaj)
E&L Elmur w wersji Platinium (9mm łożyska, silnik HT w stoku)
G&G Seria TR16 na GB G2 to też kozak w stoku, ma układ sterowania i bajery pokroju wykrywania braku/pustego maga .

NO i jest cała masa firm które maja spoko body, ale GB na starcie do śmieci :wink:

Vfc to raczej tylko z gb Avalon.

Właśnie o repliki z serii “Dopóki działa, nie rozkręcaj” mi chodzi :slight_smile:. Jak wygląda sytuacja z jakością następujących firm: G&P, Tokyo Marui?, w dalszym ciągu trzymają poziom jak 4 lata temu?. Kiedyś pamiętam, że zbierały naprawdę solidne pochwały, lecz nigdy nie miałem przyjemności testu w/w replik.

Osobiście nie trudziłbym się z szukaniem… G&P zostało sto lat za murzynami w wielu kwestiach, a japończyki wariatki z kolei wymyślają aktualnie koło na nowo tworząc platformę NexGen.

Spoko. Poczytam o replikach z firm, które podałeś “VFC, ICS, Krytak” i coś na pewno w niedalekiej przyszłości zakupię :wink:. Z racji zawieszenia spotkań mam sporo czasu, żeby ogarnąć sobie na spokojnie, co warto kupić. Może znajdzie się jeszcze parę osób, które będą chciały podzielić się doświadczeniem z ich replikami :slight_smile: Dzięki Panowie za odpowiedzi :wink:

jeśli myslisz o Marui i nasze warunki to bez tuningu nie będziesz zbytnio zadowolony, zbyt mała moc ( nie przestrzeliwanie przez liscie, krzaki itp mocno denerwuje), zasięg mimo ze to marui to w porównaniu do tuningowanych (np. specny ) mocno kuleje. a aby miało to faktyczny sens na nasze warunki dolicz 1,5k zł na tuning.

Dokładnie to co Czaja napisał. Dodatkowo, zapis Gawrona że Tworzą nowe modele, to jest wszystko to samo co było w SOPMOD naście lat temu, tylko w innym body. Nic tutaj się nie zmieniło.

Fakt faktem feeling repliki i te pyknięcie powoduje uśmiech na twarzy. Mając 2k, rozglądał bym się nad krytaciem, jakiś czas temu było dużo filmików na YT, i amerykańce spuszczali się na reddicie o tej replice, “Best out of box”. Warto poszukać jeszcze informacji, niektóre modele miały problemy z pękającym dolnym body, mimo wszystko jest już dużo zamiennych części, kompletnych body itp.

Myślę o replice, która będzie spoko na start i nie będzie się sypała w rękach jak P&J, którą niestety mam. Skoro tak jest jak piszesz, to może kiedyś pomyślę o Marui, jak będę miał już replikę na “teraz”.

Myśląc o Marui bardziej kierowałem się dawnymi opiniami na temat jakości w/w replik. To, że ma elektryczny blow-back to spoko, ale dla mnie to nie jest priorytet w wyborze repliki. Może kiedyś Marui, lecz na teraz coś, co będzie miało około 350 fps na start, bez rozbierania i wymiany praktycznie wszystkiego. Tak jak napisałeś Krytak, a także firmy jak ICS i G&P. Myślę, że jak przyceluje w jakąś replikę z tych firm, to będę zadowolony :slight_smile:

bierz ICS

Namieszałem sobie w głowie AK’czami, które mi się niesamowicie podobają. Szczególnie obudowane szynami RIS. Mocne gearboxy V3, moc na starcie. Emkę już mam i tak sobie kminie, czy może nie wskoczyć w ak. Ale temat ten poruszę w innym poście :slight_smile:

Dziękuję wszystkim za pomoc w doborze emki, lecz skłaniam się w stronę AK. Mimo wszystko w przyszłości, gdy zdecyduje się na wybór emki, z pewnością będzie on o wiele łatwiejszy, dzięki wam.