M4A1 Wypadający magazynek

Mam pytanie do wielkich głów z doświadczeniem w asg.
Mam M4A1. Kurzył się trochę czasu i postanowiłem wrócić. Przeszedł przegląd, smarowanie, nowa bateria. Nie chciał się trzymać magazynek. Okazało się, zwalniacz magazynka pękł. Kupiłem nowy, trochę trzeba było dopasować. Magazynek się trzyma.
Wyszedłem sprawdzić wszystko na zewnątrz i okazuje się, że po 3,4 strzałach magazynek lekko się wysuwa. Przy auto po 2 już strzałach.
Pytania takie:

  1. Czy ktoś miał już taki przypadek i jak sobie poradził?
  2. Spiłować jeszcze trochę zwalniacz maga lub magi obkleić, aby się trzymały?
  3. Zainwestować w nowy sprzęt może?
    Będę wdzięczny za rady wszelkiej maści, ponieważ jak już ruszą strzelanki, chciałbym się pojawić i pobiegać.

Wiesz, żaden ze mnie rusznikarz, ale to brzmi jakby właśnie magazynek się nie trzymał.

Jesteś pewien, że zatrzaskuje się poprawnie w gnieździe?
Jeśli nie - to może faktycznie trzeba podpiłować.
Jeśli tak - to sprężyna dociskająca zatrzask jest do kitu.

Proponuję eksperyment: włóż magazynek do gniazda, posłuchaj, czy zaczep zaskoczył. Po czym spróbuj wyciągnąć magazynek bez wciskania zwalniacza.
Jeśli Ci się uda - znaczy nie zatrzaskuje się prawidłowo.
Jeśli nie - obstawiam sprężynę zatrzasku magazynka (jest za słaba i luzuje się pod wpływem wstrząsów przy strzelaniu).

Errhile, Dzięki. Wkładam magazynek, zaczep zaskakuje, trzyma się. Postrzelam, wysuwa się ale nie wypada. Spróbuję ze sprężyną i lekko jeszcze podpiłuję gdzie trzeba. Najwyżej zamówię jeszcze jeden nowy zwalniacz. :wink:

Sprawdź na innych magazynkach aby wykluczyc czy to mag czy replika.

Albo podklej maga tasma z tylu i tyle :wink:

Szczepan, właśnie. Sprawdziłem tylko jeden magazynek. A jeszcze kilka. Dzięki :smiley:

Jeśli zacząłeś temat od dopasowywania i piłowania na starcie to mleko już się rozlało :stuck_out_tongue:
Zaczep to prosty mechanizm i masz trzy punkty błędu:

  1. Za krótki “dynks” od wchodzenia w oczko w magu.
  2. Dynks w złym miejscu (przesunięty w bok najczęściej)
  3. Za słaba sprężyna naciągająca zatrzask.

Plus alternatywnie sprawdź czy w komorze magazynka nie zostały Ci jakiej elementy (kable itd.), replika na tych 2-3 pierwszych strzałach działa normalnie?

Gawron89, nie pasował zatrzask na początku, dlatego musiałem lekko podpiłować :stuck_out_tongue:
Kabli brak, strzela normalnie na pierwszych strzałach i pluje kulkami.

To idąc dalej pozostają tylko 3 punkty o których pisałem :stuck_out_tongue: