Pierwsza replika

Witam, chciałem się dowiedzieć jakiej firmy robią dobre emki :smiley: mój budżet na pierwszą replikę to max 800 zł wcześniej miałem na oku cyme cm076c

Bardzo mi się podoba z wyglądu oczywiście z AK też możecie mi polecić.
Replika ma być do strzelanek w lesie jaką ostatnio brałem udział w ostatnią niedzielę :grin:

Pozdrawiam Maniek

Ogarnij ten temat.

Wiem że tam budżet jest większy, ale tutaj zostaną polecone te same firmy.
Moim zdaniem, proponuję specne. Droga nie jest, po jakimś czasie wrzucisz na serwis, mały tuning i będziesz się bawił tak samo jak z innymi replikami.

Też dopiero zacząłem. Tak jak Diabeł napisał i jak w moim wątku z przed dwóch tygodni: Specna (do wyboru do koloru w budżecie około 800zł) lub CYMA CM048. Ten AKacz, który wrzuciłeś powinien dać spokojnie radę na początek. A za jakiś czas jak pozbierasz pieniądze wrzucisz na serwis i ulepszysz.

Po zakupach z duzymi rabatami na Gunfire zaczynam sie bac kupowac repliki przecenione na 40 %.
Zazwyczaj mają jakąś ukrytą wadę …

Kocur, zwróć uwagę jaka jest ilość sztuk na magazynie. Wątpię aby wszystkie były trefne.

Zawsze masz możliwość zwrotu, gf zwraca na swój koszt.

Tu masz co nieco na temat tej CYMY:

Ktoś kto sie zna wyłapie te ukryte wady, ktoś świeży niekoniecznie :wink:

Nie no, już nie przesadzajcie. Wszędzie się trafi słaby towar.

Moja propozycja dla autora tematu. Nie kupuj nic, bo może mieć wady ukryte…

Koleś prosi o propozycję a wy kręcicie temat jak filozof frytki w McDonaldzie.

W tym budżecie Specny są całkiem ok zwłaszcza jak się nie raz dobra promocja trafi. Ich plus to szybka wymiana sprężyny więc jak się jakimś dziwnym cudem trafi rozgrywka CQB nie trzeba kupować drugiej repliki od razu :wink:

Robiąc “Ciach temat” - kup ‘kałacha’ jak Ci się podoba, ta seria CYMY jest w miarę niezajebywalna i posłuży. Każdą replikę trzeba grzebnąć i każda replika może mieć wady.
Ale bądźmy szczerzy - nawet jak przyjdzie idealna to po 5 strzelankach coś się poluzuje, ułamie, rozreguluje i nawet nie przyłożysz do tego uwagi…

Wielkie dzięki za odzew z waszej strony! :smiley: Więc podjąłem decyzję na emkę na początek :sunglasses: . Jeszcze mam pytanie, czy mozecie mi coś powiedzieć na temat strony taiwangun? Bo z tego co zauwazylem gunfire ma wiecej marek replik niż taiwanie? :unamused:

Edit:
A jeszcze jedno, jak jest z emkami z cymy?

Sklepów z top wyszukiwania google nie musisz się bać, ale Kilku głównych graczy w PL to: Gunfire, Taiwangun, Specshop, zbrojowania - są głównymi importerami.

Wystrzegaj się Militaria.pl - nie mają pojęcia o ASG. No chyba że chcesz kupić coś co mają na wyłączność ( Scorpion evo itd.)
i Azteko (sprawdzaj czas dostawy pod produktem).


M4 od cymy to średni pomysł. Działają i strzelają, ale od dawna ciągnie się za nimi zła opinia. Producent nie przykładał zbytnio uwagi do tej rodziny replik i został daleko za konkurencją.

Na oku mam te repliki:
https://www.taiwangun.com/elektryczne/m4-striker-m-lok-cqb-ultra-grade-ii-black-king-arms?from=listing&campaign-id=19

zawsze mogę z 800 zl dorzucić 2 stówki :slight_smile:
i czy można prosić jakie są rekomendowane marki repliki oprócz Specna Arms (nie wiem jak KA)?

Jeśli już masz do wywalenia 800-100zł to rzuć jeszcze okiem na:

Podrzucam jako alternatywy, bo w głównerz mierze to rzecz gustu.

@Maniek92, za 1000zł mogę Ci puścić mojego ELAR z optyką ACOG. Kupiłem go kiedyś, by namówić moją dziewczynę do biegania ze mną po lesie, ale nie spodobało jej się i leży tak od nowości w kartonie. Wydałem na całość ok. 1600zł.

CYMY SA NIE DO ZAJEBANIA POLECAM!!!

@Gawron89 Welkie dzięki za propozycje.
@KMovsky dziękuję bardzo za ofertę, ale kupię coś pode mnie co będzie mi odpowiadało i samemu będę modyfikował :slight_smile:
@Robson dużo o tym słyszałem, kiedyś napewno kupię coś od cymy, ale narazie zacznę przygodę od specna arms ^^

Oto replika którą wybrałem: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-a29-m-one-tm-chaos-bronze-edition-1152223875.html

Tylko problem w tym jest, ze jest bez zestawu akumalatora i ladowarki, czy możecie mi doradzić jaką brać do tej giwerki? Będę bardzo wdzięczny :smiley:

ładowarka do lipo: Mikroprocesorowa ładowarka Wave™ Charger - airsoft, asg, militaria

bateria lipo: Akumulator LiPo 11,1V 1200mAh 15/30C T-connect (DEANS) - airsoft, asg, militaria

nie wiem tylko czy bateria 11,1V nie rozjedzie Ci tych “wzmocnionych stalowych zębatek” od cymy, dlatego proszę o komentarz jakiegoś posiadacza cymy czy te zębatki serio dają radę. Jeśli nie, to zmień baterię na jakąkolwiek mieszczącą się w kolbie lipo 7,4V.

11.1 Nie rozjedzie zębatek, ale lipo które wrzucił @KMovski ma tylko 15/30c, IMO jeśli masz już coś kupić to raczej 25/50C żeby mieć zapas wydajności prądowej :wink: