Powrót do ASG - prośba o opinie

Czcigodni,

po paru latach przerwy postanowiłem wrócić do Airsoftu. Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze repliki. Najważniejszą cechą jest dla mnie to, żeby replika po wyjęciu z pudełka posłużyła bez zbędnych modyfikacji przez paręnaście/parędziesiąt strzelanek oraz żebym mógł w ogóle w nich uczestniczyć (prędkość wylotowa/limity w ZS). Podejrzewam, że tak jak wielu męczy mnie dylemat dotyczący wyboru rodziny repliki (tak jest, pomiędzy AK a AR/M), jednakże są to sprawy bardziej sercowe - na pierwszym miejscu stoi rozsądek :wink:. Będę Wam ogromnie wdzięczny za wszelkie opinie bądź inne niż przedstawione poniżej propozycje (budżet max. 1800). Dodam tylko, że przeglądałem opinie i prezentacje tych replik, ale im więcej ich oglądam tym bardziej nie wiem na co się zdecydować. Dlatego też chciałbym zaczerpnąć opinie z jak największej ilości źródeł.

AK - interesują mnie wersje taktyczne

AR/M

Z góry dziękuję!

Teoretycznie najsłabiej ocenianym wyborem będzie G&G.
LTC robi dobre zewnętrznie repliki - nie wiem jak w gearboxie ale nie musisz raczej nic wymieniac.
RK GG ma praktycznie stuningowany gearbox - do tego jest to V3 więc nie do zajechania.
Nie wiem jak z jakością FCU - ale ogólnie wygląda solidnie.

Avalona od VFC sam mam ale już po przeróbkach.
Orginalnie strzela fajnie ale mało miejsca na baterie i w kolbe wchodzą tylko specjalne pakiety więc nie wciśniesz tanich i mega mocnych modelarskich. (ale kazda z tych replik ma malo miejsca na batke).
Mosfet ma w standardzie i wzmocnione czesci, całkiem dobrą preckę. Nic nie musisz wymieniać.
Chcesz więcej fps - zmieniasz springa. Ale wymiana sprężyny wygmaga wyjęcia gearboxa z body więc nie jest to takie instant na strzelance.

Krytack jest opiniowany bardzo dobrze. Moze nie najszybszy rof ale solidne czesci ciężkie do zajechania.

Predator od GG porównywalny z rk - tylko gearbox v2 bardziej delikatny jest.

Ogólnie co byś z tego nie kupił raczej się nie zawiedziesz.

Dziękuję za odpowiedź. Chyba mimo wszystko skuszę się na RK od G&G.

@Pioter robiłem jakiś czas temu podobnego AK od G&G - w sumie w środku nie ma się czego czepiać, replika po roku czy dwóch używania w środku byłą w nienagannym stanie :wink:

Parafrazując Kocura - w tej cenie na żadnej replice się nie zawiedziesz, choć każda z tych replik może mieć drobne wady specyficzne dla producenta (ale z tym zawsze musisz się liczyć).