TOKYO MARUI - KSG

Nie wiem, jak Wy - ja MUSZĘ to mieć!

Coś pięknego na CQB :slight_smile:

Kto po obejrzeniu tego…

…nie uważa, że to wspaniały wynalazek - niech pierwszy rzuci kamień.

Fajne zapewne kosztuje z 2tyś :slight_smile:

Nie ma jeszcze w sprzedaży…
…ale preorder bezpośrednio u japońskiego dealera daje przy dzisiejszym kursie jena około 1200 zł.
Jak na tak fajną zabawkę od TM to nie jest wygórowana kwota.

pistolety od TM są za 700-800 wiec za KSG 1200 to fajna cena

Plus przesyłka, plus cło, plus podatek.

Tak, strzelba tego typu jest piękna w CQB. Ale przy ilości terenów do CQB które u nas mamy to jak dla mnie przerost formy nad treścią. :frowning: Niestety :frowning:.

Niestety to śmieszne strzelby na GG nie mają sensu… już lepiej sprężynowego G&P kupić (ten GG brzmi i działa jak sprężyna). Nigdy nie będe zwolennikiem strzelb w CQB, ale jak ktoś lubi moderny to why not

pewnie nie ma to jak porządna emeczka do CQB :smiley:

Emkę już mam do CQB. I to na pełnym wypasie.
Ale wchodzenie do pomieszczenia z shotgunem ma niepowtarzalny klimat. Seria z emki to nie to samo…

Niestety strzelany w ASG to tylko do reko albo na ściane

Miałem gazową strzelbę (chiński klon bodajże Marushina, Mossberg 500) i w pomieszczeniach to faktycznie była maszyna śmierci i zniszczenia. Jedna lufa, 5 kulek na strzał, sama frajda.

Ale z braku hopa co bym nie robił, zasięg wynosił 30m maksymalnie - i to lobem. W lesie po prostu nie miało to najmniejszego sensu. A za mało mieliśmy gier w CQB (tak naprawdę funkcjonowało tylko Dąbie) żeby miało sens trzymać zabawkę tylko po to.
Chiński klon Marujowskiej sprężynowej Benelli M3 miał podobny zasięg, choć oczywiście mniej mocy, i był w sumie mniej poręczny. A także mniej trwały, jak pokazała praktyka.
Tutaj, cóż. Może magiczny hop-up Tokio Marui daje zabawce zasięg, jak trzeba - podobno oryginalne M3 od Marui po tuningu dorównywały zasięgiem normalnym AEGom. Więc - kto wie…

KSG nie ma hopa.

Nie ma hopa, ale wali po 3 lub po 6 kulek na strzał. Można wybrać ile ma lecieć za jednym strzałem.
Odległość wiadomo nieduża, ale w palnej broni, ze śrutu też się nie wali na duże odległości.

gdyby to miało huk to bym pierwzy kupił :stuck_out_tongue:

No to dla mnie replika jest skreślona, niestety.

Kurde, a w AA-12 dali HU, choć tez konstrukcja 3-lufowa. I to indywidualnie regulowany do każdej lufy… ale 2,5 kafla to ja na replikę nie wydam.

Choć u japońskiego dystrybutora napisali, że ma podwójnego hopa. Cokolwiek to oznacza.

Masz rację Bober, hop up faktycznie jest, ale bez możliwości regulacji. Sugerowałem się słowami recenzenta, a ten rozminął się rzeczywistością.

Mniejsza z KSG, zobaczcie na to:

To dopiero jest WOW!

…no…
…ma swoje ograniczenia…
…max 8,4 V i ROF tylko 10 RPS…
…ale ma 3 lufy, więc wypluwa 30 kulek na sekundę :slight_smile:
Na CQB to aż nadto.
Poza tym Tokyo Marui, więc pewnie szał w jakości wykonania.

Założę się, że tuning jest możliwy bez jakichś większych problemów.