Podziękowania

seria scenariuszy Call to Arms
Awatar użytkownika
Mivak
Kontakt:

Re: Podziękowania

Post autor: Mivak » 13 września 2014, 23:29

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz że wykonywaliście zadania sumiennie. Dzięki temu scenariusz wypalił i na pewno namówimy Heroda by kontynuował historie. Gdyby nie on nie było by nas dzisiaj. Więc Szczególne podziękowania dla niego. Świetnie się bawiłem mimo że strzelania nie było za dużo. Ale na tym polegają tego typu scenariusze.
Dzięki miłej fotoreporterce za tyle fotek. My ASGeje lubimy foty :D
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.) Obrazek http://www.bros.pl/

Awatar użytkownika
Piorun975
Kontakt:

Post autor: Piorun975 » 13 września 2014, 23:30

Podziękowania dla fotoreportera!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Herod
Kontakt:

Post autor: Herod » 14 września 2014, 1:02

To i ja się dorzucę, bo i jest o czym pisać.

Serdecznie dziękuję za wszystkie miłe słowa, bardzo cieszę się, że scenariusz się podobał. Przyznaję, że przygotowanie tego scenariusza kosztowało mnie dużo pracy, lecz nie w tym rzecz. Przygotowując rozgrywkę miałem poważne chwile zwątpienia - nie wiedziałem, czy scenariusz chwyci, nie wiedziałem, czy gracze załapią temat, nie wiedziałem czy wymyślone przeze mnie misje wywołają jakiekolwiek zainteresowanie. Bałem się, że potraktujecie ten sobotni dzień jak zwykłą szeregową strzelankę i po prostu nie chciałem Was rozczarować szumnymi zapowiedziami. W całym tym ferworze - ostatnie zadania zakopywaliśmy na pół godziny przed rozejściem się do baz - zapomniałem o tym, że to nie gra stanowi o rozgrywce, lecz gracze.

Moim pierwszym pozytywnym rozczarowaniem był fakt, że tak wielu ludzi zapisało się na scenariusz - konkretnie 57 osób. Nie spodziewałem się takiego zainteresowania. Pojawiły się 42 osoby, co uważam za - zważywszy na pierwszy taki scenariusz w historii - naprawdę dobry wynik. Mam nadzieję, że nikt nie czuje się urażony faktem, iż w zgłoszeniach nakazaliśmy podać imię i nazwisko. W moim odczuciu nie jest to nic nienaturalnego, wręcz przeciwnie, miałem okazję poznać wiele nowych twarzy z imienia i nazwiska - po prostu przestajemy być sobie obcy. Dodam, iż jest to zabieg celowy - Call To Arms nie jest tylko scenariuszem. To nowy system gry, kładący nacisk na zgranie w zespole oraz przemyślane posunięcia na polu walki. Po dzisiejszym dniu mam nadzieję, że stanie się on swoistym sztandarem naszego forum. Jeszcze przed rozpoczęciem prac nad drugą edycją otrzymacie dowód na tę okoliczność - cierpliwości :)

Drugim, jeszcze bardziej pozytywnym rozczarowaniem było odkrycie z jaka zapalczywością obie strony zbudowały swoje fortyfikacje. Zanim udałem się do obozowisk obu drużyn trochę czasu upłynęło mi na rozlokowywaniu jednego z zadań specjalnych. Kiedy jednak dotarłem do mojej bazy - znieruchomiałem. Byłem niemal pewien, że nie będzie Wam się chciało kopać ani tym bardziej ustawiać śmierdzących (wybaczcie) worków jutowych na barykadach. Patrząc na konstrukcję baz obu stron mogę powiedzieć tylko jedno - wielki kurwa szacun. Odwaliliście kawał znakomitej roboty. Jestem pełen podziwu dla Waszego zaangażowania i pracy, gdyż obie bazy okazały się w rezultacie nie do zdobycia. Fenomenalna sprawa - zwłaszcza jeżeli zwrócicie uwagę na fakt, iż te umocnienia pozostaną na Bastogne już na długi czas, wzbogacając nasze zwykłe niedzielne rozgrywki.

To, co napisałem wyżej jest jednak niczym w porównaniu z moim największym dzisiejszym zaskoczeniem. Jeszcze nigdy nie uczestniczyłem w takiej rozgrywce jak dzisiejsza, bowiem wszyscy - dosłownie WSZYSCY - gracze byli bez zarzutu. Wszyscy znali zarówno fabułę, jak i regulamin rozgrywki. Wszyscy przestrzegali zarówno regulaminu scenariusza, jak też regulaminu forum taktycznyszczecin.pl. Każdy z graczy dysponował czerwoną szmatą, każdy załadował też do swoich magazynków tyle amunicji, ile było przewidziane. Musimy jeszcze popracować nad pozwoleniami dla osób niepełnoletnich, lecz da się to ogarnąć. Żaden z obecnych na miejscu rozgrywki Sędziów nie był ani razu zmuszony do interwencji w jakiejkolwiek sprawie, nie było przypadków terminatorstwa ani innych wykroczeń. Powiem tak: strzelam z Wami łącznie ponad dwa lata i ani razu - ANI RAZU - nie zdarzyła mi się rozgrywka, w której jakiś sędzia nie musiał prostować poczynań graczy... aż do dziś. Jestem pod olbrzymim wrażeniem Waszej kultury gry i dziękuję Wam serdecznie za przyłożenie wagi do słów, które padły na odprawie. Choćbym miał przekopać całe Bastogne saperką - dla takich graczy jak dzisiejsi naprawdę warto!

Myślę, iż wszyscy jesteśmy zgodni co do jednego - druga edycja Call To Arms powstanie. Proszę w związku z tym, byście zamieszczali również swoje negatywne uwagi oraz propozycje, dzięki nim udoskonalimy zarówno system Call To Arms, jak też poszczególne przyszłe rozgrywki. Jeszcze raz serdecznie dziękuję dzisiejszym drużynom oraz ich dowódcom - nie widziałem dzisiaj ani jednego słabiaka Panowie i Panie :) Ogarnęliście temat po prostu po mistrzowsku.

Chylę czoła.
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD

Awatar użytkownika
Piorun975
Kontakt:

Post autor: Piorun975 » 14 września 2014, 13:55

Nie po to płaciło się 10 zł żeby się zmyć przed 15, ********** na respie lub w bazie.

Do minusów można zaliczyć zbyt mało zadań w których mógł wziąć udział dowódca (w terenie), mała różnorodność zadań (można byłoby dać zadanie "Pojmać gracza drużyny przeciwnej" żeby drużyna przeciwna albo go "wykupiła" za walutę w grze albo odbiła), można by spróbować załatwić pozwolenie na piro z odpowiednim ograniczeniem dla graczy (np 2 granaty na gracza lub funkcję jak medyk o nazwie "Saper/EOD".
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Seba
Kontakt:

Post autor: Seba » 14 września 2014, 18:55

Trochę późno ale jest :) Dzięki za mega scenariusz i podziękowania dla organizatorów :)

zuku
Kontakt:

Post autor: zuku » 14 września 2014, 21:58

Również chciałbym podziękować organizatorom za tak wspaniałą zabawę w tak mocno ograniczonych funduszach:)
Natomiast wszystkim graczom za wspaniały klimat podczas scenariusza.
Ustosunkowując się do słów HEROD-a
Fajnie było by więcej i mocno zróżnicowanych zadań.
Dorzucenie zadań wymagających kontaktów ogniowych:
-Trzy kopalnie wspólne dla obu drużyn, lepiej punktowane(punkty,amo,informacje wrogie), ale nie tylko odkryć ale i utrzymać np 10-20 min i tu w grę wchodzą zegary z BF jedna drużyna ma 10 min na utrzymanie druga ma 10 na rabunek kopalni ta która utrzyma swój czas zgarnia fanty.
-Wprowadzenie rang zawodników, i możliwość również uprowadzenia przeciwnika punktowana różnie w zależności jak wysokiego rangą przeciwnika zgarniemy.
-zwiększenia samodzielności oddziałów, aby informacji z wywiadu nie zawsze wskazywały na paczkę, a nieraz na kolejne informacje możliwe do rozszyfrowania tylko na miejscu. np paczka jest 30 kroków na wschód oznaczona drewnianym znakiem. Z takiej informacji w sztabie niewiele się dowiemy, natomiast na miejscu zwiększa samodzielność oddziału.

No i kończąc tą wypowiedz już deklaruje że na kontynuacji Scenariusza się pojawię:)

Awatar użytkownika
Herod
Kontakt:

Post autor: Herod » 14 września 2014, 23:39

Tak tylko na szybko wtrącę co do rang zawodników - już nad tym pracuję.
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD

Awatar użytkownika
Włodzimierz
Kontakt:

Post autor: Włodzimierz » 15 września 2014, 21:09

Tak dla przypomnienia, co się działo z naszym jeńcem :D

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KMovsky
Kontakt:

Post autor: KMovsky » 15 września 2014, 21:20

Swoją drogą, te żółto-czarne rękawiczki wprowadzały dużo zamieszania na polu walki =)

Awatar użytkownika
PATRON
Kontakt:

Post autor: PATRON » 15 września 2014, 22:08

I ten pojedynek na pistole na koniec link do YT - https://www.youtube.com/watch?v=CZ1P6ZMtiXc
Poland Aggressive Tactical Reserve of National

ODPOWIEDZ

Wróć do „Call to Arms 2014”