Pytania

seria scenariuszy Call to Arms
Awatar użytkownika
PATRON
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: PATRON » 11 września 2014, 17:17

:cry: a już widziałem Wookiego z WAGĄ z poprzedniej epoki na plecach
Poland Aggressive Tactical Reserve of National

Awatar użytkownika
Chomik
Kontakt:

Post autor: Chomik » 11 września 2014, 17:19

Mam pytanie co do limitów kulek i podziałów broni ze względu na fps, o ile logiczna jest dla mnie kwestia snajpera, o tyle strzelcy i szturmowcy mam wątpliwości i jeśli można to bym prosił aby ktoś napisał do 350 fps x kulek , 350 - 450 fps y kulek ... Uniknę dzięki temu stresu i przeliczania kulek, a może i komuś innemu się to przyda ;)
Z góry dzięki i sorki za kłopot ;)

Awatar użytkownika
Herod
Kontakt:

Post autor: Herod » 11 września 2014, 17:48

Pomyliły Ci się dwie kwestie.

Wszystkie repliki broni szturmowej (pistolety maszynowe, karabiny szturmowe, karabiny wsparcia) mogą mieć max. 450 fps. Nie zostaną dopuszczone do gry repliki wymienionych typów broni, które będą miały powyżej 450 fps (z lekkimi odchyłami, chronograf nie podaje zawsze tych samych wartości).

Wszystkie repliki karabinów wyborowych (snajperskich) mogą mieć max. 600 fps. Nie zostaną dopuszczone do gry repliki wymienionych typów broni, które będą miały powyżej 600 fps ani też repliki broni szturmowej (co do typów patrz u góry), bez względu na to jak mocno ktoś będzie wciskał, że to jednak snajperka. Gramy replikami według ich przeznaczenia, AK47 udający że jest snajperką NIE PRZEJDZIE!

To jest podział według mocy osiąganej przez repliki - z tą różnicą, że jeżeli Twoja replika ma przez przypadek max. 350 fps, to możesz używać jej również w konfrontacji na bliskie odległości (kwestia ocenna - umówmy się ok 10 - 12 m).

Inaczej sprawa ma się z przydziałem amunicji.

Bez względu na to ile masz fps w replice - jeżeli jest to pistolet maszynowy lub karabin, wówczas możesz mieć przy sobie na starcie max. 500 szt kulek. Liczba ta dotyczy OGÓŁU posiadanej przez gracza amunicji, w tym tej w pistolecie.

Bez względu na to ile masz fps w replice - jeżeli jest to karabin wsparcia, wówczas możesz mieć przy sobie max. 1000 szt kulek. Przyczyna? Te repliki działają w trybie auto, służą do "siania" ołowiem/kompozytem, zatem potrzebują go więcej, by spełniać swą rolę przy elektrycznie napędzanym magazynku. Liczba ta dotyczy OGÓŁU posiadanej przez gracza amunicji, w tym tej w pistolecie.

Bez względu na to ile masz fps w replice - jeżeli jest to karabin snajperski, wówczas możesz mieć przy sobie max. 250 szt. kulek. Snajperka nie służy do siania po krzakach, lecz do precyzyjnego eliminowania celów z dystansu. Aby to osiągnąć musi mieć określoną moc. Nie spotkałem się jeszcze ze snajperką, która by miała powiedzmy 400 fps, jednak jeżeli takową spotkam, to jej właściciel może posiadać 250 szt. kulek. Liczba ta dotyczy OGÓŁU posiadanej przez gracza amunicji, w tym tej w pistolecie.

Tak jak pisałem - gramy replikami według ich przeznaczenia.
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD

Awatar użytkownika
Chomik
Kontakt:

Post autor: Chomik » 11 września 2014, 17:56

Pięknie, jasno i klarownie. Wątpliwości rozwiane. Dziękować ślicznie

Awatar użytkownika
Herod
Kontakt:

Post autor: Herod » 11 września 2014, 18:01

Proszę uprzejmie :)
Nihil Verum Nisi Mors

Awatar użytkownika
Piorun975
Kontakt:

Post autor: Piorun975 » 11 września 2014, 22:47

Jakiej firmy będą kulki ?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Herod
Kontakt:

Post autor: Herod » 11 września 2014, 22:52

Dum Dum
Nihil Verum Nisi Mors

Awatar użytkownika
Wiewiór
Kontakt:

Post autor: Wiewiór » 12 września 2014, 9:07

Co do limitu amunicji, to jak wezmę na plecy dwa karabiny i snajperkę to dostanę 500 kulek?

Awatar użytkownika
WojaS
Kontakt:

Post autor: WojaS » 12 września 2014, 11:21

Limit amunicji jest na osobę, bez znaczenia ile replik sobie zawiesisz na plecach
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)

War. War never changes.

Awatar użytkownika
Piorun975
Kontakt:

Post autor: Piorun975 » 12 września 2014, 19:25

Jeszcze takie pytanie mi się nasuneło, pierwsze kulki dostajemy (np 500 dla szturumówek) ?
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Call to Arms 2014”