Gearbox do E&L ELAR MUR

Muszę wymienić pęknięty gearbox V2. w moim E&L. I nie wiem jaki kupić żeby pasował do korpusu. Mój ma taki kształt jak ten : https://jarmix-militaria.pl/kompletne-gb-i-szkielety-gb/retro-arms-szkielet-gb-v2-8mm-do-e-l?from=listing&campaign-id=19
Chodzi o tą wystającą tylną część gdzie wchodzi sprężyna. Chciałbym jednak kupić coś tańszego. Ale 99 % dostępnych na rynku ma taki kształt tylnej części jak ten : https://www.militaria.pl/specna_arms/wzmocniony_szkielet_gearboxa_v2_do_systemu_enter_convert_i_saec_spe-08-005536_g_p132203.xml
I teraz nie wiem czy taki gearbox nie będzie się gdzieś zapierał w tylnej części korpusu ? Czy tylko dostęp do prowadnicy sprężyny będzie trochę głębiej.
Może ktoś wie ? Albo może ktoś ma na “magazynie” taki gearbox żeby przymierzyć. Albo ewentualnie odsprzedać gdyby pasował.

Będzie się zapierał jeśli lower repliki ma przewężenie, ten sam problem jest w Arctrususach. Możesz spróbować dorwać GB z Arcturusa.
Specna ma modele z tym wcięciem (najnowszy wypust) ale są niedostępne …

Zostaje też opcja “wycięcia” fragmentu szkieletu, ale do czegokolwiek powyżej 350FPS bałbym się tergo robić :wink:

Masz na myśli to przewężenie jak zaznaczyłem na zdjęciu ? Czy jakieś przewężenie w środku z tyłu ?

Dokładnie to, niektóre Lowery prze “przewężenie” nie przyjmują tradycyjnych V2

Dzięki. To chyba będę musiał się wykosztować na tego retroarmsa.

Dokładnie ten :wink:

Tak. Rozważałem ten od Specny. Nawet chciałem kupić na Rekrut szkielet, bo cały gearbox mi nie potrzebny. Ale ktoś sprzątnął mi z przed nosa ostatnią sztukę. Wzmocniony szkielet gearboxa v.2 8mm z mikrostykiem kable tył – Rekrut ASG Shop
A nie mogę go znaleźć gdzie indziej. Ale dzięki za podpowiedzi.

To wstrzymaj się z zakupem. Strzelania aktualnie też nie ma, może będzie jakaś dostawa.

Ten szkielet był na gf, napisz do nich, czy i kiedy planują jakąś większą dostawę.

Przyjrzałem się dokładniej tym gearboxom Specna i Acturesa. I jednak chociaż teoretycznie pasują, to wymagały by trochę rzeźby. Głownie z tego powodu że mam w replice Perun Optical. A te mają te mikrostyki i tam parę rzeczy wygląda trochę inaczej w tym miejscu gearboxa. Mniejsza o szczegóły, bo pewnie mało kogo to interesuje. W każdy razie zdecydowałem się na ten gearbox Retro Arms do E&L Czekam na dostawę. I mam nadzieję że tu wszystko będzie Plug and Play. Nawiasem mówiąc kupiłem chyba ostatnią sztukę w Europie, bo szukałem wszędzie. Więc mogłem zostać z wydmuszką. A najfajniejsze w tym wszystkim to jest to, że replika pójdzie na sprzedaż. Bo już mam naciski od “wierchuszki” (moja pociecha), że on od przyszłego sezonu będzie biegał z kałasznikowem.
Ręce opadają. Portfel się kurczy :slight_smile:

Trzeba było od tego zacząć … :wink: W tym przypadku żaden z nich nie wpasuje się w Peruna. A aw retro możesz mieć rzeźbę ze sprężynkami (o ile tego nie poprawili):smiley:

Ale Twój portfel czy jego?:slight_smile:

Gearbox Retro Arms właśnie przyjechał. Na razie nie mogę wyjść z szoku jak zobaczyłem jakość i precyzję wykonania. Nigdy nie miałem CNC. Sprężynki wszystkie pasują jak w oryginalnym E&L. Wszystkie. to znaczy dwie. Od spustu i od blokady spustu. Od przerywacaz i od zrzutu sprężyny nie są potrzebne przy Perunie. Kupiłem do niego łożyska SHS 8 mm. I tu mam trochę wątpliwości bo dosyć łatwo się je wkłada. Nie wchodzą z tak dużym oporem jak 9 mm w oryginale. I nie wiem czy je wkleić na wszelki wypadek czy nie ?
Nic. Na razie biorę się za podkładkowanie.

SZkielet jest 8 czy 9 mm? :wink:

Szkielet według opisu i pomiarów ma otwory 8 mm. Są jakieś setki różnicy. Wygląda na to że te SHS-y nie są zbyt dokładnie wykonane.

W kwesti zgodniści w części ASG powiem tyle…

A same łożyska o ile nie mają mega luzy zabezpiecz klejem do gwintów lub alternatywnie dosłownie otarciem o cyjanoakryl (żeby nie pokleić kuleczek :wink: )

Mega luzów nie mają bo jak wkładałem na klej do gwintów, to już był problem z osadzeniem do oporu (kołnierza). Więc po osadzeniu pojechałem cyjanoakrylem wkoło kołnierza od wewnątrz gearboxa. Od wczoraj dobrze wyschło i trzyma jak diabli póki co. Teraz można normalnie wypodkładkować. Bo tak to była walka z wiatrakami.
Dzięki.

Przy okazji. Czy takie pęknięcie da się naprawić ? Jest jakiś sposób ? Czy ktoś to robi ? Czy do utylizacji :slight_smile:
Druga połówka jest cała i jakoś tak mi szkoda go.

Co najwyżej do CQBówki z m90 możesz to wrzucić po zaparciu komory Mlockiem - może nie będzie wahań FPS i trochę wytrzyma jeszcze.

Ogólnie śmietnik, łatanie znalu jest nieopłacalne szczególnie przy cenach zamienników :stuck_out_tongue:

jak masz takie zabawki pod ręka, to się da. jak nie, to szkoda zachodu :stuck_out_tongue:

No tak. Ale Mblok, czy jak to zwał. To w tym przypadku trochę druciarstwem pachnie. Myślałem o jakimś połączeniu tego do “kupy”. A jak o zamiennikach mowa to dzisiaj się pokazało takie coś za śmieszne pieniądze : Wzmocniony szkielet gearboxa v.2 z mikrostykiem (okablowanie na tył) - airsoft, asg, militaria
I gdyby wtedy był dostępny to pewnie bym go kupił. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Zapłaciłem 7 razy więcej, ale wiadomo jakość, żadnej rzeźby i śpię spokojnie.
Przy okazji. Jak by ktoś chciał się pobawić w Mbloki, czy coś tam. To oddam za 5 dyszek. Choćby ze względu na łożyska 9 mm. Sorki że nie piszę w komisie, ale mi się nie chce.