SA-C01 tuning

Witam, mam pełny stock popularnego cora, sprawa wygląda następująco… 300/400 zł na części, chyba, że jakieś cięższe operacje to wraz z serwisem wtedy liczone :smiley: nawet serwisu zerowego nie robiłem a już kilka strzelanek przesztrzelała.
PS, jedyne co zmieniałem to bateria lipo 7.4, chciałbym mieć w środku baterię 11.1v myślałem o precce 6.03 fpsy chciałbym też podciągnąć do kokoło 450 z 380, ma strzelać, dalej, szybciej i celniej :smiley:



  1. 150 zł pi razy drzwi pneumatyka (zawyżam raczej cenę, kompletny tłok, cylinder, dysza, sprężyna) + sorbo
  2. 80 zł lipo 11.1
  3. 120 zł lufa zci 6.02

nie wiem kto by Ci poskładał, chyba że sam ogarniesz

Dzięki wielkie za odpowiedź, chciałbym wiedzieć jeszcze jakiej długości lufa jest mi potrzebna.

taka, jaką masz stockową, ewentualnie 407mm (nie powinna wystawać poza imitację tłumika płomienia). sprawdź dokładnie po specyfikacji.

jakby co to mam promyka na sell 363mm

@Van nie wrzuca się mosfetu przed przeglądem zerowym i spodkladkowaniem zębatek :stuck_out_tongue:

@stopro1998 ten core jest nowy czy kupiłes używkę? Wymianą części chcesz zając się sam czy oddać komuś?

W pierwszej kolejności zadbaj o:

  • przegląd zerowy
  • Uszczelnienie pneumatyki (w częściach od 30zł -100zł)
  • Gumka HU (w częściach 30zł-50zł)
  • Lufa ok. 150zł (steelbull/maple leaf/zci)
  • Kable i mosfet (w częsciach ok. 100zł)

I masz wypełniony budżet :wink:

Ja jeszcze dodam tylko jedno słowo. SHS i nic więcej pisać nie trzeba. :smiley:

SHS robi najlepsze części z rynku chińskiego. Niezniszczalne zębatki m190 rof 50 no problem. Szkielet szybciej pęknie niz cale czarne stalowe zęby od shs.

Ja mojego akmsa zlozylem z polowy czesci shs i polowy tornado :slight_smile: jako ciekawostke moge ci jeszcze napisać ze pomiędzy lufą promyk za 300zl a lufa tornado 100zl nie ma zadnej roznicy jesli chodzi o performance, oczywiscie ta stalowa lufa tornado nie mosiężna.

@JZP nie szalej, SHS to chińska loteria, cześci nie są tragiczne, ale czasami nie pasują same do siebie :wink:

Zębatki - niezniszczalne? Tak, ale jak trafisz na te z dobrej serii i je dobrze wypodkładkujesz to wytrzymają standardowy tuning.
m190 i 50rof? Pozwól, że nie skomentuje tego.
Brak różnicy między promykiem a tornado? Jak to testowałeś? Nawet między ostatnią kijową wersją Promyków (tą matową/niepolerowaną) a stalowym tornado jest duża różnica :wink:

oczywiscie ze te zebatki wytrzymaja, udalo ci sie je kiedys zepsuc albo znasz chociaz jakis przypadek ze komus padly? chodzi mi o cale czarne. m190 i 50 rof tak sobie powiedzialem zeby tylko podreslic ze sa wytrzymale nie bierz tego na serio, a miedzy promykiem a tornado prosze wymien mi jakiekolwiek roznice oprocz tego, ze jest troche lepiej wypolerowana? ja nie widze zadnych szczegolnych zeby warto bylo placic 300 vs 100zl :smiley: oczywiscie sa lepsze brandy, ktore robia lepsze czesci ale wiadomo adekwatnie cena w gore. a po co masz placic 600zl za siegetka skoro chcesz grac na m120 :smiley: wiesz o co mi chodzi

Chyba żadnej Twojej wypowiedzi nie można brać na serio :wink:

Mi padły SHSy. Jedne same z siebie rozwalila sie silnikowa (nie trzyma wewnętrzna i zewnętrzna część) i raz przez pad łożyska załatwiłem helikalne 300:100

Co do precek to nie wypowiem się ale tornado to raczej niska półka…
Jak już kupować budżetowo to steelbula ale tego nie potwierdze bo sam nie mam.
Dla mnie totalnie fajna była precka z Evike - 6.01 stalowa, ale może tylko trafiłem na dobry egzemplarz. Dawała 50 fps więcej na każdej replice w porównaniu do stoka/taniej precki przy długości 510.

Przy M190 i 50 rof kazde zebatki padna bo pierwsze uderzenie w tlok wylamie zeby z tlokowej. Wiem mialem reple 300 fps i 45 rof i po 4 strzelanka zrobil sie shortstroking 6 zębów naciągających tłoka.

Skrzynia z malucha uciągnie silnik 2JZ, ale przez pierwsze 4 proste … a później zgubi zęby :wink: Podobnie jak SHS na podobnych osiągach które podałeś. Nie bez powodu ludzie którzy zawodowo składają repliki i mają niezłą renomę w Polsce (np. MK Custom - Michała) wrzucają siegteka/systeme do DMR w SR’kach ale i tak zakładają, że ich żywotność to 1-2 sezony i to nie na m190…
ROF 50rps - zakłądam, że mowa o DS/SS? No to tutaj z założenia żebatki często nie dożywają jednego sezonu i lecą do wymiany :wink:
Więć tak SHS/SSU czarne/helikalne są fajne, ale jak robisz z tego standardowe modyfikacje, a nie potwora jakiego nakresliłeś :wink:

Dobra lufa precyzyjna to nie polerka, a powtarzalność którą daje jakośc wykonania i pewność, że lufa na całej długości jest prosta :wink: NA wmasg był kiedyś artykuł, gdzię ktoś ładnie porównywał lufy wzgledem celności używając do tego stojaka do przystrzeliwania broni - efekty widać było przedewszystkim w skupieniu. Dobrej percki nie kupujesz dla wzrostu FPS, tylko po to aby mieć potwarzalność strzał po strzale :wink:

Wszystko co napisałeś jest prawda i zgadzam sie z toba jak najbardziej. aczkolwiek jak juz wczesniej wspomnialem to byla raczej forma przenośni niz doslownego znaczenia bo m190 50 rof raczej nic nie wytrzyma. Mialem na mysli to, ze robiąc standard tuning czyli m120 itp, to raczej nie zesujesz shsa. A co do lufy to albo ja tak świetnie trafilem egzemplarz albo akurat w tej fabryce chinczykom sie rece nie trzęsą :smiley:

@JZP pamiętaj, że Twoje “przenośnie” czytają świeżaki , które mogą ich nie zrozumieć :wink:

Co do tornado - to fajne budżetowe lufy dla kogoś kto chce wymienić stockową lufę w Cymie/JG/Specnie i jeszcze nie stać go na Stellbula/Maple Leaf/Zci :wink: Ich powtarzalność to loteria, co było mocno widoczne w pierwszych seriach ( jedni byli zachwyceni, a inni wku*wieni). Może trafiłeś na tą pierwszą serię (stalową) w dobrym wykonaniu :wink:

Moze tak byc ze akurat moj egzemplarz jest tak dobrze wykonany ze nie widze różnicy ale czy wszystkie takie są nie powiem bo to moj pierwszy zakup lufy od tornado. Szczęście ze udany. Ale prawda jest taka ze w asg lufa to tylko rurka z ktorej wystrzeliwujemy to, co faktycznie trafia w cel. Mianowicie kulki. O wiele ważniejsze od dobrej lufy jest miec dobry hop up i amunicje. To wlasnie dzięki niemu kulka leci tak daleko, trzeba jeszcze zadbac zeby leciala prosto. A nie jak kopniety balon :smiley:

Trudno się nie zgodzić. :wink:

Ja tam nasampierw wymieniam gumkę i używam magi teflonu, zależnie od klasy repliki daje +5m do +15m zasięgu :wink:

Dokladnie, jeszcze moge dodac, ze na repliki 600fps teflon nie dziala juz tak dobrze bo ciśnienie rozrywa go dlatego świetnym zamiennikiem ktory utrzymuje szczelność to kochana taśma izolacyjna :smiley: tylko polecam twardsze gumki ponieważ cisnienie jest tak duże, ze potrafi rozerwać gumke hop up jak nie moze znaleźć ujscia miedzy gumka a lufa. Zielona maple leaf 50* rozerwalo mi ją w pół jak dobrze uszczelnilem. Na m170 przez chwile bylo 445fps na kulkach 0.46g.(przed nowymi limitami) Bez uszczelnienia jest 580fps na 0.2g

50* nie jest przypadkiem do +/- 300 fps?

Jest :smiley: ale kogo to obchodzi skoro świetnie dziala w zime :smiley: mając jeden strzal nie mozesz czekać az ci sie gumka rozgrzeje :slight_smile:
Apropo tuningu. Mniej wiecej tak wygladala przed a tak po. Bar 10 vs custom vsr 10.
Wlasnie skonczylem to rzeźbic :slight_smile:


Jeśli to był “Macaron” to nie powinieneś go wogóle uszczelniać teflonem :wink: No i nie obwiniaj firmy za to, że nie trzymałeś się przeznaczenia gumki :stuck_out_tongue: