DMR z VFC avalona i kwestia mblocka...

Ktoś robił DMRke pod 550 fps z VFC avalona ?
Zastanawiam się … jak tu wcisnąć mblock do obrotowej komory.
I stockowa plastikowa, i Maxx która mam teraz przez pokrętło uniemożliwiają montaż mblocku.
Niby MAXX ma podparcie w 3 miejscach i potrafie ja docisnąć z dokładnością do połowy milimetra (nie wejdzie tam nawet podkładka) ale nie mam pojecia czy to wystarczy.
Napewno potrzebne mi jest jeszcze jakieś większe sorbo i tłok bez dziurki. Lufa precka odrobine dłuższa 6.01 juz jest.
Ktoś coś potrafi doradzić ?

Kminiłem jak zrobić mblock do komory rotacyjnej, myślałem o wyrzeźbieniu czegoś z druku 3d, ale nie ma zbytnio miejsca na coś co byłoby na tyle sztywne, aby spełniać swoją role. Jedyna opcja to zblokowanie samej feedtuby od strony maga przy pomocy płaskiego elementu, myślisz, że to miałoby jakikolwiek sens?

To moze sie zle skonczyc. Bo wtedy wygniesz lufe odrobine i komorą.
Myślę czy podkładki zapierające komorą (aluminiową) o body nie byłby lepsze niż sprężynki.
Atkualnie mam tam springa chyba od auga która wchodzi tylko jak zdejmie się jeden gruby na 1 mm element. Więc wszystko spasowane jest dość dobrze … same mblocki widziałem też nie zapierają się jakoś kosmicznie mocno. Pytanie czy to wystarczy…

Taki hommade mblock nie powinien nic wygiąc o ile nie wepchnięsz go w złe miejsce, albo za mocno :stuck_out_tongue:

Rozumiem, że całą walka z dopychaniem komory to kwestia powtarzalności z którą ostatnio walczyłeś?

Problem z powatażalnościa był w FE - a przy HP nie trzeba nic zapierać. Narazie zdemontowałem i czekam na lepsza pogode bo na geraboxie aega powtarzalność jest duuuużo lepsza.
Po prostu zastanawiam sie czy zostawić to przy 450 auto czy zrobić dmrke.

Gdzieś widziałem alternatywe dla mblocka, wzmocnienia przykręcane bezpośrednio do gearboxa.

A tu jeszcze inna alternatywa :stuck_out_tongue: