ASG CZ 805 BREN-A1

Witam wszystkich.
Co sądzicie o podatności na modyfikacje tego typu repliki? Myślę o niej poważnie w kategorii karabinu szturmowego. Czarna wersja to około 1300 zł.

Tutaj filmik jak to wygląda w środku: ASG CZ 805 BREN Disassembly - YouTube

http://wmasg.com/pl/articles/view/7334

Dysza niby niestandardowa, chociaż wydaje mi się że chociażby taka powinna pasować: AirsoftPro - aluminiowa podwójnie uszczelniona dysza Masada A&K - 35 mm - AIRSOFT ARMORY - sklep asg

Niestandardowa komora - tutaj może być problem jeżeli okaże się kiepska. Musiałbyś dokładnie poszukać opinii o niej.

Reszta raczej standardowa, więc jest szerokie pole do popisu.

Dlaczego zdecydowałeś się akurat na taką replikę?

Replika mi się po prostu podoba. Dodatkowy, atutem jest to, że nie jest to AK czy M4. Chociaż magi od M4 pasują co jest dla mnie dużym plusem. System wymiany sprężyny jest ciekawy i daje wiele możliwości. Również zwróciłem uwagę na komorę, która jest niestandardowa i jest to rzecz, która najbardziej mnie martwi.

Z częściami nie powinno być problem, ASP lubuje się w replikach z własnego kraju i wypuszczają co jakiś czas dedykowane gadgety do nich: Filtr - AirsoftPro.cz
Z reszta u nich chyba nawet trochę raniej wyjdzie: CZ 805 BREN 404 The requested product does not exist. - AirsoftPro.cz

  • Militaria.pl są przedstawicielami ASG Denmark na PL, więc jak dobrze pociągniesz za sznurki to można go od nich w dobrej kasie wyrwać ^^


    Jedna kwestia to sama produkcji ASG Denemark, które czasami potrafi wypuścić cudowne repliki (Scorpion EVO, MP9 GBB) a czasami wypuszcza też bełty na poziomie chińskich producentów… :wink:

Sugerując się opiniami o produkcie oraz (w pierwszej kolejności) swoim widzimisie zamówiłem w dniu dzisiejszym ową replikę. Pozostaje mi oczekiwać na kuriera. Zabiorę ją na krótkie testy gdzieś za miasto a potem poleci ona na tuning. Zamierzam wymienić prawie wszystko w środku dążąc do efektu lasera. Będzie również nowy programowalny mosfet. Zamówiłem również nowe gniazdo magazynka przyjmujące magi od M4. Polecacie jakiegoś magika, który ogarnie takie tematy naprawdę dobrze? Do tej pory przeglądy czy drobne prace serwisowe dla swojej DMR zlecałem w Shotgunie. Moja replika była przerabiana poza Szczecinem i nie znam dobrze środowiska serwisantów.

Jak zaczniesz tuningować to daj znać proszę jaki mosfet tam siedzi bo jestem ciekaw.

Dam znać w tym wątku. Opiszę też “pierwsze wrażenie” i działanie na stocku.

W dniu dzisiejszym odebrałem swoją replikę. Pierwsze wrażenie pozytywne do czasu włożenia magazynka. Gniazdo jest zdecydowanie za luźne więc zarówno magazynek dołączany do repliki jak i moje magi od M16 obijają się w nim o ścianki nawet przy niewielkim poruszeniu repliki. Byłem przygotowany na niewielki luzy, ale to co otrzymałem zdecydowanie przekracza pojęcie “marginesu błędu”. Gniazdo jest na pewno do poprawy. Jest wymiennym elementem wykonanym z tworzywa. W pierwszej kolejności spróbuje je zwęzić doklejając od środka podkładki do nóg meblowych. Jeżeli to nie pomoże spróbuję poxipolem. Kolejną wadą jest nieco zbyt luźny selektor ognia. Brakuje mi w nim wyraźnego kliku i oporu w konkretnych pozycjach. Co do reszty elementów nie mam zastrzeżeń. Wszystko siedzi sztywno i pewnie na swoim miejscu. Metalowe elementy są ostre a na tych z tworzywa brak nadlewek. Dużym plusem jest łatwość demontażu poszczególnych części. Uwagę zwraca dłuższy niż standardowy gwint na lufie zewnętrznej. Kolba jest przyjemna i łatwo się z nią złożyć do kolimatora. Dedykowana komora HU wydaje się ok. Łatwo ją regulować i dosyć dobrze podkręca kulki. Celność w stocku akceptowalna. Zasięg również. Co do mosfetu to najłatwiej będzie go pokazać - dodaje dwie fotki. Niestety miejsca na baterię jest bardzo mało i najpewniej zdecyduje się na wyjęcie kabli na przód do puszki na bocznej szynie. Konstrukcja repliki pozwala na takie rozwiązanie bez większego wysiłku. Jutro replika jedzie na tuning. :wink:


Šachta BREN pro zásobníky M16, M4, černá, ASG | AirsoftGuns - sprawdź to

W mojej replice mam identyczny adapter. Udało mi się zniwelować luzy przyklejając do wewnętrznych ścian gniazda żeńskie strony rzepu. W chwili obecnej nie ma większych luzów.