Scar H od TM z implementacją szybkiej wymiany sprężyny

Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad złożeniem nowej repliki na bazie Scara H od TM. Przykładowy link: Elektryczne karabiny ASG - Sklep z Militariami SpecShop.pl
Szukam jakiegoś magika, który poskładałby ten sprzęt na porządnych podzespołach oraz co dla mnie bardzo ważne zainstalował system szybkiej wymiany sprężyny do którego dostęp byłby po złożeniu kolby. Replika ma być multizadaniowa. Domyślnie będzie DMRką, ale chcę mieć możliwość strzelania ogniem ciągłym po zmianie sprężyny.
Mam też pytanie: czy ktoś z was ogarnia jak działa ten magiczny system skracania lufy? Oczywiści wiem, że chodzi o lufę zewnętrzną. Czy nie utrudni to tuningu repliki?

to jest marui tu nie da się raczej nic takiego zrobić.

Za 2800 kupisz 2 firmowe repliki :wink: Byle by obie były na te same magazynki to odpada Ci problem ładownic w kamizelce i kupno osobnych magów.

Jako wlasciciel Recoila od 3 lat odradzam Ci ta replike. Jezeli kupujesz ja i chcesz robic z niej DMR, milion fps, mosfety i itd to zdecydowanie nie jest to replika dla Ciebie. Kup sobie G&P, VFC, cokolwiek. Doloz 800zl, ztuninguj na 550/450 i na niedzielne jebanki Ci wystarczy. Recoil to troche inna liga i inny typ strzelania.

Nie parcia na TM. Znudziły mi się m4/16, więc pomyślałem o Scarze. Oprócz tuningu polepszającego osiągi zależy mi jeszcze na systemie szybkiej wymiany sprężyny. Szukam magika, który ma pojęcie o tego typu modyfikacjach. :smiley:

to kup MK16/17 od VFC.

Albo jedno albo drugie. Albo robisz replikę pod to, albo pod to.

Pojebana ta moda za tymi “DMR” i uniwersalizmem.

Może faktycznie przesadzam z pomysłami na wsadzanie wszystkiego co możliwe w jedną replikę. W chwili obecnej posiadam między innymi solidną DMR na bazie M16 KWA i chyba przy niej zostanę, bo lubię ten styl gry. Poszukam bazy pod karabin szturmowy. Dzięki za sugestię.

Ze względu na sposób w jaki jest rozwiązany system symulacji odrzutu nie ma możliwości zrobienia szybkiej wymiany sprężyny. Zresztą co jak co, ale rozłożenie Scar H w porównaniu do Hk/M4 to czysta przyjemność i zawsze możesz zmieniać sprężynę bez otwierania gearboxa. Co do tuningu mocowego to tylko części Lonex/Prometheus i zębatki SHS, ale licz się z ogromnymi kosztami bo dostępność części w Europe jest znikoma. W wolnej chwili będę podsyłał dwóm osobom ode mnie z teamu listę części to i Tobie mogę podesłać co u mnie siedzi i za ilę, ale od razu ostrzegam, że nie serwisuję replik osobom nie z mojego teamu, bo tu jest za dużo rzeczy, które można zepsuć.

Jednak nadal jestem zdania, że na niedzielne strzelanki po prostu szkoda wydawać tyle pieniędzy na jedną replikę. Większą frajdę i “mniej nudy” będziesz miał z 2-3 replik za te pieniądze :wink:

Dzięki Groszeq za sugestię i za chęć podesłania mi wspomnianej listy. Zanim kupię cokolwiek to na pewno mimie trochę czasu oraz przemyśleń.

http://wmasg.com/pl/auction/show/17202

@M.RM
Pomijając kwestię 'kup to nie kupuj tego"

Przeliczyłeś budżet?:slight_smile:

  • Replika, wiesz ile kosztuje baza
  • Elektroniczny/programowalny układ sterowania repliką (chcesz mieć semi only + auto bez ingerencji w GB, do tego pewnie też bez januszowej śrubki blokującej selektor) - minimum Perun Optical lub TItan
  • Szkielet CNC z szybką wymianą od Retro > 500zł
  • Pneumatyki i bebechów GB nie liczę bo to już kwestia indywidualna i części SHS, a części “białe kruki” to dwa różne budżety.

Plus szereg problemów:

  • system skracania lufy o którym wspomnialeś - to jak kupienie Alfa Romeo, albo działa i działa, albo co tydzień coś będzie nie tak.
  • dwie różne długości lufy - możliwy JoulCreep, którego świadomość będziesz musiał mieć zmieniając sprężynę.
    -dobór przełożenia silnik/zębatki/spreżyna - bez dobrego systemu sterowania repliki po przerzuceniu się z m140 na m110 masz gwarantowaną zabawę (zakładając, że na m140 masz silnik i przełożenie które naciągając ja bez zająknięcia).

To nie będzie ani tania, ani szybka w realizacji impreza. Do tego życie takiego monstrum w dużej mierze może skończyć się na nieustannej wizycie na stole serwisowym.

Miałem podobne plany co do swojej repliki i aktualnie po zmianie silnika i zębatek bez Peruna/titana na M140 ma dwustrzał bo silnik i przełożenie zębatek jest za duże do tak mocnej sprężyny :wink: Nie wiesz nawet ile nerwów mnie to kosztowało :wink:

Racjonalnie w cenie tej jednej zabawki zrobisz dwie dobrze wypasione przygotowane pod konkretny set i zawsze będziesz miał jedna w zapasie :smiley:

Dzięki Gawron za odpowiedź. Liczyłem się z kosztami takiej imprezy oraz ze skomplikowaniem w sprawie montażu (dlatego szukałem" magika). Patrząc trzeźwo na sytuację stwierdzam, że najlepszym wyjściem będzie pozostawienie obecnej m16 w wersji DMR oraz budowa od podstaw karabinka szturmowego.
Dzięki też Tobie Tomazo za podlinkowanie oferty. :slight_smile: