Pierwszy tuning Specny

Cześć wszystkim,

posiadam replikę Specny w wersji CORE SA-C07 i chciałbym zacząć w niej coś pozmieniać. Jakieś propozycję co można w niej poprawić? Nie mówię tutaj o wymianie prawie wszystkiego, tylko chciałbym zacząć od podstaw :slight_smile:

A w jakim zakresie potrzebujesz poprawy?

Strzela nie dość daleko? Nie dość celnie? Nie dość szybko w stosunku do naciśnięcia spustu? Nie widzisz, w co strzelasz? Niewygodnie się ją trzyma? Nosi?
Na większość z tych problemów można coś poradzić…

Możesz spróbować od szczelności pneumatyki.

Seria core ma to do siebie, że wystarczy wymienić lufę I gumkę I są decent replikami. Imo enough to enjoy. Miałem core04 i była super. Nie zapomnij o kupnie lipo bo to must have

Wymieni lufę i będzie miał dalej mniej fps niż powinien przez powietrze uciekające na pneumatyce.
Niech najpierw na to spojrzy. Sam mam sa-c03.

Chłopy wszystkie podpowiedzi są spoko, na razie chcę się skupić na wymianie gumki i lufy i z tego co widzę to z tą pneumatyką też nie głupi pomysł. Batke lipo już posiadam. Jednak uważam, że replika nie strzela jakoś zbyt daleko (sprawdzałem tylko na sprężynie 90). Jeżeli chodzi gumke i lufe to polecicie coś konkretnego ?

Kup sobie zestaw shs z cylindrem do długości lufy dopasowanym. Co Ci da lufa nowa jeśli powietrze Ci ucieka i nie masz szczelności :stuck_out_tongue:

Tlok, cylinder, głowicą tłoka, głowica cylindra, uszczelniona dysza (najlepiej podwójna ale sam kupiłem z jednym oringiem) i najlepiej dopasować też popychacz - całość z shs i masz szczelność super.
Popychacz polecam wymienić od razu bo stockowy nie pasuje minimalnie wymiarem do dyszy shs, sam tak miałem. To grosze, a warto mieć z jednej firmy te elementy, masz pewność spójności.

Gumkę hopup ja sobie kupiłem systemy.

Lufa KM-Head. Gumka zielony g&g. Mam taki zestaw i polecam. Lufę mam z 6 lat i zero zarysowań.

@fifik jesli już chcesz się za to zabierać to zamiast od razu wydawać hajsy na uber lufę zacznij od prostszych rzeczy:

  1. Kup dobra gumkę + zrób teflon fix jeśli zestaw gumka/lufa/komora się nie uszczelnia.

  2. Zrób przegląd “zerowy” - zmień smary, zrób podkładkowanie, sprawdź sprawność układu pneumatycznego ( wymiana o-ringa i dyszy znacząco podniesie jej skuteczność).

  3. Jeśli masz już lipolkę to pomyśl o wrzuceniu mosfetu (np. perun nano) i wymianie kabli - poprawi się reakcja na spust.

Wszystkie te 3 czynności będą Cię kosztowały mniej niż kupno sensownej lufy (czytaj. steel bull, modify)


A tak zupełnie na serio, to to co można poprawić w replice często okaże się po jej rozłożeniu. Jeśli to zupełnie stockowa repka, to układ pneumatycznie ma zapewne tragiczną wydajność :wink:

Zakupie gumkę, zestaw do uszczelnienia i popychacz. Czy dla “świeżaka” będzie problem to samemu wmontować?

gumka - łatwo
zestaw do uszczelniania - nie wiem co masz na myśli
popychacz - otworzenie GB, czyli już zabawa :slight_smile: z youtubem dasz radę. możesz się wkurwiać. wiem po sobie.