Specna arms części tuningowe

Chciałbym zapytać poważne osoby bądź te które miały styczność. Co sądzicie o tych wszystkich nowych częściach które wypuszcza teraz specna na rynek? Wyglądają całkiem nieźle i ceny przystępne, A jak jest w praktyce?

Chętnie się dowiem też, bo też zwróciłam uwagę na ceny - są całkiem spoko.

To nie Specna wypusza, tylko specna markuje :wink: Większość to klony SHS/SSU innych pochodnych z logiem SA. Więc wydajności należy spodziewać się podobnej.

Mam ich zębatki i głowice cylindrów/tłoków na stanie, wyglądają “spoko” (ale szału nie ma). dzisiaj jeszcze wymacam sprężyny i jakieś tam pierdoły, które przyszły w kolejnej paczce. IMO przeciętniaki, ale jeśli wymiarowanie zrobili dobrze i części ładnie się ze sobą zgrywają to mogą wyjść z tego fajne sety (jak na ich cenę rzecz jasna), ale to SA więc można spodziewać się wszystkiego :wink:

Niska cena to przede wszystkim kwestia popularyzacji nowego produktu + fakt, że GFC jest przedstawicielem/importerem SA.

Dzięki gawron za odpowiedź, akurat wlasnie co do tłokow to zauważyłem że to klon shs, ale o reszcie nie wiedziałem. A jak z lufą? 100zl 455mm stał nierdzewna? Kurza stopa, brzmi ciekawie :smiley:

IMO patrząc na cenę lufa to też “klon”: tornado/PPS/SHS i pewnie podobnie z jakością - będzie lepsza od stokowej 6.08 w budżetowej replice, ale steel bull’owi nie dorówna :wink:

Co ciekawe wypuścili lufy 715mm :wink:

Po obadaniu części:

  • sprężyny - opakowanie i wygląd springa sugerują, że są to klony Tornado.
  • zębatki - tutaj waham się między tornado a SHS.

Jak je oceniasz w skali 0/10?

IMO to Tornado/shs - nie jest to mokry sen serwisanta/gracza, nie pochwalisz się kolegom, że masz lonexa/retroarms/“inna nazwa drogiej i szanowanej firmy”. Jednak za ten hajs spokojnie powinny spełnić swoje role (zakładając, że są proste jeśli mowa o kołach zębatych) :wink:
Na lufy bym liczył, mocno średnia pólka lepsza niż stock, ale bez szaleństw.
Spreżyny - raczej dla tych który mają szybką wymianę bo mogę się szubko zbić, choć jeszcze nie testowałem w praktyce.
Pneumatyka jak na razie cacy - zero zastrzeżeń, poziom solidnego SHS który dobrze zrobiony zapewni “strzykawkę” :wink: