Łoźyska

Witam na rynku jest wiele łożysk różnych firm i wielkości co one nam dają ??, i jakie pasowały by do M4 od specny??proszę o porady i info dziękuję.

Moje specny mają łożyska stalowe, kulowe 6 lub 8 mm.
Zależy od modelu i typu. Nowsze gearboxy już chyba mają wszystkie 8 mm.
Te stare 6 mm. Ale to sprawdzisz na stronie specny lub w jednym ze sklepów internetowych po modelu.

Łożyska zazwyczaj dzieli się na ślizgowe, kulowe stalowe i kulowe ceramiczne.
Jeśli nie planujesz jakiegoś nietypowego tuningu, kup stalowe kulowe firmy shs.
Tanie, dobre, dostępne.
Jak chcesz potężną liczbę fps mieć, to przy niskim rof’ie ślizgowe będą spoko, a przy wysokim rof’ie już można pomyśleć o drogich, ceramicznych.

Tak, czy inaczej - na 99% jestem pewien, że stalowe kulowe 6 lub 8 mm (w zależności od typu Twojego gearboxa) będą najlepszą opcją.

Kulkowe 6mm padaja przy najslabszych sprezynach.
Jezeli 6mm to tylko slizgi.
Kulkowe 7mm - tak do M130 moze pociagna.
Moje kulki 8 mm daja rade przy M150 (ale tlokowa lepiej i tak na slizgach posadzic bo tam potrafią rąbnąć).
Ekstremalny rof to jak dodać 20 fps do sprezyny (czyli slaba sprezyna przy duzym rofie i tak potrafi zalatwic kulkowe lozyska).
Ogolnie kulkowe odrobina zmniejszaja opory toczenia. Ale to jest tak smiesznie niska roznica … Naciągnięcie sprezyny M120 to 9 kg nacisku. Kilka gram oporu toczenia nie robi różnicy…

Czyli co mam rozumieć że nic to nie daje ???Bo na rynku jest od groma łożysk i zaintrygowały mnie kulowe przy sprężynie 120 co zmieni się?

Kultura pracy … moze ale nie musi.
Rof ci od tego wzrosnie o 0.0005% ;p
To jest ta jedna z tych elementow tuningu ktore wiekszosc ludzi robi i nie wie po co… jak np. ladowanie bore up z dziura do emki :slight_smile: Albo jak robienie vorteksowych prowadnicy sprezyny majac dlugiego springa … albo dawanie aluminiowych tlokow w tuningu na rof :slight_smile: